News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Promjena servera

Started by nirre, June 06, 2008, 05:43:39 AM

Previous topic - Next topic

nirre

Ljudi,uradio sam sve kako treba tj prebacio sve fajlove,napravio novu databes(dao sam isti user,pass i db_name kao na staroj bazi) i uradio import baze ali opet mi govori
"Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later."

Moze li sta biti problem sto sam za server stavio localhost?

Bernard T.

Na web serverima gdje se MySQL server ne nalazi na fizički istoj mašini (ili barem ne istoj IP adresi) ne može se koristiti "localhost" već samo hostname pravog mysql servera. Obrati se podršci svog hostinga.
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

nirre

E ovako,provjerih sve tj krenuh iz pocetka.
Napravih database,pa zatim korisnika i korisnika dodam toj database.Zatim iz phpmyAdmin import-ujem postojecu bazu,izmijenim sve u setting.php i sada mi otvara prvu stranu foruma(sva je bez slika ali to razumijem treba da podesim putanje do thema) ali ako ocu da se ulogujem ili bilo sta da otvorim(prijava,registracija) sta bilo ovo mi izbaca

"Not Found

The requested URL /www.farmaceuti.net/index.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request."

nirre

Sad vidjoh da je mozda prob u ovom.Ja kada kucam www.farmaceuti.net kao sto rekoh otvori mi stranu ali bez slika(jer nisu putanje do thema podesene) ali dje bilo drugo da kliknem izbaca "page not forund" e ja mislim daje to jer ovako otvara stranu
http://www.farmaceuti.net/www.farmaceuti.net/index.php?action=register

kao sto vidite ide duplo www.farmaceuti.net pa zato i ne moze da nadje stranicu,da li ze zna u ce mu je tu prob?

Boxer2

Pogledaj u settings fileu putanju do foruma (boardurl)
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Advertisement: