Advertisement:

Author Topic: ndime per te nderuar gjyren e forumit  (Read 8023 times)

Offline miri13

 • Semi-Newbie
 • *
 • Posts: 27
 • Gender: Male
 • My family
  • Devolli.net
ndime per te nderuar gjyren e forumit
« on: September 12, 2008, 07:29:32 AM »
me duhet nje ndime si mund ta ndroj gjyren e forumit, po qe te mos ve theme tjeter
me pak fjale Default Theme duha ta bej gjyre tjeter ska rendesi se cfare gjyre vec duha te di a behet dhe si behet falemiderit  ???

babjusi

 • Guest
Re: ndime per te nderuar gjyren e forumit
« Reply #1 on: September 12, 2008, 07:36:33 AM »
me duhet nje ndime si mund ta ndroj gjyren e forumit, po qe te mos ve theme tjeter
me pak fjale Default Theme duha ta bej gjyre tjeter ska rendesi se cfare gjyre vec duha te di a behet dhe si behet falemiderit  ???

Po, behet. Ne fakt nuk ka gje qe nuk behet :D

Sidoqofte do te te keshilloja qe te beje nje kopjo te default theme te Themes and Layout-Create a copy of Default named: te paneli i adminit te forumit dhe pastaj te vazhdoje te ndryshoje ate dhe ta vendosesh si default. Po ky eshte nje sygjerim i imi.

Per te ndryshuar ngjyrat te duhet fili style.css

Gjithashtu duhet qe te pakten te kesh disa njohuri baze per gjuhet html/css

Offline miri13

 • Semi-Newbie
 • *
 • Posts: 27
 • Gender: Male
 • My family
  • Devolli.net
Re: ndime per te nderuar gjyren e forumit
« Reply #2 on: September 12, 2008, 07:58:32 AM »
falemiderit per ndimen kaq desha po pata ndonje problem do pyes prap respekte:)

babjusi

 • Guest
Re: ndime per te nderuar gjyren e forumit
« Reply #3 on: September 12, 2008, 08:02:10 AM »
falemiderit per ndimen kaq desha po pata ndonje problem do pyes prap respekte:)

Nuk ka per se miri13. Kalofsh sa me mire ;)