News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

İstediğiniz Üyenin İsmine Efekt v2

Started by S a S u K e, December 08, 2008, 03:18:03 PM

Previous topic - Next topic

S a S u K e

Görünüm
http://img219.imageshack.us/img219/3517/41406688fd0.png

HTML Renk Kodları
http://www.smfgrup.com/araclar/html-renk-kodlari.html

Siz sormadan söyliyeyim.Öncekinden farkı, istediğiniz üyenin profil/kimlik bilgisi bölümüne girip html renk kodunu yazıyorsunuz.Ana sayfada online olanlar bölümünde ve konu içinde ismine arkaplanı verdiğiniz renk kodunu alıyor.V1 konusunda bazı kişiler ayrı ayrı nasıl istediğimiz kişiye yaparız demişti.Yeni gördüm ve yaptım.Anlatıma geçelim.

Sources/Load.php'de

Code (BUL) Select
      'link' => '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $profile['ID_MEMBER'] . '" title="' . $txt[92] . ' ' . $profile['realName'] . '">' . $profile['realName'] . '</a>',

Değiştir

Code (DEĞİŞTİR) Select
'link' => '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $profile['ID_MEMBER'] . '" title="' . $txt[92] . ' ' . $profile['realName'] . '">' . (!empty($profile['options']['bg_color']) ? '<span style="background-color: ' . $profile['options']['bg_color'] . ';">' : '') . $profile['realName'] . (!empty($profile['options']['bg_color']) ? '</span>' : '') . '</a>', 

Sources/BoardIndex.php'de

Code (BUL) Select
         mg.onlineColor, mg.ID_GROUP, mg.groupName
      FROM {$db_prefix}log_online AS lo
         LEFT JOIN {$db_prefix}members AS mem ON (mem.ID_MEMBER = lo.ID_MEMBER)
         LEFT JOIN {$db_prefix}membergroups AS mg ON (mg.ID_GROUP = IF(mem.ID_GROUP = 0, mem.ID_POST_GROUP, mem.ID_GROUP))", __FILE__, __LINE__);

Code (DEĞİŞTİR) Select
         mg.onlineColor, mg.ID_GROUP, mg.groupName, th.value
      FROM {$db_prefix}log_online AS lo
         LEFT JOIN {$db_prefix}members AS mem ON (mem.ID_MEMBER = lo.ID_MEMBER)
         LEFT JOIN {$db_prefix}membergroups AS mg ON (mg.ID_GROUP = IF(mem.ID_GROUP = 0, mem.ID_POST_GROUP, mem.ID_GROUP))
         LEFT JOIN {$db_prefix}themes AS th ON (th.ID_MEMBER = mem.ID_MEMBER AND variable = 'bg_color')", __FILE__, __LINE__);

Code (BUL) Select
      // Some basic color coding...
      if (!empty($row['onlineColor']))
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['ID_MEMBER'] . '" style="color: ' . $row['onlineColor'] . ';">' . $row['realName'] . '</a>';
      else
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['ID_MEMBER'] . '">' . $row['realName'] . '</a>';

Code (DEĞİŞTİR) Select
      if(!empty($row['value']))
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['ID_MEMBER'] . '" style="background-color: ' . $row['value'] . ';">' . $row['realName'] . '</a>';
      else
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['ID_MEMBER'] . '">' . $row['realName'] . '</a>';

Profile.template.php'de bul(kendi temanızda yoksa defaulttaki dosyaya uygulayın)

Code (BUL) Select
   // All the messenger type contact info.
   echo '
                     <tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[513], ': </b><div class="smalltext">', $txt[600], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="ICQ" size="24" value="', $context['member']['icq']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[603], ': </b><div class="smalltext">', $txt[601], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="AIM" maxlength="16" size="24" value="', $context['member']['aim']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt['MSN'], ': </b><div class="smalltext">', $txt['smf237'], '.</div></td>
                        <td><input type="text" name="MSN" size="24" value="', $context['member']['msn']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[604], ': </b><div class="smalltext">', $txt[602], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="YIM" maxlength="32" size="24" value="', $context['member']['yim']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td colspan="2"><hr width="100%" size="1" class="hrcolor" /></td>
                     </tr></tr>';

Code (DEĞİŞTİR) Select
   // All the messenger type contact info.
   echo '
                     <tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[513], ': </b><div class="smalltext">', $txt[600], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="ICQ" size="24" value="', $context['member']['icq']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[603], ': </b><div class="smalltext">', $txt[601], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="AIM" maxlength="16" size="24" value="', $context['member']['aim']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt['MSN'], ': </b><div class="smalltext">', $txt['smf237'], '.</div></td>
                        <td><input type="text" name="MSN" size="24" value="', $context['member']['msn']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td width="40%"><b>', $txt[604], ': </b><div class="smalltext">', $txt[602], '</div></td>
                        <td><input type="text" name="YIM" maxlength="32" size="24" value="', $context['member']['yim']['name'], '" /></td>
                     </tr><tr>
                        <td colspan="2"><hr width="100%" size="1" class="hrcolor" /></td>
                     </tr></tr>';

// Üyeye Özel ArkaPlan Profilden Ayarlı by sasuke           
   if ($context['allow_admin'])                 
   echo '   
                     <tr>
<td><b>', $txt[bg_color], ': </b><div class="smalltext">', $txt[arka_plan], '</div></td>
<td><input type="text" name="default_options[bg_color]" size="50" value="', @$context['member']['options']['bg_color'], '" /></td>';

languages/Modifications.turkish.php'de bul

Code (BUL) Select
?>

Üstüne ekle

// Üyeye Profilden Ayarlı ArkaPlan by sasuke
$txt['bg_color'] = 'Arka Plan';
$txt['arka_plan'] = 'Buraya yazacağınız renk kodu sayesinde ismin arka planı renk alacak.';

Türkçe'yi Katlet, Özümüzü Mahfet, Pilli Bebek Gibi Konuşma Velet !

Pяηѕѕ LF

S a S u K e güzel bir eklenti. Paylasim için tesekkürler.

Mesela herkez istedigi gibi profilinden mi degistirebiliyor yoksa yöneticilermi ? izinler konusunda tam olarak algiliyamadim.
Anlatirmisin ?

yeni fark ettim :)

if ($context['allow_admin'])   kusura bakma.
1.1.21 Default

Cado

S a S u K e

Ben teşekkür ederim Pяєηѕєѕ

Cado saol bebiş :)

Juduras

Güzel bi eklenti,basit ve pratik :) teşekkürler

Pяηѕѕ LF

Member Color Link modu yüklü ise yinede calisirmi bu ?  :-\
1.1.21 Default

S a S u K e

Güzel soru.Denemek lazım.Bilmiyorum gerçekten local'da member color kurma gibi düşüncem olmadı :)

Saol Jud :)

Pяηѕѕ LF

Quote from: S a S u K e on December 08, 2008, 04:37:17 PM
Güzel soru.Denemek lazım.Bilmiyorum gerçekten local'da member color kurma gibi düşüncem olmadı :)

Saol Jud :)

ben baktim load'da baya bir karisik sonra boardindex'te baktim ordada öyle biraktim  :P
1.1.21 Default

Gökhan | Brestgerfich

Hocam ellerine, emeğine sağlık...

Acaba SMF 2.0 Beta 4'e uyumlu mu?

intFUSE

iyi bişey zamanında kendi sitemde yapmıştım bunuda sadece kendim kullandığım için pratik değildi koddan düzeltiyordum.yapılması gereken birkaç yer daha var aslında display, memberlist, boardindex, messageindex, who, profile, pm vs vs çoğaltılabilir.pek zor değil ama karışık olabilir.

teşekkürler eklenti için ;)

S a S u K e

Quote from: BrKn* on December 09, 2008, 04:50:11 PM
iyi bişey zamanında kendi sitemde yapmıştım bunuda sadece kendim kullandığım için pratik değildi koddan düzeltiyordum.yapılması gereken birkaç yer daha var aslında display, memberlist, boardindex, messageindex, who, profile, pm vs vs çoğaltılabilir.pek zor değil ama karışık olabilir.

teşekkürler eklenti için ;)

Evet koddan düzeltmek uğraştırıyor.Displayda,memberlist'te, boardindex zaten boardindex.php olunca orası oluyor ve pm'de.Bu saydığım yerlerde otomatik oluyor zaten, oraların dosyalarında işlem yapmadan yani

Ama diğer yerler de olabilir önemli değil :)

@Mucize

Denemek lazım bilmiyorum ama sources dosyalarında sorun çıkabilir baya fark var çünkü.Yine de yedek alıp deneyin isterseniz.

Yağız...

Boşuna denemeyin, çalışmaz. Kodlar aynı değil çünkü. Sasuke istersen çevirebilirim.

S a S u K e

Çevir iyi olur kullanan çok 2.x versiyonları.İlk mesaja eklerim ben.Ya da sen eklersin farketmez

Gökhan | Brestgerfich

Quote from: Yağız on December 09, 2008, 05:39:10 PM
Boşuna denemeyin, çalışmaz. Kodlar aynı değil çünkü. Sasuke istersen çevirebilirim.

:P

Yağız hadi çeviriver be biraderim :)

Yağız...

../Sources/Load.php dosyasinda bulun
        'link' => '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $profile['id_member'] . '" title="' . $txt['profile_of'] . ' ' . $profile['real_name'] . '">' . $profile['real_name'] . '</a>',
Degistirin:
      'link' => '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $profile['id_member'] . '" title="' . $txt['profile_of'] . ' ' . $profile['real_name'] . '">' . (!empty($profile['bg_color']) ? '<span style="background-color: ' . $profile['bg_color'] . ';">' : '') . $profile['real_name'] . (!empty($profile['bg_color']) ? '</span>' : '') . '</a>',

../Sources/Subs-MembersOnline.php dosyasinda bulun:
mg.online_color, mg.id_group, mg.group_name
Sonrasına ekleyin:
, mem.bg_color
Bulun:
      if (!empty($row['online_color']))
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['id_member'] . '" style="color: ' . $row['online_color'] . ';">' . $row['real_name'] . '</a>';
      else
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['id_member'] . '">' . $row['real_name'] . '</a>';

Degistirin:
      if(!empty($row['bg_color']))
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['id_member'] . '" style="background-color: ' . $row['bg_color'] . '; color: ' . $row['online_color'] . ';">' . $row['real_name'] . '</a>';
      else
         $link = '<a href="' . $scripturl . '?action=profile;u=' . $row['id_member'] . '">' . $row['real_name'] . '</a>';

../Sources/Profile-Modify.php dosyasında bulun:
      'location' => array(
         'type' => 'text',
         'label' => $txt['location'],
         'log_change' => true,
         'size' => 50,
         'permission' => 'profile_extra',
      ),

Sonrasına ekleyin:
      'bg_color' => array(
         'type' => 'text',
         'label' => $txt['bg_color'],
         'subtext' => $txt['arka_plan'],
         'log_change' => true,
         'size' => 50,
         'permission' => 'moderate_forum',
      ),

Bulun:
'website_title', 'website_url',
Sonrasına ekleyin:
'hr',
         'bg_color',

../Themes/default/languages/Modifications.turkish.php dosyasında bulun:
?>
Öncesine ekleyin:
$txt['bg_color'] = 'Arka Plan';
$txt['arka_plan'] = 'Buraya yazacağınız renk kodu sayesinde ismin arka planı renk alacak.';

Son olarak ekteki dosyayı SSI.php dosyanızın olduğu klasöre atın ve çalıştırın. Tek sorun var, oda kaydettikten sonra yazının geri gelmiyor olması. En kısa zamanda çözeceğim.

Gökhan | Brestgerfich

Yağız çalışman işe yaradı ancak şöyle bişey var. Üye gruplarına özel renkler siliniyor :/

Üye grubu rengine göre Kırmızı olması gereken Mucize, standart renkte kaldı.

Ancak ileti ekranındaki görünümde renk hala kırmızı...

Tekrar gözatar mısın? Üye grubu renkleri silinmezse daha iyi olur fikrimce. :)

Yağız...

Rengi düzelttim. Bu kod sadece anasayfa için. Başka yerlerde de yapılabilir tabii ama yapmaya vaktim yok.

Gökhan | Brestgerfich

Tekrar deniyeyim ;)

Çevirimiçi Üyeler listesinde renkler hala resimdeki gibi... Yani üye grubu renkleri kullanılmıyo.

S a S u K e

Yağız...

Quote from: Mucize on December 13, 2008, 05:38:59 AM
Tekrar deniyeyim ;)

Çevirimiçi Üyeler listesinde renkler hala resimdeki gibi... Yani üye grubu renkleri kullanılmıyo.

Advertisement: