News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Cinsiyete Göre Kullanıcı Adı Renklendirme

Started by [SiNaN], August 06, 2008, 09:38:36 AM

Previous topic - Next topic

[SiNaN]

Bu ipucumuz sayesinde bayanlar ve erkeklerin kullanıcı adları forumun birçok yerinde cinsiyetlerine göre değişecek.

../Sources/Load.php

Bul:

'link' => '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $profile['ID_MEMBER'] . '" title="' . $txt[92] . ' ' . $profile['realName'] . '">' . $profile['realName'] . '</a>',

Değiştir:

'link' => '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $profile['ID_MEMBER'] . '" title="' . $txt[92] . ' ' . $profile['realName'] . '">' . (!empty($profile['gender']) ? '<span style="color: #' . ($profile['gender'] == 1 ? '0000FF' : 'FF0000') . ';">' : '') . $profile['realName'] . (!empty($profile['gender']) ? '</span>' : '') . '</a>',

../Sources/BoardIndex.php

Bul:

mg.onlineColor, mg.ID_GROUP, mg.groupName

Değiştir:

mg.onlineColor, mg.ID_GROUP, mg.groupName, mem.gender

Bul:

$link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['ID_MEMBER'] . '">' . $row['realName'] . '</a>';

Değiştir:

if(!empty($row['gender']))
$link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['ID_MEMBER'] . '" style="color: #' . ($row['gender'] == 1 ? '0000FF' : 'FF0000') . ';">' . $row['realName'] . '</a>';
else
$link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['ID_MEMBER'] . '">' . $row['realName'] . '</a>';

Kodların içindeki 0000FF kodunu erkeklerin rengi ile, FF0000 kodunu bayanların renk kodu ile değiştirin.

Tamamiyle [SiNaN] yapımıdır.
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

citizenerased

Woooow bir nevi Member Color Links emeğine sağlık sinan abi.

BuЯЯЯЯaK

S a S u K e

Çok güzel bir mod.

Açık konuşmak gerekirse php bilgine bitiyorum Sinan :)

Türkçe'yi Katlet, Özümüzü Mahfet, Pilli Bebek Gibi Konuşma Velet !

PLAYBOY

Bencede cok guzel bir modda. Keske otomatik kurulumuda olsaydi...
Cok mu tembelim acaba? :)

S a S u K e

Otomatik kurulum yapmasına yaparız.Fakat erkek ve kızın kodunu nasıl değişeceksin peki?

Ya da erkeğin ve kızın görüneceği kodu ver o koda göre yapayım.

[SiNaN]

Mod yapmak isteyen varsa;

ModSettings.php

Bul:

array('check', 'enableReportPM'),

Değiştir:

array('check', 'enableReportPM'),
'',
// Gender Member Color
array('text', 'gendercolormale'),
array('text', 'gendercolorfemale'),

Modifications.turkish.php

Bul:

?>

Değiştir:

$txt['gendercolormale'] = 'Erkek kullanıcı adı rengi:';
$txt['gendercolorfemale'] = 'Bayan kullanıcı adı rengi:';

?>

Kodlardaki '0000FF' kodunu $modSettings['gendercolormale'] olarak, 'FF0000' kodunu $modSettings['gendercolorfemale'] olarak değiştirin. (tek tırnaklarla beraber değişecek)

Büyük ihtimalle $modSettings global'lerde olmalı, ama çalışmazsa onu global'lere eklemelisiniz.

Bu şekilde Admin Paneli >> Forum Seçenekleri bölümünden renkleri ayarlayabilirsiniz.

BuЯЯЯЯaK

Sinan dil dosyalarında değişkenlerin ikisinide aynı girmissin . :)

[SiNaN]

Modu yapacak olan da birşeyler yapsın dedim. :P

Düzelttim, teşekkür ederim.

дTдKдИ

Tesekürler Sinan,  Tam yeri gelmisken bi daha sorayim  Kimler online  Listesinde

Bayan ve Erkek Kullanicilarida ayirmak Mümkünmü? Mesela söyle

Bayanlar: xxxx,xxxxx,xxx
Erkekler: xxxx,xxxx,xxx,xx

[SiNaN]

Daha önce bunu yapan kodların verildiğini hatırlıyorum, Modifikasyon bölümünde arama yapmayı deneyin.

PLAYBOY

Ben bulamadim. Belki kodlari baska bir modda kullanmislardir. Bayanlarin renkli olmasi mod u olarak birsey bulamadim.

Bulabilen varsa haber verirmisiniz?
Bu mod yoksa, yapilmasi dusunuluyormu acaba?

[SiNaN]

Sizin mesajınızı görünce konumu tekrar baştan okuma ihtiyacı hissettim, bence sizin baştan okumanız gerek. :)

caglaruzun

Quote from: PLAYBOY on August 12, 2008, 05:10:39 AM
Ben bulamadim. Belki kodlari baska bir modda kullanmislardir. Bayanlarin renkli olmasi mod u olarak birsey bulamadim.

Bulabilen varsa haber verirmisiniz?
Bu mod yoksa, yapilmasi dusunuluyormu acaba?

2 kodu değiştirmek gerçekten zor geliyorsa 2 üst mesajda mod yapmayı anlatmış orasıda sana kalmış yani :S

www.bumec.net | Paylaşım Platformu
www.simsturkiye.com | Türkiyenin Sims Fan Sitesi

PLAYBOY

tek bir kod degisikligi icin bile mod yapildigi icin belki yapilir diye dusumustum. neyse genede saolun.

loft

ama bunu yaptığımızda gruplara verdiğimiz renkler gitmeyecekmi ?

B u m u™

Load.php de hata attı  :'( smf 1.6 kullanıorum acaba bir alakası var mı?

Hoochie Coochie Man

@Dan33, ard arda mesaj yazmayın, bunun için önceki mesajınızı "düzenleyin"
İnadına SMF 1.1.X

B u m u™

Quote from: Hoochie Coochie Man on September 13, 2008, 03:55:11 PM
@Dan33, ard arda mesaj yazmayın, bunun için önceki mesajınızı "düzenleyin"

Özür dilerim sildim mesajımı :)

1.6 nasıl uyarlarım duyduguma göre özel tırnak işaretleri varmış.

[SiNaN]

1.1.6 ile uyumlu zaten. Eğer benzer bir modifikasyon kurmadıysanız sorun çıkmayacaktır.

B u m u™

Quote from: [SiNaN] on September 14, 2008, 12:45:15 PM
1.1.6 ile uyumlu zaten. Eğer benzer bir modifikasyon kurmadıysanız sorun çıkmayacaktır.

Hiç bir modifikasyon kurmadım olmadı :(

Localda denedim oldu çok teşekkür ederim ellerin dert görmesin

filikam

1.1.rc3 e oluyo mu yaptım ama değişiklik yok

[SiNaN]

Kullanıcıların cinsiyetlerini seçtiklerine emin misiniz?

scorpioon

peki bunu istediğimiz kullanıcının rengini değiştirmek şeklinde nasıl değiştirebilir acaba

[SiNaN]

S a S u K e

Sanırım üyeye ait renk istiyor.Mesela profilden html renk kodunu yazıyorsun o üye o rengi alıyor :)

[SiNaN]

Sadece adminlerin değiştirilebileceği ve görebileceği bir özelleştirilmiş profil alanı oluşturun (Custom Profile Fields modunu kullanabilirsiniz, ya da elle kendiniz oluşturabilirsiniz, onlarca kez anlatıldı) ve adını 'link_color' yapın.

Sonrasında

../Load.php

Bul:

'link' => '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $profile['ID_MEMBER'] . '" title="' . $txt[92] . ' ' . $profile['realName'] . '">' . $profile['realName'] . '</a>',

Değiştir:

'link' => '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $profile['ID_MEMBER'] . '" title="' . $txt[92] . ' ' . $profile['realName'] . '">' . (!empty($profile['options']['link_color']) ? '<span style="color: #' . $profile['options']['link_color'] . ';">' : '') . $profile['realName'] . (!empty($profile['options']['link_color']) ? '</span>' : '') . '</a>',

../Sources/BoardIndex.php

Bul:

mg.onlineColor, mg.ID_GROUP, mg.groupName
FROM {$db_prefix}log_online AS lo
LEFT JOIN {$db_prefix}members AS mem ON (mem.ID_MEMBER = lo.ID_MEMBER)
LEFT JOIN {$db_prefix}membergroups AS mg ON (mg.ID_GROUP = IF(mem.ID_GROUP = 0, mem.ID_POST_GROUP, mem.ID_GROUP))", __FILE__, __LINE__);

Değiştir:

mg.onlineColor, mg.ID_GROUP, mg.groupName, th.value
FROM {$db_prefix}log_online AS lo
LEFT JOIN {$db_prefix}members AS mem ON (mem.ID_MEMBER = lo.ID_MEMBER)
LEFT JOIN {$db_prefix}membergroups AS mg ON (mg.ID_GROUP = IF(mem.ID_GROUP = 0, mem.ID_POST_GROUP, mem.ID_GROUP))
LEFT JOIN {$db_prefix}themes AS th ON (th.ID_MEMBER = mem.ID_MEMBER AND variable = 'link_color')", __FILE__, __LINE__);

Bul:

// Some basic color coding...
if (!empty($row['onlineColor']))
$link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['ID_MEMBER'] . '" style="color: ' . $row['onlineColor'] . ';">' . $row['realName'] . '</a>';
else

Değiştir:

if(!empty($row['value']))
$link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['ID_MEMBER'] . '" style="color: #' . $row['value'] . ';">' . $row['realName'] . '</a>';
else

S a S u K e

Custom profile ile kurunca link_color olarak değiştirmek olur mu bilmem ama ben elle kurdum oldu.Profile.template.php'de bulun

// All the messenger type contact info.
   echo '
                     <tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[513], ': </b><div class="smalltext">', $txt[600], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="ICQ" size="24" value="', $context['member']['icq']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[603], ': </b><div class="smalltext">', $txt[601], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="AIM" maxlength="16" size="24" value="', $context['member']['aim']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt['MSN'], ': </b><div class="smalltext">', $txt['smf237'], '.</div></td>
                        <td><input type="text" name="MSN" size="24" value="', $context['member']['msn']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[604], ': </b><div class="smalltext">', $txt[602], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="YIM" maxlength="32" size="24" value="', $context['member']['yim']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td colspan="2"><hr width="100%" size="1" class="hrcolor" /></td>
                     </tr>';

Değiştirin

// All the messenger type contact info.
   echo '
                     <tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[513], ': </b><div class="smalltext">', $txt[600], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="ICQ" size="24" value="', $context['member']['icq']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[603], ': </b><div class="smalltext">', $txt[601], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="AIM" maxlength="16" size="24" value="', $context['member']['aim']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt['MSN'], ': </b><div class="smalltext">', $txt['smf237'], '.</div></td>
                        <td><input type="text" name="MSN" size="24" value="', $context['member']['msn']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[604], ': </b><div class="smalltext">', $txt[602], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="YIM" maxlength="32" size="24" value="', $context['member']['yim']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td colspan="2"><hr width="100%" size="1" class="hrcolor" /></td>
                     </tr></tr>';

// Üyeye Özel Renk Profilden Ayarlı Teşekkürler [SiNaN]                 
   if ($context['allow_admin'])                 
   echo '   
                     <tr>
<td><b>', $txt[link_color], ': </b></td>
<td><input type="text" name="default_options[link_color]" size="50" value="', @$context['member']['options']['link_color'], '" /></td>';

languages/Modifications.turkish.php'de bul

?>

Üstüne ekle

//        Üyeye Profilden Ayarlı Özel Renk by [SiNaN]
$txt['link_color'] = 'Özel Renk';

Sonra yukarıdaki [SiNaN]'ın verdiklerini yapın ve profil/kimlik bilgisi bölümünden görünen adınız bölümünün üstünde çıkan yere html renk kodunu yazın (renk kodunda bulunan # karakterini yazmayın).Kimlik bilgisindeki bölüm sadece adminlere görünür.

hhy89

sinan member color kullananlar icinde bi kodlara el atsan admin paneli ayarlıyı yaptim
Seo4Smf 2.0 - Full Top10 Stats(full top10) - Aligned and Bilateral Child Boards(2li 3lü alt bölümler)
http://www.smfmod.com
http://destek.smfmod.com

hhy89

Quote from: aşık on October 25, 2008, 08:58:26 AM
sinan member color kullananlar icinde bi kodlara el atsan admin paneli ayarlıyı yaptim
guncel
Seo4Smf 2.0 - Full Top10 Stats(full top10) - Aligned and Bilateral Child Boards(2li 3lü alt bölümler)

[SiNaN]

hhy89

Quote from: [SiNaN] on October 26, 2008, 05:25:31 AM
İkisi arasında tercih yapmalısınız.
ikisi arasında birseyler yapılamaz mı kodlar cakısıo sanırım

[SiNaN]

hhy89

Abdülhamid Han

Arkadaşlar biraz saçma bir istek olacak ama;
Bunu şu şekilde kullanamaz mıyız?
Adminlerin rengi kırmızı;
Global Modlar'ın rengi Mavi falan şeklinde.
Şimdiden Teşekkür Ederim.
Saygılarla.

Pяηѕѕ LF

Quote from: Abdülhamid Han on January 26, 2009, 04:41:14 AM
Arkadaşlar biraz saçma bir istek olacak ama;
Bunu şu şekilde kullanamaz mıyız?
Adminlerin rengi kırmızı;
Global Modlar'ın rengi Mavi falan şeklinde.
Şimdiden Teşekkür Ederim.
Saygılarla.

belki ben yanlis algilamis olabilirim sorunu ama istedigini su sekilde yapiliyor zaten.

Admin Panelinden
Üye Kontrolleri > Üye Gruplari > Siradan Gruplar >

Mesela Admini Seçersen "Degistir" yaptiginda açilan sayfadaki listede:

Çevrimiçi listesindeki renkler: "buraya renk ismini yaziyorsun"

ve istedigin her gruba bu sekilde yapabilirsin.

Tabi bu default olarak varmi bilmiyorum.

Member Color Link yüklü belki ondan bu özelliklerde olabilir.

Eger sende yüklü degilse bence yüklersen yapmak istedigini daha kolay bir sekilde yapabilirsin.
1.1.21 Default

Abdülhamid Han

Arkadaşlar;
Hepinize Teşekkür Ediyorum.
Bir İsteğim Olacak.
Bu modu kurduğumuzda yalnızca mesaj içindeki renk değişiyor.
Diğer yerlerdeki renkler yine forumun url renkleri.
Bunu nasıl değiştiririm?
Şimdiden teşekkür ederim.

[SiNaN]

Keen63

Tessekürler Cok Guzel Paylasim Ellerine Saglik
Yapim Asamasinda

DNA27

bay bayan olarak bir uye grubu açsak üye oldugunda gruba otomatık atılsa hoş olmaz mı :)
Sevda Gelmişse başa artıq kıvırmak boşa sen git o sefdanın arkasından koşa koşa

Advertisement: