News:

Join the Facebook Fan Page.

Main Menu

Blog

Started by Hoochie Coochie Man, July 09, 2008, 01:17:56 AM

Previous topic - Next topic

karunlu64

arkadaşlar  kurulumda bu şekilde hata aldım nasıl düzeltebilirim

11. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Recent.php   Test Başarısız

Evo™

Kuruluma devam et o dosyadaki değişiklikleri kendin yap. Dilersen aşağıdaki mod sayfasından bakarak yap dilersen benim yazdıklarıma bakarak yap.
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=1209;attach=68316;smf_version=1.1.6

Bul

WHERE ml.ID_MSG = b.ID_LAST_MSG" .

Değiştir

WHERE ml.ID_MSG = b.ID_LAST_MSG" . (!empty($modSettings['hideBlogPostsFromForumRecentPosts']) && !empty($modSettings['blogMode']) ? "
         AND b.blog_board != 1" : '') .

Bul

$showlatestcount) . "
         AND t.ID_TOPIC = m.ID_TOPIC

Değiştir

$showlatestcount) . "
         AND t.ID_TOPIC = m.ID_TOPIC" . (!empty($modSettings['hideBlogPostsFromForumRecentPosts']) && !empty($modSettings['blogMode']) ? "
         AND b.blog_board != 1" : '') . "

Bul

WHERE b.ID_CAT IN (" . implode(', ', $_REQUEST['c']) . ")

Değiştir

WHERE b.ID_CAT IN (" . implode(', ', $_REQUEST['c']) . ")" . (!empty($modSettings['blogMode']) && !empty($modSettings['hideBlogPostsFromForumRecentPosts']) ? "

Bul

WHERE b.ID_BOARD IN (" . implode(', ', $_REQUEST['boards']) . ")

Değiştir

WHERE b.ID_BOARD IN (" . implode(', ', $_REQUEST['boards']) . ")" . (!empty($modSettings['blogMode']) && !empty($modSettings['hideBlogPostsFromForumRecentPosts']) ? "

Bul

numPosts
         FROM {$db_prefix}boards
         WHERE ID_BOARD = $board

Değiştir

numPosts
         FROM {$db_prefix}boards
         WHERE ID_BOARD = $board" . (!empty($modSettings['blogMode']) && !empty($modSettings['hideBlogPostsFromForumRecentPosts']) ? "

Bul

, {$db_prefix}boards AS b)
      WHERE b.ID_BOARD = m.ID_BOARD

Değiştir

, {$db_prefix}boards AS b)
      WHERE b.ID_BOARD = m.ID_BOARD" . (!empty($modSettings['blogMode']) && !empty($modSettings['hideBlogPostsFromForumRecentPosts']) ? "

Bul

m2.ID_MSG = t.ID_FIRST_MSG
         AND t.ID_TOPIC = m.ID_TOPIC

Değiştir

m2.ID_MSG = t.ID_FIRST_MSG
         AND t.ID_TOPIC = m.ID_TOPIC" . (!empty($modSettings['blogMode']) && !empty($modSettings['hideBlogPostsFromForumRecentPosts']) ? "

karunlu64

ustam bu bölümde başka bir mot kurulu ve ben bu kotları eklemekte başarılı olamadım ne yaptımsa hata verdi . Recent.php ekte verdim eğer uygusa bi bakarsan sevinirim şimdiden teşekkürler

Evo™

Öncelikle yedek alın ve ektekini deneyin hata verirse hata kodunuda yazarmısınız.

karunlu64

ustam hiç bir hata almadım ALLAH razıolsun uğraştınız için . yanlız blog la ilgili hiçbir bağlantı cıkmadı ne adminde nede forumda herşeyi kurdum tema ile aşakalı olabilirmi dilbermc kullanıyorum ve ilk mesajda verdiğiniz dosyaları bu temaya uyguladım

Evo™

Dil dosyaları ile ilgili eksiklikler yapmış olabilirsniz belki kontrol etmeniz gerek admin panelinde bölümü çıkması gerekiyordu. Ayrıca rica ederim.

Alpinux

Dün yükledim defulat tema 1.1.6 dı çalışıyordu daha sonra kendi kullandıgım dilber mc uygulayacaktım çalışıyor diye ama default temada bile bugun bir sorun cıktı bir hata meydana geldi diyip duruyor?paketi kaldırdım tekrardan kurdum zaten modification turkish dosyalarını dun editledim diye bir daha yapmadım ama gel gelelim default temayı seciyorum hemen ana sayfa yazan yerde bloglar yazısı cıkıyor ama tıklayınca illaki hata verdi diyor ondan dolayıda dilber mcyi editlemedim su anlık.

Hata nerden kaynaklanıyor olabilir?Ayrıca makaleler modulu de kurulu onla çakısıyor olabilir mi?

Teşekkur ederim

pєКєя `|®|

yönetim panelinde blog kontrol paneli seçeneği yerine boş bir alan oluştu onu nasıl ayarlıcam

Alpinux

sanırım turkcelerini manuel eklemedin  ???

ekledikten sonra çıkması gerekiyor.Default temaya uygulananların aynısını kendi temana manuel uygulayacaksın ondan sonra çıkması gerekiyor.

karunlu64

Quote from: єνσℓυтιση™ on October 13, 2008, 04:39:06 PM
Kuruluma devam et o dosyadaki değişiklikleri kendin yap. Dilersen aşağıdaki mod sayfasından bakarak yap dilersen benim yazdıklarıma bakarak yap.
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=1209;attach=68316;smf_version=1.1.6

ustam verdiğin linkte manueline baktım ve bende ./Themes/default/TPBlockLayout.template.php bu dosya bulunmamakta sorun bu dosyadan kaynaklanabilirmi
yani ben hala bu blogu kurup kullanamadım

B u m u™

Süper bir çalışma :)

ahdevefa

blog sayfası temmda tam gorunmedi.aşşağıdaki gibi
http://ahdevefa.org/forum/index.php?blog=147

ayrıca blog hakkında yonetimi hakkında biraz bilgi verseniz çok iyi olur.

Hoochie Coochie Man

Ben kullanmıyorum, çevirdim, o yüzden kuranlar varsa ayrıntılı bilgi verebilir, ya da ingilizcen varsa bu konuyu inceleyebilirsin.

Not: Link çalışmıyor.
İnadına SMF 1.1.X

adill

Meydan tabakaları olmadan göstermek için bütün blog sayfalarını düğmele secenegini kaldır öyle bir dene

ahdevefa

teşk kardeş oldu

yanlız blog kullanımı hakkında ilgi verseniz biraz ii olur.

muzaffer_ank

bende bir hata meydana geldi şeklinde hata verdi recent.php ve BoardIndex.template.php dosyasında hata verdi bende onları manuel kurmaya çalıştım sorun ondan olabilir mi nasıl çözerim yardım edin arkadaşın biri daha aynı hatayı almış çoklu blog seçili ve üyelere tanınan  en çok blog sayısıda seçili nasıl düzeltebilirim bu hatayı lütfen yardım edin dosyaları ekte verdim kullandığım tema lover

_Serhat_

bunu 1.1.7 ye yükledim ben ama halla ingilizce...
Lüzümsüzsa Söndür...

_Serhat_

1.1.7 için çok eksik var hcm ne zaman düzenleye bilirsın...
Lüzümsüzsa Söndür...

Yağız...

Ne gibi hatalar? Erhan'ın düzenlemeye vakti yok.

_Serhat_

./Sources/Who.php Test Başarısız

./Sources/Subs-Post.php Test Başarısız

./Sources/QueryString.php Test Başarısız

bu hataları veriyor.... Etkinleştırdı mı forumu tamamen siliyor...
Lüzümsüzsa Söndür...

Advertisement: