Super Admin στα Ελληνικά

Started by nikan, October 30, 2008, 08:44:21 AM

Previous topic - Next topic

nikan

Super Admin 1.1

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1306

Κάνει τον διαχειριστή ανώτερο διαχειριστή δίνοντάς του επιλογές όπως να μην μπορεί να σβηστεί ο λογαριασμός του καταλάθος ή να τον σβήσει ένας άλλος διαχειριστής, να κάνει κατασκόπους κάποια μέλη κ.α.

Για εκδόσεις smf 1.1.x
index.greek.php ή index.greek-utf8.php ανάλογα με τη κωδικοποίηση που έχουμε
Quote$txt['spy_stat'] = '<span style="color: red;">(Κατάσκοπος)</span>';
$txt['spy_prompt'] = '<span style="color: red;">Θέλετε αυτό το μέλος να γίνει κατάσκοπος;</span>';
$txt['hide_from_list'] = 'Απόκρυψη του Super Admin από τι λίστα των εγκατεστημένων πακέτων;';
$txt['no_way'] = 'Συγνώμη, δεν σας επιτρέπεται η πρόσβαση σε αυτή την ενότητα.';

Για εκδόσεις smf 2.0 beta
index.greek.php ή index.greek-utf8.php ανάλογα με τη κωδικοποίηση που έχουμε
Quote$txt['spy_stat'] = '<span style="color: red;">(Κατάσκοπος)</span>';
$txt['spy_prompt'] = '<span style="color: red;">Θέλετε αυτό το μέλος να γίνει κατάσκοπος;</span>';
$txt['hide_from_list'] = 'Απόκρυψη του Super Admin από τι λίστα των εγκατεστημένων πακέτων;';

ManageBoards.greek.php ή ManageBoards.greek-utf8.php ανάλογα με τη κωδικοποίηση που έχουμε
Quote$txt['admin1_only'] = '<span style="color: red;">Αυτός ο πίνακας είναι μόνο για τον διαχειριστή#1;</span>';
$txt['admin1_desc'] = 'Αν ενεργοποιηθεί, μόνο ο διαχειριστής#1 μπορεί να τροποποιήσει αυτόν τον πίνακα.';
$txt['admin1'] = '<span style="color: red;">(Μόνο ο διαχειριστής#1 μπορεί να τροποποιήσει αυτόν τον πίνακα)</span>';

silverps


Butcher

το κάνεις εγκατάσταση, δεν το ενεργοποιείς από πουθενά.

silverps

Οκ πες οτι το ακνω εγκατασταση πςσ μπορω να δυλωσω το δικο μου accout να μην μπορει να το πειραξει ο αλλος admin που εχω????

burners

Quote from: silverps on November 25, 2008, 03:20:21 PM
Οκ πες οτι το ακνω εγκατασταση πςσ μπορω να δυλωσω το δικο μου accout να μην μπορει να το πειραξει ο αλλος admin που εχω????

Και εγω εχω την ιδια απορια μιας και ειμαστε 4 το συνολο

mforum

Δεν το έχω εγκαταστήσει αλλά θα σας μεταφράσω αυτά που γράφει ο δημιουργός.

QuoteZuper Admin

    * Protect admin#1 from deletion of himself or by other admins.
    * No other admins can ban or post warn admin#1.
    * Hide important information of admin#1 from other admins.
    * A board switch that if enabled (checked), other admins can see the board in board index  but cannot modify permissions etcetera. Only admin#1 can.
    * Assign members as spies including himself as a superspy by going to Profile => Account Related Settings. You won't miss it.
    * See who are online spies.
    * Only Admin #1 can hide the SuperAdmin mod from list of installed packages by navigating to Admin => Current Theme => Hide Super Admin from list of installed packages?
    * Can delete moderation log regardless of date and time. Other admins have to wait 24 hours.

  Spy members are:

    * Invisible and cannot be seen by members or other admins.
    * Cannot see theirselves.

  Spy Profile:

    * Never logged-in.
    * Always offline.

  Bonus

    * SMF 1.1.7: In Profile summary, hide icq, msn, website etc. if they are empty.

*. Προστατεύει τον κύριο διαχειριστή (αυτον που εγκατέστησε το φόρουμ) , από διαγραφή ήτε από τον ίδιο ή από άλλους διαχειρστές.

*Κανείς άλλος διαχειριστής δεν μπορεί να τον αποκλείσει ή να δώσει προειδοποίηση στις απαντήσεις του.

*Αποκρύπτει χρήσιμες πληροφορίες του κύριου διαχειριστή από τους υπόλοιπους διαχειριστές.

*Στους πίνακες έχει επιλογή που αν τσεκαριστεί οι υπόλοιποι διαχειριστές δεν θα μπορούν να τροποποιήσουν τον συγκεκριμένο πίνακα.

*ο κύριος διαχειριστής μπορεί να κάνει μέλη κατασκόπους (spys) συμπεριλαμβανομένου και του ίδιου σαν σούπερ κατάσκοπο (super spy) , πηγαίνοντας στο προφίλ => ρυθμίσεις λογαριασμού

*Μπορεί να δει ποιοι κατάσκοποι είναι συνδεδεμένοι.

*Μπορεί να κρύψει από όλους τους άλλους το superadmin mod από την λίστα εγκαταστημένων πακέτων  (διαχείριση => τρέχουσα εμφάνιση =>  Απόκρυψη του Super Admin από τι λίστα των εγκατεστημένων πακέτων)

*Μπορεί να σβήσει το αρχείο καταγραφής συντονισμού οποτεδήποτε , ενω οι υπόλοιποι διαχειριστές πρέπει να περιμένουν 24 ώρες.

Τα spymembers είναι αόρατα από όλους ακόμα και τους ίδιους, φαίνονται να μην έχουν συνδεθεί ποτέ και είναι πάντα αποσυνδεδεμένοι

Advertisement: