News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

vBulletin Style Meta Tags (google indekslemesine kökten çözüm)

Started by Hoochie Coochie Man, October 20, 2008, 06:44:33 AM

Previous topic - Next topic

egemen5454

ben smf 1.1.10 kullanıyorum bu özelliği yüklemek istiyorum paket yüklemelerde hata alıyorum çogu zaman ve bu modun hangi sürümünü yüklemem lazım utf-8 dil paketi yüklü

Gurbet_42

Quote from: egemen5454 on July 17, 2009, 09:57:15 AM
ben smf 1.1.10 kullanıyorum bu özelliği yüklemek istiyorum paket yüklemelerde hata alıyorum çogu zaman ve bu modun hangi sürümünü yüklemem lazım utf-8 dil paketi yüklü

Bu mesajda ekteki paketi kurun.

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=230321.msg1557714#msg1557714

fresboy

paketi yükledim fakat admin panelinden birşey çıkmadı

cee山

cashme555

rkadaşlar bu modu kurdum ama acaba admin panelinden veya başka bir yerden ayarlaması var mı ?

Gurbet_42

Quote from: cashme555 on December 18, 2009, 04:46:08 PM
rkadaşlar bu modu kurdum ama acaba admin panelinden veya başka bir yerden ayarlaması var mı ?

Admin panelde >forum seçeneklerinde>temel özellikler- burada meta açıklama ve meta anahtar kelimeler yazan yerler olmalı.

Tabi bu anlatım 1.1.x için.

OverTa[k]e

Arkadaşlar;

Örneğin: "Webmaster'lara Özel" diye bir kategori var içindeki konuda "Google Adsense" olsun

bu konuya girip kaynak görüntüden baktığımda aynen aşağıdaki gibi oluyor;

<meta name="keywords" content="Özel, webmaster'lara, adsense, google" />

Yukarıdaki "Özel ile webmaster'lara zaten bölüm adı işte bu keywords metasını nasıl yaparım acaba? Ardından adsense ve google kelimeleri gelmiş bunlarda konu başlığı.. çok uğraştım fakat bir türlü olmadı metalarla zaten fazla oynadım artık bir oturtabilirsem rahatlıyacağım hocam..

Bakınız: http://www.forumbol.com/program-download-b13.0/ [nofollow] buradaki meta;

<meta name="keywords" content="program, web, tasarim, filmler, her, güvenlik, pc, temalar, türlü, programı, bulabilir, ve, burada, bulunabilirsiniz, smf, istekte, hazir, forumu, oyun, bol, türkiye'nin, download, forumbol, grafik, photoshop, scriptler, sistemleri, knight, online, silkroad, spor" />

Bakınız başka bir bölüme girdiğimizde; Online Oyunlar adlı bölümünkünde ise http://www.forumbol.com/online-oyunlar-b10.0/ [nofollow] ;
<meta name="keywords" content="online, web, forumu, tasarim, filmler, güvenlik, pc, smf, temalar, oyunları, edenlerin, tercih, oyunlara, diğer, spor, scriptler, bol, oyun, türkiye'nin, forumbol, oyunlar, program, grafik, hazir, knight, silkroad, photoshop, sistemleri" />
İlk bölümde program kelimesine ve diğer başka bir bölüme girdiğimizde online kelimesine dikkat edin. Umarım açıklayacı ve anlatabilmişimdir.

Bu metaları nasıl yapabiliriz, bir türlü çözemedim. Yardımcı olan veya ilgilenen herkese teşekkürler...

karanima

benimde bir sorunum var site yönetimde modifikasyon ayarları kısmında Forum ile ilişkilendirilmiş Meta anahtar kelimeleri diye kutucuk var tagları ordan giriyoruz fakat özellikler ve seçenkelrden görünüme gelince aynı kutucuk orda da var oraya taglar giriliyor.örneğin bir tanesine tagları girince diğerinede girilmiş gözüküyor ve taglar sayfanın kaynak koduna bakınca tekrarlamış gözüküyor.yani bir kutucuğu boş bıraksam bile tagları ikinsdende girilmiş gösterdiği için bir tag iki kere yazılmış gözüküyor buda google da sorun sanıırım.ne yapmalıyım iki tane tag kutusu nerden çıktı

dodogitar

arkadaşlar hepsini yaptım, yönetim panelinde kutucuklar çıktı onlarada yazdım fakat ben hala bir değişiklik göremiyorum kaynak görüntülerinde..

www.mahmutlarforum.com acaba benmi yanılıyorum.. Anlayan birisi varsa bakabilirmi

Hoochie Coochie Man

*dodogitar, farklı tema kullanıyorsun, kullandığın temanın index.template.php'sinde de aynı değişiklikleri yaptığından emin ol.
İnadına SMF 1.1.X

dandik_mail

konu hortlatmak gibi oluyor ama bunu 2.0.4 e uyarlayabilirmisiniz
İMZA YOK

ÜHÜHÜH

Emre A.

forumhuzur

yeni sürümlerde ve seo4smf kurulu sistemere bu modu kurmaya gerek varmı acaba ?
ben seo kurdum çünkü seoda desicriptions metatags bölümü mevcut çünkü

cemix

Quote from: forumhuzur on February 20, 2011, 06:32:09 AM
yeni sürümlerde ve seo4smf kurulu sistemere bu modu kurmaya gerek varmı acaba ?
ben seo kurdum çünkü seoda desicriptions metatags bölümü mevcut çünkü

Bir konuya girince sayfa kaynağını görüntüle meta taglar varsa zaten gerek yoktur.

Anahtar Kelimeler: Konu, Ad, Konu Adı, Kendi Anahtar Kelimeleriniz bu şekilde olmuyor sorun nerede acaba rc5 için ne eklememiz veya değiştirmemiz gerekiyor?

OverTa[k]e

Alpay

Quote from: BA on August 29, 2011, 07:08:32 AM
2.0 için uyarlanabilir mi?
2 0 beta 3 icin en son 2.0. a da kurulabiliyor sorunsuz şekilde :)

OverTa[k]e

Quote from: Alpay on August 30, 2011, 02:14:15 AM
Quote from: BA on August 29, 2011, 07:08:32 AM
2.0 için uyarlanabilir mi?
2 0 beta 3 icin en son 2.0. a da kurulabiliyor sorunsuz şekilde :)

Anladım. Peki konu başlığını veya konudaki yazıyı keywords de nasıl gösteririm?

OverTa[k]e

Quote from: ємяє on September 01, 2011, 08:21:59 PM
BA

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=116686.0

Bunu yapmışım hocam az önce farkettim teşekkürler. Peki diğerini nasıl yaparız? Bi vb forumunda gördüm oradan dolayı sordum zaten. Konudaki mesaj keywordsde çıksın amaç bu? Tabiki fazla değil neyse sınırı o kadar çıksın? Ama sanırım mümkün değil pek :)

Ayrıca index.temp dosyasında Please don't index these Mr Robot. bu kod dikkatimi çekti ... tamamı;

// Please don't index these Mr Robot.
if (!empty($context['robot_no_index']))
echo '
<meta name="robots" content="noindex" />';

Advertisement: