News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

İstediğiniz Üyenin İsmine Efekt

Started by S a S u K e, October 20, 2008, 06:40:13 PM

Previous topic - Next topic

WeLeT

Paragaya

Geri Döndüm :D...... :)

Tp.Net Turkish Moderator... ;)

FinaLonLine

www.FinaLonLine.Net [nofollow]

SacmaliK

Buralara uğramayalı uzun zaman oldu :) bu konuya bi göz atarken garip bişey dikkatimi çekti cevap vermeden geçemicem :D

Quote from: S a S u K e on October 20, 2008, 06:40:13 PM
İstersek hem Comic Sans MS hemde üye ismine renk veremeyiz. Çünkü linklere renk verilmez. Bunu unutmayın. Ama istersek üye ismini sadece yazıya çevirip, tıklanmaz hale getirip renkte verebiliriz.

Yukarıda alıntı yapmış olduğum yazı içindeki linke nasıl renk verilebiliyorsa her türlü linkede renk verilebilir üzerine basa basa verilmez diyip geçiştirmek yanlış bir tutum bana göre.

neyse lafı hiç uzatmadan gelelim konuyla ilgili olarak o sorunun çözümüne.  :)

ilk olarak tema dizininizde ki style.css dosyasını açıp en alta aşağıda vermiş olduğum kodları yapıştırıp kaydedin

Code (style.css dosyasının en altına ekle) Select

/* SacmaliK Link Renklendirme. */

.SacmaliK a:link, .SacmaliK a:visited, .SacmaliK a:active
{
    color: #FF3300;
font-family: comic sans ms;
text-align: center;
font-weight: bold;
font-size: 15pt;
}

Code (bulun) Select
echo'<span style="font-family: comic sans ms;"><b> ', $message['member']['link'], '</b></span>';

Code (değiştir) Select
echo' <div class="SacmaliK">', $message['member']['link'], '</div> ';

çok fazla kod kalabalığı yerine renklendirmek ve farklı font vermek istediğimiz kısmı <div class="SacmaliK"> </div> arasına almış olduk
Ayrıca css ile nicki renkli tablolar içine alabilir çeşitli kenarlıklar yapabilir efektler verebilirsiniz o sizin hayal gücünüzle sınırlı ben sadece bu uygulamanın
olması gerektiği şeklini anlatıyorum.

* ve ayrıca nickimizin yanıp sönmesini sağlamak için aşağıda verdiğim kodları temanıza uygulayın

Code (index.template.php içinde aşağıdaki kodu bulun) Select

</head>

Code (değiştirin) Select

<SCRIPT>
<!--
function doBlink() {
var blink = document.all.tags("BLINK")
for (var i=0; i<blink.length; i++)
blink[i].style.visibility = blink[i].style.visibility == "" ? "hidden" : ""
}

function startBlink() {
if (document.all)
setInterval("doBlink()",800)
}
window.onload = startBlink;
// -->
</SCRIPT>
</head>

son olarak nickimizi <blink> </blink> kodları arasına alarak yanıp sönme efecti vermiş oluruz

Code (Blink kodunu ekle ) Select
echo' <div class="SacmaliK"> <blink>', $message['member']['link'], ' </blink> </div> ';

ufak bir tüyo blink kodlarıyla saati yeni gelen özel mesajları önemli kategori isimlerini yada son mesajı hareketlendire bilirsiniz buda sizin yaratıcılığınızla sınırlı :)

unutmadan bir başka alternatif ise nickiniz yerine resim koymaktır ayrıca bu konunun fikir babası olan Tippmaster'ın açıklamasını vermiş olduğu Picture instead of Displayed Nick Nick yerine resim konusunu inceleyibirsiniz

faydalı olabildimse ne mutlu ;)

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

Advertisement: