Advertisement:

Author Topic: Si i behet te blesh smf?  (Read 9033 times)

Offline Albo1

 • Newbie
 • *
 • Posts: 1
Si i behet te blesh smf?
« on: November 26, 2008, 09:34:40 AM »
Pershendetje te gjithe shqipeve qe jane ne ket forum ne radhe te pare.

Se dyti desha te me ndihmoje ndonjeri nga ju se si mund ta blej smf 1.1.7 por te jete free domain pershembull  ( hxxp:xxxx.smf4u.com [nonactive])?.

Besoj se me kuptuat cfare dua te jeter free domain por smf ta blej qe te kem mundesite maksimale dhe te gjitha opsionet qe ofron smf.

Respekte...

babjusi

 • Guest
Re: Si i behet te blesh smf?
« Reply #1 on: November 26, 2008, 10:34:46 AM »
Pershendetje te gjithe shqipeve qe jane ne ket forum ne radhe te pare.

Se dyti desha te me ndihmoje ndonjeri nga ju se si mund ta blej smf 1.1.7 por te jete free domain pershembull  ( http://xxxx.smf4u.com)?.

Besoj se me kuptuat cfare dua te jeter free domain por smf ta blej qe te kem mundesite maksimale dhe te gjitha opsionet qe ofron smf.

Respekte...


Smf eshte falas me mundesite maksimale dhe te gjitha opsionet qe ofron

Offline billis_2

 • Semi-Newbie
 • *
 • Posts: 31
 • Gender: Male
  • AlbStars.Com
Re: Si i behet te blesh smf?
« Reply #2 on: November 26, 2008, 03:30:02 PM »
Pershendetje Albo1 

Te gjitha ofertat qe jane me free server dhe domain te heqin disa opsione!

Qe te keshe te gjitha opsionet e SMF duhet te bleshe nje hosting (server) dhe domain!
Pastaj do keshe full opsionet e SMF!

Offline tanny

 • Semi-Newbie
 • *
 • Posts: 23
Re: Si i behet te blesh smf?
« Reply #3 on: November 27, 2008, 03:22:58 PM »
ok tash une po ta jepi ni mundesi....  bleje nje domain  se si e don ti.. ndersa per Hosting do te perkujdesna une..   kam mundesi me te ofru hosting  deri ne 20GB + nese ki nevoj hale.. kam kapacitet deri ne 36TB.. per arsye se kam  server timin qe 3 vite.. keshtu qe do ti jepi DNS  dhe  pastaj do ta hostoj domain tend tek une :)... dhe do te kesh mundesi te kesh CONTROL PANEL tendin ne PLESK.. :)   besoj se sdo ta refuzosh oferten :) per me shume info..  ketu jemi ne :) .. por kisha dasht pak a shume te na prezentohesh ... :)

http://albaclan.org [nofollow]

met mira
tanny