Λεπτομέριες στο Κέντρο Πληροφοριών και γενικά...

Started by Πάνο, June 09, 2008, 06:33:28 AM

Previous topic - Next topic

Πάνο

Γεια χαρά και πάλι,

εψαξα στα παλιότερα θέματα αλλά δεν βρίκα κάτι ανάλογο. Έχω παρατηρήση κατά καιρούς διάφορες σελίδες που έχουν smf boards και έιδα κάποιες διαφορές "λεπτομεριακές" ανάμεσα σε αυτά.  Δουλεύω το smf εδω και 2 χρόνια περίπου στην δικιά μου σελίδα δεν έχω βρεί όμως κάτι ανάλογο για αυτά τα settings που θέλω να σας ρωτήσο:

-Στο "Κέντρο Πληροφοριών" δλδ κάτο κάτο στο forum θέλω να εμφανίσω το "περισσότερη χρήστες σήμερα..." ή "περισσότερη χρήστες ever..."

-Στο "Συνδεδεμένοι χρήστες" θέλω να εμφανίσω τις ομάδες μελών που υπάρχουν στο forum μου.

-Να εμφανίσω την επιλογή "Λίστα τελευτέων μηνημάτον"

-να γίνει αλλαγή του χρόνου που αναφέρει: "Ενεργοί χρήστες τα τελευταία 120 λεπτά:"



Αυτές τις επιλογές δεν της έχω βρεί - έχω δεί όμως άλλα forums που έχουν αυτά ακριβώς τα ζητήματα μου. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η  version ή το template πάντος αν ξέρει κανείς τίποτα παραπάνο ας μου πει pls.

Συγνώμη για τα ορθογραφικά! Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

To forum μου είναι ver "1.1.5" και έχω το template "Fire". To link einai αυτό
Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

agridoc

Quote-Στο "Κέντρο Πληροφοριών" δλδ κάτο κάτο στο forum θέλω να εμφανίσω το "περισσότερη χρήστες σήμερα..." ή "περισσότερη χρήστες ever..."

Δοκίμασε με την default εμφάνιση, νομίζω θα εμφανίζεται. Θέλει μια μικρή επέμβαση στην εμφάνιση σου.

Quote-Στο "Συνδεδεμένοι χρήστες" θέλω να εμφανίσω τις ομάδες μελών που υπάρχουν στο forum μου.

Τι ακριβώς θέλεις; Εμφανίζονται με διαφορετικά χρώματα που καθορίζεις.

Quote-Να εμφανίσω την επιλογή "Λίστα τελευτέων μηνημάτον"

Ανά εμφάνιση: Διαχείριση -> Τρέχουσα εμφάνιση

Πλήθος πρόσφατων μηνυμάτων προς εμφάνιση στην κύρια λίστα. < Βάλε 1+
Για να απενεργοποιήσετε τη γραμμή προσφάτων μηνυμάτων ορίστε αυτή την τιμή σε μηδέν.

Quote-να γίνει αλλαγή του χρόνου που αναφέρει: "Ενεργοί χρήστες τα τελευταία 120 λεπτά:"

Διαχείριση -> Διαμόρφωση: Χαρακτηριστικά και επιλογές: Βασικές λειτουργίες

Όριο χρόνου σύνδεσης χρήστη < Η default τιμή είναι 15 (λεπτά).

Μην βάζεις μεγαλύτερη, γίνεται συνήθως για να φαίνεται κίνηση, νομίζω είναι λανθασμένη τακτική.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Πάνο

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια!

Στο σημείο που αναφέρω:

Quote-Στο "Συνδεδεμένοι χρήστες" θέλω να εμφανίσω τις ομάδες μελών που υπάρχουν στο forum μου.

θέλω απλά να φένονται οι ομάδες μελών που έχω φτιάζει. Ύπάρχουν με Κόκκινο ο Admin με κίτρινο οι Συντονηστές με μπλέ οι VIP user και με άσπρο όλοι οι άλλοι χρίστες. Σε άλλα διάφορα forums είδα πως υπάρχει ακριβός κάτο απο την στήλη "Συνδεδεμένοι χρήστες" μια σηρά που γράφει:
Διαχειρισης | Συντονηστης | VIP Member | Χρήστης κ.ο.κ

Τα χρώματα τα έχω ίδι καθωρίσει, θελώ να υπάρχει μία αναφορά όπως πχ σάν και αυτο:



ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις. Όπως και να έχει και πάλι σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες



Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

Πάνο

Quote from: agridoc on June 16, 2008, 09:53:59 PM

Quote-Στο "Κέντρο Πληροφοριών" δλδ κάτο κάτο στο forum θέλω να εμφανίσω το "περισσότερη χρήστες σήμερα..." ή "περισσότερη χρήστες ever..."

Δοκίμασε με την default εμφάνιση, νομίζω θα εμφανίζεται. Θέλει μια μικρή επέμβαση στην εμφάνιση σου.

Το δοκίμασα με το default theme και το εμφανίζει. Αυτή η μικρή επέμβαση είναι ζόρι; Ξέρεις να μου πεις ποιά ρίθμηση / ποιός κόδικας είναι να την αλλάξω;
Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

Advertisement: