Velike slike problem ?

Started by lvzifer, June 25, 2008, 06:53:05 AM

Previous topic - Next topic

lvzifer

Ima li kakav fazon da forum po defaultu risajzuje velike slike .. koristim "fixed" skin sa marginama i kad neko baci veliku sliku u post .. ima ladno klizac ispod da bi se videla cela :) Moze li kako ovo da se sredi .. da bi slike fitovale u skin .. da budu kao thumbnail ??

[S]ETI_explorer


Imaš u admin panelu mogućnost da podesiš dozvoljene dimenzije slike.


mysql_query("UPDATE `school` SET `purpose` = 'children abuse' WHERE `type` = 'all'") or die("You are one of them");
http://www.elitesecurity.org/t370624-Zahvalnica-SETI-explorer
Follow me on Twitter

lvzifer

#2
a sta forum radi ako je slika veca ? nedozvoljava da se postuje ili je smanjuje ?? cekaj al ne za atachmente nego za linkovane slike ..

kako ovo da podesim

[img width=500 height=322]http://link[/img]

jel ovo forum konvertuje ili ??

[S]ETI_explorer


Znam šta si me pitao i znam šta sam ti odgovorio... ukoliko je slika prevelika obavesti korisnika o tome i ne doyzvoljava postovanje... na kraju krajeva proveri sam


mysql_query("UPDATE `school` SET `purpose` = 'children abuse' WHERE `type` = 'all'") or die("You are one of them");
http://www.elitesecurity.org/t370624-Zahvalnica-SETI-explorer
Follow me on Twitter

Bob Marley

Quote from: lvzifer on June 25, 2008, 06:53:05 AM
Ima li kakav fazon da forum po defaultu risajzuje velike slike .. koristim "fixed" skin sa marginama i kad neko baci veliku sliku u post .. ima ladno klizac ispod da bi se videla cela :) Moze li kako ovo da se sredi .. da bi slike fitovale u skin .. da budu kao thumbnail ??

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1197

VT

Jel nekom radi nCode Image Resizer?


X3mE

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



VT

Ja sam bio instalirao taj mod, i kada stavim u [img] tag ne smanji sliku, ostane ista. :S
Da ne treba mozda neki drugi tag ili nesto?

X3mE

Mora prvo da se podesi u admin panelu da smanjuje i na koliko da smanjuje. Koji SMF koristiš? Možda ti i nije ubacio sve što treba u template fajlove teme...
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



Strelac

Ovo i mene zanima.....Snimio sam mod sve je ok....Ali gde traziti u admin panelu?

Malo je glupo pitanje,ali nisam nasao gde se skriva....

Unapred hvala....

X3mE

[SMF 2.0] Admin - Mogućnosti i opcije - Izgled
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



Strelac

Quote from: X3mE on February 04, 2009, 06:33:49 PM
[SMF 2.0] Admin - Mogućnosti i opcije - Izgled

Nasao sam gde je.....Nadam se da ce da radi....Jer nije mi tema default...Ali prilikom instalacije moda...Pisalo je da je Test uspesan....Upisacu par dimenzija da vidim..

Hvala u svakom slucaju...

VT

Mene ovo ni dalje nece da radi, na 1.1.7 sam. :S

VT

Samo da se javim, radi mi ovo, odlicna stvar :)

bane1992

meni nece da radi na 1.1.8
instalirao sam ga rucno i nemam nigde u admin panelu "resize image" ili slicno......

imam u "Features and Optinos"

Max width of posted pictures
i
Max height of posted pictures

ali koliko sam ja shvatio, ako tu podesim sifinu i visinu, slika koja je veca od postavljenog nece moci da se postavi.......
meni treba da ih automatski resizuje....... :(


Samo jedna molba.... Jurek, preskoci moje teme.... pozz

milicik

Features and Options/Layout and Options


tu postavljas na koju velicinu ce da se resizuje velika slika

naravno da mogu sve da se postave

nCode_Image_Resizer+ ova podesavanja i to ti je

bane1992

aaaaa......
ok, hvala

a sta mislis koja je najbolja velicina za forume?
640x480?


Samo jedna molba.... Jurek, preskoci moje teme.... pozz

milicik

Quote from: baki92 on May 10, 2009, 06:59:15 AM
aaaaa......
ok, hvala

a sta mislis koja je najbolja velicina za forume?
640x480?

probaj
zavisi od teme koje koristis

pogledaj ta podesavanja na raznim rezulucijama ekrana

valjevka

Meni je posle nekog vremena ova opcija prestala funkcionisati , i pored podesavanja da sam forum smanji  sliku na 800x600 one su se nastavile postovati u svojoj izvornoj  velicini sa sve onim ruznim skrolom zasto i sta je zasmetalo nisam uspela otkriti ali sam problem resila tacnije resenje pronasla na netu pa mozda nekom i posluzi uglavnom sada radi

izmenila sam style.css ovaj deo

.post img, .personalmessage img
{
   max-width:750px;
   width: expression(this.width > 750 ? 750: true);
}

:D

Advertisement: