Polskie znaki

Started by Baruto56, December 04, 2008, 02:18:26 PM

Previous topic - Next topic

Baruto56

Witam,

Mam problem z polskimi znakami. Zainstalowałem polski język wg instrukcji znalezionej w inym poście i niby wszystko jest ok,ale templat jest nie do przyjęcia i wygląda to np tak:

G��wne Ustawienia
Serwer, na kt�rym znajduje si� baza danych:   
Nazwa u�ytkownika bazy danych:   
Has�o bazy danych:
(potwierd�)   

Nazwa bazy danych:   
Prefiks tabeli bazy danych:   
   U�ywaj ci�g�ego po��czenia   
Wy�lij wiadomo�� email przy b��dzie w po��czeniu MySQL   

albo tak:

Witaj Baruto   Grudzie 04, 2008, 08:13:40 
Poka� wiadomo�ci od ostatniej wizyty.
Poka� nowe odpowiedzi na twoje w�tki.
Czas zalogowania w sumie: 54 min.
Aktualno�ci: Forum zosta   
     
       STRONA G��WNA       POMOC   SZUKAJ   ADMINISTRACJA   PROFIL   MOJE WIADOMO�CI   U�YTKOWNICY   WYLOGUJ SI�   
Nie wiem co z tym zrobić.
Jestem kompletnie zielony w dziedzinie grzebania w kodzie.

Dzieki i pozdrawiam,

p1tereq

Najskuteczniejszy sposób to przejście do Administracja -> Obsługa forum (opcja prawie na samym dole).

W Obsłudze forum kliknij w "Przekonwertuj bazę danych i dane na UTF-8".
Drugi sposób to podmiana stylu w znakach dialektycznych, trzeci to sprawdzenie kodowania stylu itd.

/// Ważne!

Mogłeś pobrać polish-utf8; zależy jak masz kodowaną bazę danych. Ściągnij obydwie wersję, ponów proces i jeśli nie pomoże (a pomóc w którejś z wersji musi), podaj trochę więcej szczegółów o Twoim forum, w jakim systemie masz kodowane dane (baza danych) itd.
Seeing the beauty of diversity in...

roco

Mi to wygląda na Latin2 (czyli ISO-8859-2) w bazie i pliki językowe w wersji UTF-8.
W żadnym wypadku nie konwertuj bazy! Polskie hostingi najlepiej obsługuja kodowanie iso.
Lepiej dobrać pliki językowe w odpowiednim kodowaniu.
Swoją drogą, to wszystko tylko blabla, ponieważ za mało danych, nawet linka do forum nie ma..

swo0p

Podepnę się pod temat, bo nie chcę tworzyć nowego wątku.

Na forum, którym chciał nie chciał jestem adminem, co jakiś czas po odświeżeniu pojawiają się krzaki jak powyżej.
Kodowanie ma być na ISO i takie też "wgrałem" pliki językowe pobrane ze strony SMF. Jakieś inne pomysły co z tym fantem dalej zrobić?

Strona forum.toyotaklub.org.pl

Adrek

Możesz pokazać screen jak to wygląda? Przeglądając jako gość wszystko wygląda poprawnie

Quote from: swo0p on February 16, 2015, 04:13:46 PM
Kodowanie ma być na ISO i takie też "wgrałem" pliki językowe pobrane ze strony SMF
Na pewno ma być ISO? Sprawdzałeś paczkę UTF8?
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

swo0p

Quote from: phantomm on February 17, 2015, 01:00:11 PM
Na pewno ma być ISO? Sprawdzałeś paczkę UTF8?
paczkę ISO ściągnąłem z downloadu i po rozpakowaniu wrzuciłem na serwer. Całość wygląda tak:


swo0p

UP, ktoś jakieś pomysły?

kaczka

Podepnę się, bo temat ten sam a po co nowy zakładać. U mnie wygląda to w ten sposób, że po importowaniu bazy danych (wszystko wszędzie ustawione na UTF-8) wszędzie w stylu i wszystkich możliwych plikach te polskie znaki są, ale jedynie wiadomości nie są przetwarzane poprawnie. Tak na prawdę nawet podgląd wiadomości działa jak powinien, a sama treść wiadomości przykładowo takiej
Quoteśćźńł
wygląda tak
Quote?????

impreza

Bazy danych w tabelach całej dałeś utf8 - może miałeś wcześniej iso ?
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Advertisement: