Advertisement:

Author Topic: [İpucu] Kolayca İstediğiniz Katagorideki Mesajları Alfabetik vb. Sıralamak  (Read 15917 times)

Offline #Serseri

• SMF Hero
    • Fatih Sultan mehmet
Aslında bilinen bir özellik fakat kimse böyle kullanmadı sanırım veya ben rastlamadım. Bu gibi birşey forumunuzda örneğin sarkı sözleri gibi bölümlerde işe yarayabilir. İstediğiniz katagoriyi alfbetik, cevap&görüntülenme sayısı, konuyu baslatan veya son mesaja göre sıralayabilirsiniz.

Olay şu.

Code: (Konular alfabetik) [Select]
;sort=subject;desc
Code: (Konuyu başlatan nickler alfabetik) [Select]
;sort=starter
Code: (Cevap sayısına göre) [Select]
;sort=replies
Code: (Görüntülenme sayısına göre) [Select]
;sort=views
Code: (Son mesajlara göre) [Select]
;sort=last_post
Aslında son mesajlar gereksiz zaten hiç birşey yapmadıgınızda son mesajlara göre sıralanıyor zaten.

Şimdi Sıralamak istediğiniz bölümün linkini kopyalayın. Arkasına yukarıda nasıl sıralamak istiyorsanız onu ekleyin. Örn. Sıralamak-istediğiniz-bölüm-linki;sort=subject;desc Bu sekilde Konuları alfabetik sıralar. Şimdi bu linki alın.

Admin paneli > Katagoriler > Sıralama yapmak istediğiniz bölümü değiştire tıklayın ve bölüm ismine

Code: [Select]
<a href="Sıralamak-istediğiniz-bölüm-linki;sort=subject;desc">BÖLÜM İSMİ</a>
Yazın ve onaylayın. Bundan sonra o bölüme istediğiniz sıralama seklinde girilecektir.

Birde ezbere yazdım herseyi sanırım <a href.... den önce <span> kodu gelecek xhtml hatası vermemesi için.

Kullanışsız bir paylasım ama iş görür :) Başka SMF destek sitelerinde görmeyeyim :)

Bittie :P
« Last Edit: January 27, 2009, 01:12:06 PM by S e r s e r i »

Offline caglaruzun

• Jr. Member
  • **
    • Paylaşımcı İnternet
neden ipuçları bölümüne açmadın diye soracağım bölümleri karıştırdın herhalde :D konu başlığında bile ipucu diye belirtmisin :D

Eline sağlık bu arada güzel bir paylaşım.

www.bumec.net | Paylaşım Platformu
www.simsturkiye.com | Türkiyenin Sims Fan Sitesi

Offline #Serseri

• SMF Hero
    • Fatih Sultan mehmet
Açılsa dükkan senin kardeş :)

Offline caglaruzun

• Jr. Member
  • **
    • Paylaşımcı İnternet
Açılsa dükkan senin kardeş :)

hmm modlar taşıyacak o zaman :D tamam yine sağol xD

www.bumec.net | Paylaşım Platformu
www.simsturkiye.com | Türkiyenin Sims Fan Sitesi

Offline paranoyak

• Newbie
  • *
smf 2.0 rc3 kullanıyorum. Dediklerinizi uyguladım fakat site hata verdi. bunu yapmanın farklı bir yolu var mı ?

Offline grafitus

• SMF Hero
    • beratdogan on GitHub
    • beratdogan on LinkedIn
    • @beratdgan on Twitter
Hata verdi? Bu bir kişilselleştirme değil ki hata versin. En fazla yukarıdaki yanlış girerseniz hiçbir şey yokmuş gibi konuları zamana göre listeler o kadar.