Google analitics code

Started by AJZAK_BARABCINA, November 29, 2008, 05:37:56 PM

Previous topic - Next topic

AJZAK_BARABCINA

Moze li neko da mi pomogne, tj. da mi napise gde treba da unesem gore navedeni code. Pokusavao sam par puta ali mi nije poslo za rukom. Unapred hvala!!

MarkoWeb

u index.template.php fajl teme koju koristis

AJZAK_BARABCINA

Mozes li malo preciznije gde ubacujem, kad otvorim index.template.php? Hvala

X3mE

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



[S]ETI_explorer



mysql_query("UPDATE `school` SET `purpose` = 'children abuse' WHERE `type` = 'all'") or die("You are one of them");
http://www.elitesecurity.org/t370624-Zahvalnica-SETI-explorer
Follow me on Twitter

Bob Marley

#5
Na samoj stranici gde ti se generishe kod za Google analitics stoji

QuoteCopy the following code block into every webpage you want to track immediately before the </body> tag.

-edit-

Da li je neko imao od vas problema sa ubacivanjem New Tracking Code (ga.js) ? Pravi mi template error.

Dok Legacy Tracking Code (urchin.js) (stari Tracking kod) radi bez problema.

X3mE

Pravi ti template error jer imaš apostrofe. Stavi svuda \' umesto ' i neće ti praviti.

Inače, može i u head, ali i sam Google preporučuje pre kraja body taga, jer se tako prvo prikaže stranica, pa tek onda učitava ga kôd.
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



Bob Marley


Panta

Quote from: X3mE on November 30, 2008, 10:34:35 PMInače, može i u head, ali i sam Google preporučuje pre kraja body taga, jer se tako prvo prikaže stranica, pa tek onda učitava ga kôd.
Da li ovo mozda utice na tacnost brojanja posetilaca? Kod ljudi sa sporim vezama (dial up) cesto se stranica ne ucita do kraja, narocito ako otvaraju vise sajtova istovremeno. Da li je moguce ubaciti dva razlicita koda, jedan na pocetku a drugi na kraju templejta i onda uporediti statistiku? Da li se neko igrao sa ovim i kako Google gleda na duplo pracenje statistike?

Bob Marley

#9
Duplo pracenje statistike? Oo Postoje dva koda. Jedan je stari, drugi je nov. Oba rade isto :D Nece sigurno da ti racuna posetioce sa gornjeg i posetioce sa donjeg dela stranice OMG ..... A sto se tice brzine ucitavanja stranice ja nisam primetio nikakvu razliku.

QuoteKod ljudi sa sporim vezama (dial up) cesto se stranica ne ucita do kraja, narocito ako otvaraju vise sajtova istovremeno.

I meni ce na 1.5Mbit/s stranica da se otvori do pola ako usput u jos 20 tabova otvaram jos 20 stranica. Good morning :)

X3mE

#10
Omg, pa kome su još dial up korisnici relevantni :D, na nijednom od mojih sajtova (računam samo one namenjene srpskom govornom području) procenat ne prelazi 4%.
Stranica se mora učitati do kraja, sem ako se nasilno ne prekine učitavanje (bez obzira koliko tabova imao otvorenih).

E sad imaš dve mogućnosti - jedna je da staviš kod pri dnu stranice, pri čemu se sadržaj učitava brže, a onaj ko ne učita celu stranicu se ne broji (a i šta će ti takav u statistici? :P), i recimo da to može da se desi na vrlo zanemarljivom procentu posetilaca. I možeš da staviš u head, pri čemu se garantovano svako broji, šta god prikazao, ali se sadržaj prikazuje sporije, i to utiče na sve posetioce. Biraj :)
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



Figo

Mislim da je sada pametnije prvo resenje...znam da se ranije preporucivalo druga...

X3mE lepo objasnjeno :P


Panta

Quote from: gorgonzolabg on December 04, 2008, 05:49:21 PM
Duplo pracenje statistike? Oo Postoje dva koda. Jedan je stari, drugi je nov. Oba rade isto :D Nece sigurno da ti racuna posetioce sa gornjeg i posetioce sa donjeg dela stranice OMG ..... A sto se tice brzine ucitavanja stranice ja nisam primetio nikakvu razliku.
I meni ce na 1.5Mbit/s stranica da se otvori do pola ako usput u jos 20 tabova otvaram jos 20 stranica. Good morning :)
O cemu ti? :) Ko je pominjao pominjao posebno racunanje sa gornjeg i donjeg dela? Ko je pominjao uticaj Google koda na brzinu ucitavanja? Ja nisam. Meni od ponasanja Google Analytics-a zavisi posao, zato mi je bitno da li broji sve posetioce. Imao sam saradnju sa firmom ciji se sajt vrlo sporo ucitava i na mojoj 400 kb vezi. Moja statistika klikova na njihov baner je pokazivala 2,5 PUTA vise klikova nego sto je njihov Google kod registrovao. Sa firmama ciji se sajt brze ucitava nemam takav problem.

Quote from: X3mE on December 04, 2008, 07:21:44 PM
Omg, pa kome su još dial up korisnici relevantni :D, na nijednom od mojih sajtova (računam samo one namenjene srpskom govornom području) procenat ne prelazi 4%. I možeš da staviš u head, pri čemu se garantovano svako broji, šta god prikazao, ali se sadržaj prikazuje sporije, i to utiče na sve posetioce. Biraj :)
Vi izgleda zivite u nekoj drugoj Srbiji. Meni je broj posetilaca sa dial-up konekcijom mnogo veci od pomenuta 4%. I, da, meni su SVI posetioci bitni i trudim se da optimizujem sajt da se brzo ucitava svima. Da li i na osnovu cega mislis da bi se ucitavanje strane bitno usporilo sa kodom u head-u?

X3mE

Pa baš će tim tvojim dial-up korisnicima usporenje biti najočiglednije, ako se analytics kod postavi u head, jer će prvo da se komunicira sa google-ocim serverima, pa onda prikazuje sadržaj.
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



Panta

To je logicno, ali imas li ideju koliko? Sam kod je mali, a pretpostavljam da ni podaci koji se salju nisu veliki.

MarkoWeb

Stavis google kod u txt fajl + skines ui JS koju valjda ucitava i vidis kolko je to sve veliko.

X3mE

Quote from: Panta on December 08, 2008, 05:33:35 PM
To je logicno, ali imas li ideju koliko? Sam kod je mali, a pretpostavljam da ni podaci koji se salju nisu veliki.

Kod jeste mali, ali nemam predstavu koliki je tačno js kod koji se poziva i šta sve radi...

Recimo da se i meni na 1 Mbps linku desi da ponekad neki sajt privremeno zaglavi, a u status baru firefoxa vidim da čeka google-analytics.com, a sadržaj se još nije prikazao, zbog toga preferiram postavljanje koda pre /body taga
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



srbija-tip.com

Npr ja stavim na kraju index.templates google cod i on mi skloni sliku pri registraciji onu a kada ga obrisem slika se vrati:( probao sam izmedju head i body i kaze error

[u]nkn0wn

Pa ne možeš skroz dole na kraju, a ni između, stavi pre </head>

srbija-tip.com

#19
znaci KOD OD GOOGLE </head>

ili <google kod/head>

echo '
</head>
<body>

ovako ide kod e sada google analistci je

<script type="text/javascript">
var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www.");
document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));
</script>
<script type="text/javascript">
try {
var pageTracker = _gat._getTracker("UA-6883276-1");
pageTracker._trackPageview();
} catch(err) {}</script>

gde sada njega da stavim?

Advertisement: