NatureScharm

Started by FriedeKind*, October 01, 2008, 06:12:49 PM

Previous topic - Next topic

FriedeKind*

Link to the theme

Natural  Turuncu  Smf Temasi
Türkçe Demo
kullanıcı:demo şifre:deneme
-------------------------------------------

Theme By FriedeKind™ & cadosoas

TosTos

Iste bu. Bunu bekliyordum sizden kardes. Nasil sevindim bilemezsin. Birilerine cevap vermek zorunda degilsin, ama cok uzerine gelen karisik tema yapiyorsun, siradan benzer tema yapiyorsun diyenlere mukemmel bir cevap oldu. Ya alkislamasini bilin. Yapabiliyorsaniz iyisini siz yapin. Burda ugrasmislar, paylasmislar. Neden bir laf atma geregini hissedersiniz insanlara. Su temaya ingilizce bolumde tesekkur edenlere bakin kimler var. Tema yazari iki yabanci kisi var. Emek verilmis, saatler harcanmis, siz kullanmayacaksaniz bile bir Turk olarak yabancilarin kullanimina sunulmus, begenisine sunulmus bu kardeslerimizin temalarini alkislamasini bilin ve ogrenin artik. Surasi yamuk olmus, surasi soyle olmus, burasi boyle olmus diyebilirsiniz. Ama bilincli olarak laf atan insanlar var burda ve bu bizim milletimizde yaygin. Destekden cok kostek olmayi bilen arkadaslar biraz emege saygi gostersinler ve yapilan calismalara once eline saglik, bunu ucretsiz kullanima sundugunuz icin tesekkur ederiz desin, sonra ama surasi yamuk, bu benim size tavsiyem, boyle de yapabilirdiniz, ama sizin tarzinizi bilemem seklinde daha hos, daha kibar konussunlar lutfen. Burada tema yayinlamis kardeslerimin hepsinin cok guzel temalari var. Defaultta resim koyup, bir iki kod ekleyene de saygi gosterin. Kendinden birsey katmistir o kisi. Arkadasim ben bunu boyle seviyorum, benim gozume boyle hos geldi demistir. Begenen cikacaktir. Ne gerek var siritarak terbiyesizce yahu iki kod eklemissin birde resim degistirmissin buna tema yapma mi denir demeye. Bakin bakalim burdaki en unlu tema yazarlarinin yabanci unlu arkadaslarin ilk temalarina, neler yapmislar. Neyse, cok dolmustum, baya susmustum KArdeslerimin bu guzel calismasini gorunce dayanamadim, costum. Kusuruma bakmayin. Ama bana dokunan, beni rahatsiz eden birbirimizle ugrasmamiz. Benimlede cok ugrasan oldu, oluyor da. Yasim buyuktur cogunuzdan. Burda takilmak, birileri ile tartismaya girip boyle cocukca temalarimi savunma zorunlulugu hissetmek bazen kendi kendime kizdiriyor beni. Ama beni anlamazsiniz suan. Benim kizdigim, kaldiramadigim birbirimize saygi duymamamiz, destek olmamamiz. Daha konussam, benim ilgilenemeyipte kapatmis oldugum dusunce forumuma cevirecegim burayi :) Bosverin ben oyle konusurum, arada sirada tartisirim durduk yere burdaki arkadaslarla. Kusuruma bakmayin boyle cok uzun yazima ve haddimi astiysam bazi sozlerimle affedin.
Tesekkurler kardesim Freedykind ve cadosas bu guzel temaniz icin. Daha guzelini ve bunun gibi ilginc tarzlarinizi bekliyoruz. Ama ders once gelmeli. Okullar basladi, bu kadar tema canavari olmayin. Ben uzattim doktorayi bu smf yuzunden, siz yanmayin :)

Hoochie Coochie Man

Sanırım, bi yerde TosTos un yolunda ilerliyosun gibi birşey duymuştum, ancak bu tema tamamen TosTos dışı bir tema, o böyle temalar yapmaz, gayet şık, hoş birşey olmuş, kendini geliştirdiğini görmek güzel. Ancak paylaştığın tüyoda da dediğim gibi, ana sayfadaki mesaj/konu/son mesaj alanının renklerini bir türlü seçemiyorsun, hemen gözüme batıyor. Onun dışında başarılar..

Not: TosTos şu yazılarını kısa tut ya da sonunda "hcm ye özel özet" şeklinde geçersen sevinirim, yoruluyorum okurken  : P  kib..
İnadına SMF 1.1.X

Yağız...

Temaya IE6'da bakmadınız sanırım.

TosTos

Quote from: *erhan on October 02, 2008, 11:21:09 AM
Sanırım, bi yerde TosTos un yolunda ilerliyosun gibi birşey duymuştum, ancak bu tema tamamen TosTos dışı bir tema, o böyle temalar yapmaz, gayet şık, hoş birşey olmuş, kendini geliştirdiğini görmek güzel. Ancak paylaştığın tüyoda da dediğim gibi, ana sayfadaki mesaj/konu/son mesaj alanının renklerini bir türlü seçemiyorsun, hemen gözüme batıyor. Onun dışında başarılar..

Not: TosTos şu yazılarını kısa tut ya da sonunda "hcm ye özel özet" şeklinde geçersen sevinirim, yoruluyorum okurken  : P  kib..
:) HCM hakli burda. Benim temalarimdan farkli bu. Ama renklerin canliligi benim temalarima benziyor onu farketmemis. Benim temalarimin dizayni tuhaf olur, resimleri ise daha tuhaf olur :)

Mytap_o1

Quote from: Yağız on October 02, 2008, 12:36:28 PM

ie 8 çıkmısken ie6 bakmak bıraz saçma geldı bana

gayet gzl olmus

Alpay

Quote from: Mytap_o1 on October 03, 2008, 08:45:47 AM

gayet gzl olmus

Türkiye`nin Nereden baksanız %60 daha ie6 kullanıyor :)

Kendinize göre değil kullanan kişilere göre siteler yapılmalıdır.
Bunun yanında çözünülürlükte göz önünde bulundurulmalıdır.

forsakenlad

Yapan arkadaşları tebrik ederim, çok güzel olmuş.

Quote from: Mytap_o1 on October 03, 2008, 08:45:47 AM

gayet gzl olmus

Alpay'a katılıyorum, IE6 uyumluluğu olmazsa olmazlardan. Birçok insan hala kullanıyor, xp varoldukça IE6'da var olmaya devame edecektir.
Eren "forsakenlad" Yaşarkurt
SMF Friend & Former Team Member

#Serseri

3 Bilgisayarımın 2'inde 6 kullanıyorum :) Tabi yanlarında Firefox yüklü o ayrı. Ama ie8 yok :P Gerisini siz düşünün :)

Sinan ANDIRMAN

emeğinize sağlık,bölüm kısmındaki font renkleri haricinde eleştirecek birşey bulamadım.yolunda başarılar...

KompLo

Quote from: TosTos on October 02, 2008, 01:53:50 AM
Iste bu. Bunu bekliyordum sizden kardes. Nasil sevindim bilemezsin. Birilerine cevap vermek zorunda degilsin, ama cok uzerine gelen karisik tema yapiyorsun, siradan benzer tema yapiyorsun diyenlere mukemmel bir cevap oldu. Ya alkislamasini bilin. Yapabiliyorsaniz iyisini siz yapin. Burda ugrasmislar, paylasmislar. Neden bir laf atma geregini hissedersiniz insanlara. Su temaya ingilizce bolumde tesekkur edenlere bakin kimler var. Tema yazari iki yabanci kisi var. Emek verilmis, saatler harcanmis, siz kullanmayacaksaniz bile bir Turk olarak yabancilarin kullanimina sunulmus, begenisine sunulmus bu kardeslerimizin temalarini alkislamasini bilin ve ogrenin artik. Surasi yamuk olmus, surasi soyle olmus, burasi boyle olmus diyebilirsiniz. Ama bilincli olarak laf atan insanlar var burda ve bu bizim milletimizde yaygin. Destekden cok kostek olmayi bilen arkadaslar biraz emege saygi gostersinler ve yapilan calismalara once eline saglik, bunu ucretsiz kullanima sundugunuz icin tesekkur ederiz desin, sonra ama surasi yamuk, bu benim size tavsiyem, boyle de yapabilirdiniz, ama sizin tarzinizi bilemem seklinde daha hos, daha kibar konussunlar lutfen. Burada tema yayinlamis kardeslerimin hepsinin cok guzel temalari var. Defaultta resim koyup, bir iki kod ekleyene de saygi gosterin. Kendinden birsey katmistir o kisi. Arkadasim ben bunu boyle seviyorum, benim gozume boyle hos geldi demistir. Begenen cikacaktir. Ne gerek var siritarak terbiyesizce yahu iki kod eklemissin birde resim degistirmissin buna tema yapma mi denir demeye. Bakin bakalim burdaki en unlu tema yazarlarinin yabanci unlu arkadaslarin ilk temalarina, neler yapmislar. Neyse, cok dolmustum, baya susmustum KArdeslerimin bu guzel calismasini gorunce dayanamadim, costum. Kusuruma bakmayin. Ama bana dokunan, beni rahatsiz eden birbirimizle ugrasmamiz. Benimlede cok ugrasan oldu, oluyor da. Yasim buyuktur cogunuzdan. Burda takilmak, birileri ile tartismaya girip boyle cocukca temalarimi savunma zorunlulugu hissetmek bazen kendi kendime kizdiriyor beni. Ama beni anlamazsiniz suan. Benim kizdigim, kaldiramadigim birbirimize saygi duymamamiz, destek olmamamiz. Daha konussam, benim ilgilenemeyipte kapatmis oldugum dusunce forumuma cevirecegim burayi :) Bosverin ben oyle konusurum, arada sirada tartisirim durduk yere burdaki arkadaslarla. Kusuruma bakmayin boyle cok uzun yazima ve haddimi astiysam bazi sozlerimle affedin.
Tesekkurler kardesim Freedykind ve cadosas bu guzel temaniz icin. Daha guzelini ve bunun gibi ilginc tarzlarinizi bekliyoruz. Ama ders once gelmeli. Okullar basladi, bu kadar tema canavari olmayin. Ben uzattim doktorayi bu smf yuzunden, siz yanmayin :)

Çok güzel bir yorum olmuş :)

SMF tema olayında çalma/çırpma olmadıktan sonra her türlü tasarımın değerli olduğuna inanıyorum ben de. İlk temalarıma bakıp vay be dediğim zamanlar çok oluyor. Kimse anasının karnında öğrenmedi nihayetinde.

Bence birbirimizi aşağılamak yerine yapıcı eleştrilerde bulunmak en mantıklısı.

---

SimpleMachines.Org temaları seçmek için kriter sayısını çok fazla arttırmadıkça temalar gelmeye devam edecektir. Her temanın da bir kullanıcısı çıkar, isteyen istediği kadar eleştirsin. Bu böyledir :)

Zaten beğenilmeyen temalar kaybolup gidecektir eski temalar arasında.. Yapılan haksız eleştriler kalp kırmaktan başka işe yaramayacaktır.

Mesela birisi özenli tasarım yapar; div kullanır, diğeri klasik yöntemlerle iş yapar..  Sonuçta kullanıcı buna bakmaz, onun kafasında standartlar bellidir. Bu da basit bir örnek. X kişi iyi bir tasarımcı olmayabilir, ama iyi tasarım yapmaması tema yayınlayamayacağı anlamına gelmez..

--

Tıpkı sen gibi düşünüyorum abi, örneklendirmek açısından yazdım :)
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

forsakenlad

Div kullanmak iyi tema yapmak anlamına gelmez :) Ayrıca dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama tema onayı için gerekli kriterleri son güncellemede yumuşattık.
Eren "forsakenlad" Yaşarkurt
SMF Friend & Former Team Member

KompLo

Ben de tam olarak öyle söylemek istemedim zaten, sanırım üslup farklılığı. =)

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

TosTos

Ozenli tasari demis zaten, iyi tema dememis. Ornek senin temalarin Eren. Semantik yapmaya calisiyorsun temalarini ve cok ugrasiyorsun, guzel bir calisma ortaya cikartiyorsun. Div kullanmak benim hastaligimdir :) Ondan savunmuyorum. Dedigin gibi kotu de olabiliyor div leri kullanip da duzgun ayarlanmazsa kodlar. Ama sanirim ozenli bir calisma oluyor. Her neyse, aslinda komplo guzel bir sekilde anlatmis ve divli veya divsiz, ozenerek veya degil, sonucta birisi zevkini gosteriyor, ve sunuyor. Elestiriler daha duzgun hos olursa kalp kirmamis olur. Suanki kurallar daha guzel ve site daha iyi kontrol altinda. Bunlarda yeni modlarin sayesinde. Elestirinin ve ovgunun yapiciligi ve katkisi onemli olan. Buda yeni kurallarda vurgulanmis. Ben biraz kizgin bir sekilde konuya baslamisim. Kusuruma bakmayin ve bu tarz sitemli mesajlarimi artik yazmayacagim. Zaten guzel bir yonetimle sitem yapacagim bir konu kalmiyor. Simple yonetimi ve buraya katilan yeni arkadaslarimizin calismalari cok guzel. Turkce bolum cok basarili gidiyor ve eski tartismalar azaliyor. Buna ben ve tanidigim kardeslerim katkida bulunacagiz. Bize guzel bir script sunan burayi guzel bir sekilde destekleyip, sizlerin yaptigi gibi yeni basarili, burada kodlamayi seven arkadaslarimizin artmasi ve Turkce ile Global bolumde daha fazla, daha iyi gorevler almalari icin elimizden gelecek cabayi gosterecegiz eger bir faydamiz olabilirse. Sanirim huzuru bozmamak buraya yapacagimiz en buyuk katki olacaktir. Bende artik bu sebeple sitemlerimi ve sozlerimi bir kenara atip yonetimimizi destekleyecegim. Tesekkurler,

can3

Demo sitesinde virüs var avast yakalıyor

FriedeKind*

demo site en kısa zamanda yenilecektir kardeşim

«['BrKDmRcN']»

Tema operada ve ie de çok kötü gözüküyor

FriedeKind*

yakında ilgilineceğim kardeşim

Advertisement: