News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Ερώτηση για ειδοποίηση απαντήσεων

Started by d-gr, November 29, 2011, 04:07:08 PM

Previous topic - Next topic

d-gr

Γεια σας.Το πρόβλημα όπως λέει και ο τίτλος είναι το εξής.Ενώ εχω επισημάνει στα μέλη ότι για να λάβουν ειδοποίηση στα e-mail εκτός απ την επιλογή στο προφίλ τους θα πρέπει να επιλέξουν και ξεχωριστά όλες της κατηγορίες που θέλουν,παρόλα αυτά λαμβάνω παράπονα για την μην ειδοποίηση.Θέλω να μου πείτε,υπάρχει καμιά επιλογή ώστε εγώ να το κάνω εγώ αυτό??πχ να επιλέξω όλες της κατηγόριες και αυτό αν ισχύσει σε όλα τα μέλη???


agridoc

Για κάθε εμφάνιση μπορεί ν' αλλάξει η προεπιλογή ειδοποίησης για απαντήσεις.
Διαχείριση -> Διαμόρφωση: Εμφάνιση και διάταξη -> Επιλογές μελών -> Επαναφορά των επιλογών όλων των μελών για αυτή την εμφάνιση
Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων όταν δημοσιεύετε νέο θέμα ή απαντάτε σε μία που ήδη υπάρχει.

Εσύ ζητάς όμως κάτι επιπλέον από τον τίτλο του θέματος σου. Ειδοποίηση για νέα θέματα πινάκων.

Ούτε και στο προφίλ υπάρχει η δυνατότητα επιλογής όλων των πινάκων. Υπάρχει μόνο η δυνατότητα διακοπής ειδοποιήσεων πινάκων ή συζητήσεων.

Εκτός από διαχειριστές και global moderators η επιλογή ειδοποίησης για όλους τους πίνακες δεν έχει νόημα, ειδικά για ένα φόρουμ με πολλούς πίνακες.

Θεωρητικά μπορεί να γίνει με επέμβαση στην βάση δεδομένων, είναι όμως καθαρή κίνηση spam, για την οποία μπορεί να γίνει καταγγελία. Σκέψου το λίγο. Τις προεπιλογές ειδοποίησης μπορεί ένα μέλος να τις απενεργοποιήσει, είναι δικαίωμα του. Για σκέψου να γραφτείς σε ένα μεγάλο φόρουμ και να αρχίσουν να έρχονται ειδοποιήσεις για όλα τα νέα θέματα, χωρίς να έχεις επιλέξει εσύ κάτι.

Επιπλέον σε ένα φόρουμ με αρκετά μέλη (τα περισσότερα ανενεργά) και κίνηση γρήγορα θα υπάρξει πρόβλημα με το όριο αποστολής email/ώρα.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

d-gr

Καλημέρα,ναι ίσως εχεις δίκιο τελικά δεν το σκέφτηκα αυτό το τελευαιο που είπες,θα το αφήσω έτσι προς το παρών,σε ευχαριστώ. ;)

d-gr

καλησπέρα.Αυτή την επιλογή θα ήθελα να την ενεργοποιήσω μόνο σε μένα που είμαι admin λόγο ότι είναι πολλοί οι πινάκες και τα θέματα για να το κάνω σε όλους έναν έναν.Υπάρχει κάποιος τρόπος???

agridoc

Απ' όσα ξέρω, όχι μέσα από τις υπάρχουσες επιλογές.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

d-gr

Κατάλαβα,άρα θα φάω μια μέρα για να τα επιλέξω όλα ένα ένα... >:(

vkot

Δεν σε βολεύει να τα βλέπεις με RSS;
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

d-gr

Quote from: vkot on February 01, 2012, 06:33:58 AM
Δεν σε βολεύει να τα βλέπεις με RSS;

Οχι γιατί θα θελα να τα λαμβάνω στο e-mail,ειχα επιλέξει όλους τους πινάκες όταν έστισα το forum αλλά με το update που έκανα στο forum σε όλα τα μέλη από-επιλεχτικαν όλοι οι πινάκες δυστυχώς.

Advertisement: