Pojavio mi se čudan problem HITNO.

Started by Vlada87, February 14, 2012, 10:55:58 AM

Previous topic - Next topic

Vlada87

Fatal error: Allowed memory size of 262144 bytes exhausted (tried to allocate 77824 bytes) in /home/content/08/8814308/html/__________/forum/Sources/QueryString.php on line 146

U tom stringu je sledeće:

@list ($key, $val) = @explode('=', $temp[$i], 2);

Odjednoms e ovo desilo ništa nisam radio!?

Dzonny

Pogledaj u fajlu php.ini koje su vrednosti za:
memory_limit =
post_max_size =
upload_max_filesize = 

Mislim da je najbolje da povećaš memory_limit, stavi ovako npr:
memory_limit = 12M

Vlada87

Bio je problem u tome mada ja sam stavio memory_limit na 128 koliko je max.

Inače je bilo stavljeno na 32M mislim da bi sa ovih tvojih 12M samo dobio još veći problem...

Dzonny

Aha, mislio sam da je 128 max, ne znam kako to već ide, kod mene je drugačije na serveru :)
glavno je da je problem rešen :)

Vlada87

Jeste ali pitanje zašto mi se ta greška pojavila kada sam povećao memory limit zar nebi trebalo da je obrnuto!?

Branko.

Evo kako je kod mene postavljeno i sve radi bez greške:

memory_limit = 50M
post_max_size = 10M
file_uploads = On
upload_max_filesize = 128M ( ako imaš download)

Dakle bitni su PHP: Upload Max Filesize i Post Max Filesize(veličina datoteke koja će biti prihvaćena) koji se kontrolišu preko php.ini.

mali dodatak:

"Sets max size of post data allowed. This setting also affects file upload. To upload large files, this value must be larger than upload_max_filesize. If memory limit is enabled by your configure script, memory_limit also affects file uploading. Generally speaking, memory_limit should be larger than post_max_size."

http://www.php.net/manual/en/ini.list.php
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Vlada87

memory_limit = 128m sam stavio kako je i preporučeno na velikim forumima. Čak i po instalaciji nekih skripti preporučuje te skripte kada vide da imate manje od 128m da povećate.

Kontaktirao sam i podršku i rekli mi da je potrebno 10 minuta od menjanja php5.ini fajla da bi se "httpd" resetovao, i u tom međuvremenu je nastao verovatno neki problem ili greška.
Sada je sve OK.

SimpleGost

Quote from: Branko. on February 14, 2012, 01:48:17 PM
Evo kako je kod mene postavljeno i sve radi bez greške:

memory_limit = 50M
post_max_size = 10M
file_uploads = On
upload_max_filesize = 128M ( ako imaš download)

Dakle bitni su PHP: Upload Max Filesize i Post Max Filesize(veličina datoteke koja će biti prihvaćena) koji se kontrolišu preko php.ini.

mali dodatak:

"Sets max size of post data allowed. This setting also affects file upload. To upload large files, this value must be larger than upload_max_filesize. If memory limit is enabled by your configure script, memory_limit also affects file uploading. Generally speaking, memory_limit should be larger than post_max_size."

http://www.php.net/manual/en/ini.list.php

Ja imam CentOS na serveru, lokacija php.ini fajla trebala bi da mi bude kako piše na internetu
/usr/local/lib/
ali tu nema fajla php.ini
Mogu li ga kreirati i dodati ove tvoje vrednosti ?
Dzonny šta ti misliš?Gde je tebi fajl jel u /usr/local/lib/ ?

Dzonny

etc/php.ini :) (to je glavni php.ini fajl koji trebaš menjati, možeš ih imati više zavisno od toga da li imaš subdomene etc...)

Vlada87

Meni je takođe CentOS i putanja je /usr/local/lib/

SimpleGost

#10
Quote from: Dzonny on February 15, 2012, 08:10:36 AM
etc/php.ini :) (to je glavni php.ini fajl koji trebaš menjati, možeš ih imati više zavisno od toga da li imaš subdomene etc...)

Hvala dzonny i meni se tu nalazi!

Quote from: Vlada87 on February 15, 2012, 09:25:08 AM
Meni je takođe CentOS i putanja je /usr/local/lib/

Meni je kao u dzonny-ja
Dzonny dal ja da promenim memory_limit u 128M na mom serveru, jel mi to nista nece smetati?

Dzonny

Ako ti treba više memorije menjaj, mada ako ne dobijaš neke greške i nema problema ne vidim razlog da se to povećava :)

Advertisement: