News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Problem s jezikom - SMF 1.1.5.

Started by X-Plosiv, July 30, 2008, 05:04:50 AM

Previous topic - Next topic

X-Plosiv

Pozdrav,

imam slijedeći problem. Bio sam na starom hostu napravio forum s cca. 12 sekcija i bilo je možda 30 postova i 20 registriranih. Onda sam skinuo database preko admin panela, instalirao forum na novi host, otišao u phpmyadmin i importao bazu...i onda sam imao slijedeći problem:

ćžđšđž nije radio, ali sam stavio utf-8 compactible, otišao u admin panel i tamo prebaico sve html u utf-8, optimizirao bazu zbog pogrešaka i sve to...ali i dalje zna da ne radi ščžđšž (tj. radi, ai recimo u naslovu teme umjeto ž bude neka kockica)..i to samo na nekim mjestima, i rijetko kome..kako da to sredim?

koristim camo template...

www.airsoft-delta.com/forum/index.php?

user: test
pass: testiram

nekima zeza, nekima ne..a ja sam lud već  >:(

jole0909

Pozdrav kolegi airsofteru

ovak oja ti nisam stručnjak za ovo pofručje već to rješavam metodom pokušaja i pogreški, i sve tako dok ne pogodim rješanje.
ono što me zanima dali imaš QSL bazu od starog foruma prije nego si sav HTML prebacio u utf8?

jer kao i ti ja sam prebacivao forum mog airsoft tima na novi server. i dok sam na starom forumu naša slova imao jer sam u settings.php umjesto utf8 pisao iso-8859-2 i to mi je radilo nisam znao da ću naići na ogromne probleme sad prilikom prelaska na novi server.

ono što sam ja napravio je malo duži princip.
staru bazu sam digao na novi server i potom sam html prebacio u utf8.
potom sam tako nastalu bazu skinuo sa servera i preko notepad2 zamjenijo "latin1" sa "utf8" bilo ih je na više mjesta. snimio dokument i ponovo ga podignuo na server. i sad lagano ispravljam naša slova di su krivo napisana. LOL znam ali mi se više neda za... sa svim stvarima.
znam da će duže trajati ali sam barem siguran da će ispasti kako treba.

Negative

znaci slova (č,ć...)  iz starih postova se krivo prikazuju? s novima je znaci sve ok?

prvo provjeri dal ti je u  settings.php db na utf8 , svaku tablicu u bazi prebaci na utf8 (treba paziti da i svako potrebno polje u tablici se prebaci na utf8)


zatim slova koja ti nisu dobra zamjenis tako sto npr

otvoris tablicu recimo privatnih poruka (smf_personal_messages), gore kliknes na SQL i stavis query

UPDATE smf_personal_messages SET body = Replace(body, 'e', 'E')

u prijevodu on ti iz tablice smf_pm iz dijela tablice body ( u kojem se nalazi tekst privatnih poruka) zamjenjuje slovo e za slovo E ( ti si namjesti koje slovo (koje ti je u bazi umjesto č,ć,đ) zelis zamjeniti kojim slovom)

...a moze i putem Notepada al ovako je brze ;)

Advertisement: