News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Diğer forum yazılımlarından SMF'ye geçişte sıkça karşılaşılan hatalar.

Started by TiReDsOuL, October 02, 2008, 05:43:08 PM

Previous topic - Next topic

TiReDsOuL

Dönüşüm sırasında sıkça rastlanan hatalar ve çözüm yöntemleri.

Problem:SELECT command denied to user

Bilgi:Bu hatanın sebebi SMF ile X yazılımının ayrı veritabanlarında olmaları ve SMF veritabanı kullanıcısının X yazılımının veritabanına erişiminin olmamasıdır.
Düzeltme:Eğer hostunuzun kontrol paneli varsa SMF veritabanı kullanıcısını X yazılımının veritabanına ekleyebilirsiniz.Eğer hostunuzun kontrol paneline erişiminiz yoksa bunu nasıl gerçekleştirebileceğin hakkında onlarla iletişime geçmelisin.Son çare olarak,SMF yi aynı veritabanında X yazılımına yeniden yükle.

Problem: Conversion says it finished successfully, but nothing got converted.
*/Dönüşüm başarıyla gerçekleştirildiği söylendi, fakat hiçbirşey dönüşmedi./*

Bilgi:Bu hatanın sebebi sunucunuzdaki "session.save_path" dizinin yazılabilir olmamasıdır.
Düzeltme:Sunucunuza ayarları değiştirip değiştiremeyeceklerini sorun veya eğer sen Powweb hosting sahibi isen onlar sana php.ini dosyasında değişiklik yapmana izin verirler.

Problem:You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2

Not:Bu düzenleme sadece converter.php veya .sql/.php converter için kabul edilir.Eğer sen SMF deki düzenlemeye bakıyorsanburayı kontrol etmelisin

Bilgi:Bunun sebebi MySQL deki bir hatadır;

Düzenleme:convert.php dosyasını açın aşağıdaki bölgeyi bulun;

convert_query("
         ALTER TABLE {$to_prefix}smileys
         ORDER BY LENGTH(code) DESC");

bununla değiştirin;
convert_query("
         ORDER BY code DESC");

Benzer kod .sql/.php converter dosyası içinde olabilir.Eğer .php dosyası ise yukarıdaki koda benzer.Eğer .sql dosyası ise aşağıda belirtilen koda benzer.

ORDER BY LENGTH(code) DESC;

Problem: Kategori ve bölümlerin dönüşümü sırasında bu hatayı alıyorum "Duplicate entry '255' for key 1"

Bilgi:Bu hatanın nedeni .Dönüştürmüş olduğun yazılımın kategori ıd sinin 255 den daha yüksek olmasıdır.Yani arkadaşlar kısaca  ID_CAT olarak en yüksek 255 değerini atanıyor bu atama gerçekleşirken yukarda belirtilen hata ortaya çıkıyor.255 kategoriden daha fazlasına ihtiyaç duyman gerçekdışıdır.
Düzeltme:Phpmyadmin den  smf_categories ve smf_boards tablolarının ID_CAT (smf 2.0 versiyonları için id_cat ) lerini düzenlersin.
Şuanda beta olarak sunulan buradaki scripti ıd_cat değerlerini düzeltme amaçlı deneyebilirsiniz.
Not:2.0 a güncelleme sırasında da bu hata meydana gelebilir onun için aklınızda bulunsun.

Ek olarak:Başka forum yazılımlarından SMF'e nasıl geçilir? konusunu da dikkatle incelemeniz önerilir.
----------------------------

Çeviri birebir aynısı değilidir elimden geldiği kadar ingilizce bölümündeki konuyu aktarmaya çalıştım .Duplicate entry hatası hakkındaki scripti inceleme fırsatım olmadı o scripti kullanıp olumlu sonuç veya hata alanlar bu konu başlığında belirtirlerse daha fazla yol kat ederiz.

Kaynak

-TiReDsOuL

smfthemes.org --language moderator
Özel mesajla yardım istemeyin artık okumuyorum bile..
Do NOT PM me for support unless I invite you, I will ignore you.
--------------------------------------
Uzun bir süre yok....

Alpay

Döküman için teşekkürler ederiz.
Dökümantasyon bölümüne taşınmış olup bölüm index'ine eklenmiştir.

Advertisement: