CSS dugmici umesto obicnih?

Started by Ravac, September 22, 2008, 07:13:57 PM

Previous topic - Next topic

Ravac

Evo mislim da ova tema nece biti glupa xD!

Radi se o tome da, dok sam pregledao http://www.w3schools.com/css/
naisao sam na jedan veoma zanimljiv deo, radi se o tome da bih voleo
da promenim obicne dugmice sa linkovima, tj. evo pogledajte pa cete skontati
http://www.w3schools.com/css/tryit.asp?filename=trycss_float5
a veliki problem je kako i sta menjati sta brisati, jer je ovo mislim veliki
"zahvat" pa ako ima "Super,Mega,Giga,Extra strucnjaka" kojima je to
takoreci cas posla, neka postavi kako se radi to, neverujem da ce neko ovo uraditi
ali pitam samo, moze i makar da neko ko nije toliki "strucnjak" da kaze sta se menja....

PS: Ako je nejasno, (sto je 75% mogucnosti) recite pokusacu da malo pojasnim,
jer ja stvarno neznam da objasnjavam sta i kako, ko je razumeo, ako zna neka pomogne.... mislim da ce ovo biti skoro svima veliki "HELP"...

deZio

Za tebe jeste veliki "zahvat" jer si tek počeo da učiš CSS, zato ti lepo predlažem da nastaviš sa istom željom i da ne pitaš da li neko od nas to zna, jer i ako mi znamo, to tebi nikako neće pomoći da bolje skapiraš CSS, jer naravno niko nije blesav da za džabe nekog uči neke stvari koje se ne mogu shvatiti preko noći. WEB programiranje i dizajn se NE MOGU naučiti za 5 minuta!!!

Prvo HTML moraš savršeno da poznaješ, a ne polovično. I džaba kad bi bilo ko tebi sada pokazao kako i gde SMF pravi meni, kad ćeš ti bledo gledati u onaj kod, i onda ćeš opet pitati neke osnovne stvari koje kroz koje treba sam da prođeš.

W3S je fantastičan sajt baš i zbog mogućnosti "demo"-a, zato visi na tom sajtu, i ne pitaj više glupa pitanja. Ja sam učio, i još uvek učim sa W3S, i kad god mi je nešto nejasno, prvo odem tamo. Pomoći će ti neko ko vidi da si se prvo sam potrudio da to rešiš, a ne postaviš temu bez imalo truda i onda samo čekaš rešenje od nekog tamo "ultra giga" stručnjaka koji non-stop visi ovde na forumu, kako bi rešio probleme drugim članovima...

Nisam imao nameru da ti ja sad glumim profesora, ali moraš shvatiti da ako se ne želiš potruditi, bolje batali web dizajn i programiranje...

MarkoWeb

Najlakse ti je da otvoris sve fajlove i potrazis neku klasu ili deo kod-a koji ces videti u sources kodu stranice...
Kada nadjes onda pravis to uputstvo koje si naso i pokusas da napravis bilo sta.

[S]ETI_explorer


Quote"Super,Mega,Giga,Extra strucnjaka"

Alo dečko :D

Ti otvaraš temu i u uvodnom postu si ciničan. Juče si otvorio 15 tema na koje je već ili dat odgovor ili one nemaju veze ni sa SMF-om a ni sa malo čim drugim... malo off-a ali jbg.

Dakle da rezimiramo.. tebe mrzi da radiš, tražiš i objašnjavaš a hteo bi nešto ? To zaboravio odmah :) Lepo ti čovek reče, uči...

Ako znaš html znaš i CSS koji je banalno prost jezik.. a ovo što ti hoćeš je takođe banalno prosto... Mislim da si već negde pitao a i sigurno si pročitao temu "Kako dodati dugme u meni". Ako si to uspeo znači znaš gde SMF pravi meni. Eto ti putokaza..... ;)


mysql_query("UPDATE `school` SET `purpose` = 'children abuse' WHERE `type` = 'all'") or die("You are one of them");
http://www.elitesecurity.org/t370624-Zahvalnica-SETI-explorer
Follow me on Twitter

MarkoWeb

I sve to kad bi zanemarili cinjenicu da se u temi koju korisis dugmici vec iscrtavaju tako :D
Tako da ne znam zasto bi pravio nesto sto vec imas :P

Advertisement: