[İpucu] Kolayca İstediğiniz Katagorideki Mesajları Alfabetik vb. Sıralamak

Started by #Serseri, September 28, 2008, 04:57:16 PM

Previous topic - Next topic

#Serseri

Aslında bilinen bir özellik fakat kimse böyle kullanmadı sanırım veya ben rastlamadım. Bu gibi birşey forumunuzda örneğin sarkı sözleri gibi bölümlerde işe yarayabilir. İstediğiniz katagoriyi alfbetik, cevap&görüntülenme sayısı, konuyu baslatan veya son mesaja göre sıralayabilirsiniz.

Olay şu.

Code (Konular alfabetik) Select
;sort=subject;desc
Code (Konuyu başlatan nickler alfabetik) Select
;sort=starter
Code (Cevap sayısına göre) Select
;sort=replies
Code (Görüntülenme sayısına göre) Select
;sort=views
Code (Son mesajlara göre) Select
;sort=last_post

Aslında son mesajlar gereksiz zaten hiç birşey yapmadıgınızda son mesajlara göre sıralanıyor zaten.

Şimdi Sıralamak istediğiniz bölümün linkini kopyalayın. Arkasına yukarıda nasıl sıralamak istiyorsanız onu ekleyin. Örn. Sıralamak-istediğiniz-bölüm-linki;sort=subject;desc Bu sekilde Konuları alfabetik sıralar. Şimdi bu linki alın.

Admin paneli > Katagoriler > Sıralama yapmak istediğiniz bölümü değiştire tıklayın ve bölüm ismine

<a href="Sıralamak-istediğiniz-bölüm-linki;sort=subject;desc">BÖLÜM İSMİ</a>

Yazın ve onaylayın. Bundan sonra o bölüme istediğiniz sıralama seklinde girilecektir.

Birde ezbere yazdım herseyi sanırım <a href.... den önce <span> kodu gelecek xhtml hatası vermemesi için.

Kullanışsız bir paylasım ama iş görür :) Başka SMF destek sitelerinde görmeyeyim :)

Bittie :P

caglaruzun

neden ipuçları bölümüne açmadın diye soracağım bölümleri karıştırdın herhalde :D konu başlığında bile ipucu diye belirtmisin :D

Eline sağlık bu arada güzel bir paylaşım.

www.bumec.net | Paylaşım Platformu
www.simsturkiye.com | Türkiyenin Sims Fan Sitesi

#Serseri

caglaruzun

www.bumec.net | Paylaşım Platformu
www.simsturkiye.com | Türkiyenin Sims Fan Sitesi

paranoyak

smf 2.0 rc3 kullanıyorum. Dediklerinizi uyguladım fakat site hata verdi. bunu yapmanın farklı bir yolu var mı ?

grafitus

Hata verdi? Bu bir kişilselleştirme değil ki hata versin. En fazla yukarıdaki yanlış girerseniz hiçbir şey yokmuş gibi konuları zamana göre listeler o kadar.

Advertisement: