Konu Görüntülenme Geçmişi (2.0 Uyumlu)

Started by [SiNaN], August 05, 2008, 12:32:37 PM

Previous topic - Next topic

[SiNaN]

Dil dosyaları ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum, siz onları yenilemeyi deneyin.

Gösterilebilir ama 1 hafta içinde bunun için vakit bulabileceğimi sanmıyorum. 1 hafta sonra hatırlatırsanız bakabilirim.
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

hella

Tebrik ederim.Yalnız şöyle bir sorunla karşılaştım.
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=233346.0  ilgili konudaki dil paketi ile aynı ve paket olarak yüklenmiyor.dil paketinin adını değiştirdim ve yükledim.Ayarlarını panelde bulamadım.Ve [nofollow] herhangi bir konuda  konu geçmişini görüntüle diyince,
Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource /forum/index.php could not be found on this server.

hatası alıyorum.

hella

Konu görüntüleme geçmişine tıkklayınca şu hatayı alıyorum.Ne [nofollow] yapmam gerekir.Teşekkür ederim.

Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource /forum/index.php could not be found on this server.

[SiNaN]

.htaccess dosyanıza şu kodları ekleyin:

<IfModule mod_security.c>
   # Turn off mod_security filtering.  SMF is a big boy, it doesn't need its hands held.
   SecFilterEngine Off

# The below probably isn't needed, but better safe than sorry.
   SecFilterScanPOST Off
</IfModule>

hella

Anadizindeki  .htaccess dosyasına verdiğiniz kodları ekledim.Fakat değişen birşey olmadı.

[SiNaN]

Peki, o değişikliği geri alın.

../Sources/TopicLog.php

Bul:

$topic_id = !empty($_REQUEST['id']) ? (int) $_REQUEST['id'] : 0;

Değiştir:

$topic_id = !empty($_REQUEST['topic_id']) ? (int) $_REQUEST['topic_id'] : 0;

Bul:

$context['columns'][$col]['href'] = $scripturl . '?action=topiclog;id=' . $topic_id . ';sort=' . $col;

Değiştir:

$context['columns'][$col]['href'] = $scripturl . '?action=topiclog;topic_id=' . $topic_id . ';sort=' . $col;

Bul:

$context['page_index'] = constructPageIndex($scripturl . '?action=topiclog;id=' . $topic_id . ';sort=' . $_REQUEST['sort'] . (isset($_REQUEST['desc']) ? ';desc' : ''), $_REQUEST['start'], $totalLogs, 20);

Değiştir:

$context['page_index'] = constructPageIndex($scripturl . '?action=topiclog;topic_id=' . $topic_id . ';sort=' . $_REQUEST['sort'] . (isset($_REQUEST['desc']) ? ';desc' : ''), $_REQUEST['start'], $totalLogs, 20);

../Themes/default/Display.template.php

Bul:

$normal_buttons['view_topic_log'] = array('text' => 'lt_title', 'image' => 'topiclog.gif', 'lang' => true, 'url' => $scripturl . '?action=topiclog;id=' . $context['current_topic'] . ';place=' . $context['current_board']);

Değiştir:

$normal_buttons['view_topic_log'] = array('text' => 'lt_title', 'image' => 'topiclog.gif', 'lang' => true, 'url' => $scripturl . '?action=topiclog;topic_id=' . $context['current_topic'] . ';place=' . $context['current_board']);

hella

pm atmıştım.Rahatsız ettiğim için özür dilerim.Şimdi bu kodlarıda deneyeyim.

hella

Bu sefer oldu.Alakanız için çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar diliyorum.

lostr

Merhabalar;
Güzel bir modifikasyon elinize sağlık.. ;)

CS Classic / 1.1.6
Fakat bende türkçe karakterlerde sorun var. :-\
Ş, I'larda soru işareti çıkıyor. Nasıl düzeltebilirim?
Hataya dair dosya ekte.

lostr

Quote from: bilerhangic on September 13, 2008, 05:44:08 AM
Merhabalar;
Güzel bir modifikasyon elinize sağlık.. ;)

CS Classic / 1.1.6
Fakat bende türkçe karakterlerde sorun var. :-\
Ş, I'larda soru işareti çıkıyor. Nasıl düzeltebilirim?
Hataya dair dosya ekte.

Tamam sorun kalmadı, Modifications.turkish.php dosyasında değişiklik yaparak düzelttim. Teşekkürler.

Pяηѕѕ LF

Merhaba,

Benim ufak bir istegim olacak tabiki eger kolay birseyse istegim geçerli ugrasmak gerekiyorsa zor birsey ise hiç önemi yok bisey demedim.

Tabloya "konudaki mesaj sayisi" diye bir bölüm olusturulmasini istiyorum.

Mesela bakildiginda "zzz" 8 kere bakmis belki o kadarda mesaji var. Ama "yyy" 15 kere bakmis hiç mesaji yok. Demekki vs vs.. Uzatmiyorum.

Kolay gelsin.

Edit: Resim ekledim.
1.1.21 Default

[SiNaN]

Konudaki mesaj sayısını hesaplamak için de ayrı bir sorgu gerekir sanırım. Şu an için buna vaktim olacağını sanmıyorum, kusura bakmayın. Belki daha sonra ilgilenebilirim.

Özgür

Sinan peki 2.0 için uyumlu hale getirme gibi bir planın varmı ?
So Long

[SiNaN]

Modifikasyonun SMF 2.0 Beta 4 ile uyumlu olan 1.1 sürümü çıkmıştır. Ayrıntılı bilgi için ilk mesajı inceleyin:

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=253817.msg1647211#msg1647211

Huzurr

Bende buton olarak çıkmıyor yazı olarak çıkıyor doğrumu acaba..

Konuyu Okumuş Olanlar

!!kaos!!

Merhaba SiNaN bu modun 1.1.8 sürüm olanı yokmu acaba yoksa yapabilirmisin..

Teşekkürler.

My Mod | My Site | SMF Kurulumu Resimli Anlatım | My Facebook
----------------------------------------------------------------------
SimpleDestek.Com Satışa Çıkmıştır Almak İsteyenler Benimle İletişime Geçsin..

Tattoocu_Cartel

Topic_View_Log_v1_2 de 2.0 sürüm için kurdum. yalnız kimin baktığını mod kurduktan sonra kaydetmeye başlıyor. daha önce bakanları görüntülemiyor. onu  ayarlayamazmıyız

vannelle

Arkadaslar en sonunda  oldu gibi ama sorun su Konu Goruntulenme Gecmisini tikladigimda Forumun ana sayfasina geliyor  bu hata nedendir?

yardimci olurmusunuz ltf

Saygilarimla

Gökhan | Brestgerfich

Quote from: Tattoocu_Cartel on September 13, 2009, 03:08:52 AM
Topic_View_Log_v1_2 de 2.0 sürüm için kurdum. yalnız kimin baktığını mod kurduktan sonra kaydetmeye başlıyor. daha önce bakanları görüntülemiyor. onu  ayarlayamazmıyız

İstatistikleri bastan saymama ragmen ortak istegim gerceklesmedi. Sanırım modifikasyonun bilgi çekebileceği bir tablonun daha önceden varolmamasından kaynaklanıyor bu...

Quote from: vannelle on September 13, 2009, 04:30:47 AM
Arkadaslar en sonunda  oldu gibi ama sorun su Konu Goruntulenme Gecmisini tikladigimda Forumun ana sayfasina geliyor  bu hata nedendir?

yardimci olurmusunuz ltf

Saygilarimla

Kurulum sırasında bi hata aldınız mı ?

[SiNaN], paket Türkçe dil değişkenlerini içermiyor sanırım. Ancak konu açıklamasında içerdiğini yazmışsınız.
Ben kendi modifications.turkish.php dosyamda değişiklikleri elimle(manuel  :P ) yaptım.

modifications.turkish.php'de
Code (Bul) Select
?>

Code (Üzerine Ekle) Select
// Topic View Log
$txt['tvl_title'] = 'Konu Görüntüleme';
$txt['tvl_times'] = 'Zaman';
$txt['tvl_lastView'] = 'Son Görüntüleme';

$txt['permissionname_tvl_view'] = 'Son Görüntülemeleri Göster';
$txt['permissionhelp_tvl_view'] = 'Bu İzin Kullanıcıların Konu Görüntüleme Günlüğü Görüntülemesini Sağlar.';
$txt['permissionname_tvl_view_own'] = 'Kendi Konularım';
$txt['permissionname_tvl_view_any'] = 'Herhangi Bir Konu';
$txt['permissionname_simple_tvl_view_own'] = 'Konularımı Görüntüleyenler';
$txt['permissionname_simple_tvl_view_any'] = 'Herhangi Bir Konuyu Görüntüleyenler';

$txt['tvl_no_topic_id'] = 'Konu Numarası Bulunamıyor';
$txt['tvl_no_topic'] = 'Konuya Ulaşılamıyor.';
$txt['who_topiclog'] = '<a href="' . $scripturl . '?action=topiclog;id=%d.0">%s</a> Konusunu Görüntüleyenleri Görüntülüyor.';

$txt['cannot_tvl_view_own'] = 'Kendi Konularınızı Görüntüleyenleri Göremezsiniz.';
$txt['cannot_tvl_view_any'] = 'Konuları Görüntüleyenleri Göremezsiniz.';

Tattoocu_Cartel

hımm anladım. aslında yağızın vermiş olduğu konuyu görüntüleme geçmişinde önceki bakanları alıyordu listeye. ondan esinlenerek bir çözüm bulunamaz mı

Advertisement: