News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Ad Management problems

Started by bgreda, November 07, 2008, 06:02:33 AM

Previous topic - Next topic

bgreda

Pošto nema reakcije na jednoj drugoj temi ja pokrećem u nuždi sličnu ali sa pitanjem stari.Imam mod za postavljanje reklamnih banera Ad Management i sada mi je kao lebac potrban a on ne radi.Ustvari prilikom postavljanja jedno html koda sošlo je do problema i ne mogu da editujem ads niti da ga uklonim.
Više a da ne ponavljam na:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=201203.60

bgreda

Moze li sta uraditi po ovom pitanju ili ne?

MarkoWeb

Probaj da editujes iz phpmyadmin-a odatle ce moci sigurno ;)

bgreda

Quote from: MarkoWeb on November 11, 2008, 04:47:23 AM
Probaj da editujes iz phpmyadmin-a odatle ce moci sigurno ;)
Skinuo sam sa  neta phpmyadmin,raspakovao ga i sta sada?

MarkoWeb

Quote from: bgreda on November 11, 2008, 08:11:24 AM
Skinuo sam sa  neta phpmyadmin,raspakovao ga i sta sada?
Skinuo si phpmyadmin... daj bar za osnovne "stvari" nauci znacenja da se ne blamiras bezveze.
Treba da udjes u phpmyadmin i editujes to sto treba a ne da skidas phpmyadmin...

vinston84

to je u tvom Cpa
Quote from: bgreda on November 11, 2008, 08:11:24 AM
Quote from: MarkoWeb on November 11, 2008, 04:47:23 AM
Probaj da editujes iz phpmyadmin-a odatle ce moci sigurno ;)
Skinuo sam sa  neta phpmyadmin,raspakovao ga i sta sada?

to je u tvom Cpanelu. Podeshavanja si dobio od hosta.
Odesh na tu adresu i nadjesh phpmyadmin....

Ravac


bgreda

Ovaj forum mi je od velike korist,tako da cu od danas probleme vezane za rad SMF publikovati i pitati na forumima Z.Z.Osje;ina.Pozdrav

dan555

@bgreda, vinston84 ti je odgovorio. Samo treba da odeš na svoj Cpanel i odatle u phpmyadmin.

A tvoja poruka u kojoj kažeš da si skinuo i raspakovao phpmyadmin pokazuje da ne znaš ni ono najosnovnije, kako se upravlja bazom podataka. Kako mi da znamo da ti čak ni to ne znaš?
Kada neko pokrene svoj forum, pretpostavka je da zna barem najosnovnije, a ovo je baš-baš osnovno. Ne može se administrirati forum bez toga.

bgreda

Ljudi liepo se može sve reći,ja imam čovjeka koji mi pomaže kada za to ima vremena.Na ovom sam forumu sam da mi se kaže i pomogne a ne da me neko označava kao glupog čovjeka.Sve ovo što si rekao sam razumio ali ja odlazim jer ovo je za mene traćenje vremena.Što sebi u vremenu tranzivcije ne mogu  da dopustim.

dan555

#10
Pa upravo o tome se radi, o vremenu koje niko od nas nema da stalno odgovara na (ista) pitanja o osnovnim stvarima.

Uvek ima onih koji tek počinju i ne znaju ni najosnovnije i ako bi svima odgovarali, izgubili bi mnogo vremena (a i dosadi vremenom) i nerava. Treba i nas razumeti.

Treba pročitati dokumentaciju SMF-a a uvek je tu i Gugl.


To što neko nešto ne zna, ne znači da je glup. Niko to ne kaže. Niko od nas se nije naučen rodio.

mirkodzo

#11
Ostale modove sam ubacio bez problema ali ad management malo mi je slozeniji i ubacujem ga prvi put pa sam nesiguran...

Elem...  Koristim posebnu temu...  E sad...  Osim ovoga http://www.smfads.com/forums/index.php?topic=1930.0 [nofollow], pod stavkom -Overview of editing the templates, da li je potrebno jos nesto uraditi kako bi ad managment radio bez problema u srpskom jeziku koji koristim?  Inace koristim SMF 1.1.7

bgreda

Dosao si na pravo mjesto i sada cekaj naice neko... ::)

Bob Marley

Drugari da ne bi otvarao novu temu postavicu pitanje ovde. Tj. Za pocetak cu zatraziti vasu pomoc. Postavio sam ad management mod, implementirao ga na custom skip i adaptirao za latinicu. Iz Opere i Internet explorera mi normalno cita oglas (koji se nalazi u svakoj temi ispod prvog posta) dok iz Fire Foxa izgleda ne ih ne cita dobro. Ovo nikako nije poziv da mi klikcete na google ads! Mene samo zanima da li i kod vas postoji isti problem sa pregledom iz fire foxa >>> http://www.ksfb.rs/forum/index.php?topic=2341.0 (i da podesio sam dozvole da SVI mogu da vide oglase)

nebule

Kod mene je sve ok i oglas ti funkcioniše. Nisam video da nešto nije u redu.

dan555

Mora da se dozvoli izvršavanje JavaSript-a u FF ekstenziji NoScript ili već kojoj koristiš za to.

Sam Ad Mod na tvom forumu je ok, u pitanju je samo tvoje podešavanje FF-a.

Bob Marley


Bob Marley

Nasao sam jednu zanimljivu stvar za google add's (pa da ne otvaram novu temu) ne znam da li je neko o ovome vec pricao (ako jeste Mare brisi post :D). Radi se o sledecoj modifikaciji >

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1216

Jednostavna je za implementiranje (edituje se Display.template.php)

Modifikacija pomaze da google reklame budu sto pribliznije sadrzaju postova. Tj. "brani" da  se citaju potpisi i profil informacije. (Sto prema autoru pomaze da reklame budu dosta preciznije u smislu vezivanja za sadrzaj tema)

Opsirno o tome sta modifikacija radi mozete da pogledate na blogu autora >

http://blog.gonz0.com.ar/2008/05/adsense-section-targeting-mod-1_0-for-smf/

Ja sam upravo modifikovao svoj Display.template.php pa cu javiti vec ako primetim razliku :)

bgreda

Quote from: MarkoWeb on November 11, 2008, 04:47:23 AM
Probaj da editujes iz phpmyadmin-a odatle ce moci sigurno ;)
Problem rijesen-hvala sto ste mi oči otvorili.

[u]nkn0wn

Pa eto, dobro si ti rekao par postova iznad :P

Quote from: bgreda on November 12, 2008, 02:29:20 AM
Ovaj forum mi je od velike korist.Pozdrav

Advertisement: