News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Google'a Smf 'yi Sevdirmek

Started by ayesoft, December 28, 2008, 07:59:54 AM

Previous topic - Next topic

Yağız...

Eğer modifikasyon yapımcısıyla görüşebilirsem, yayınlamayı denerim.

SoNSuZLuKC

Cok tesekkur ederim Yağız dort gozle bekliyorum 8)

sazan

sitemap_wap
sitemap_wap2
sitemap_imode

Bu dosyaları çalıştırdğımda linkler html olarak görünmüyor üstelik url'leri göstermeden kullan açık durumda. Sitemap modunda url'leri göstermeden modunu açarsanız .xml içindeki linkler otomatik .html olduğunu görünüyor ve dizine html olarak ekleniyor... aynı uygulamayı üstteki 3 dosya için nasil yapabiliriiz?

ayesoft

Quote from: sazan on December 28, 2008, 02:52:03 PM
sitemap_wap
sitemap_wap2
sitemap_imode

Bu dosyaları çalıştırdğımda linkler html olarak görünmüyor üstelik url'leri göstermeden kullan açık durumda. Sitemap modunda url'leri göstermeden modunu açarsanız .xml içindeki linkler otomatik .html olduğunu görünüyor ve dizine html olarak ekleniyor... aynı uygulamayı üstteki 3 dosya için nasil yapabiliriiz?
arkadaşım linux kullanıyorsan htaccess dosyasında dediğim gibi değişiklik yap ve googleye tanıt kendinin çalıştırmana gerek yok htaccess ile olmuyorsa çalıştır dosyayı tam yüklensin sayfa haritawap.xml olarak farklı kaydet zaten link görünmeyecek bu bir xml dosyası html değil sen dediğimi yap google indexlerini alsın ;)

linkler html olarak görünmeyecek zaten verdiğim kod sadece wap için wap index için sitemap modu zaten normal çalışıyor mod normal sitemapını çıkartıyor bu sadece wap sitemap için bunuda html olması avantajın ancak düzenleme yapmak gerekir ama bu şekildede kullanabilirsin

sazan

Yanlış anlaşılma var burda :D Benim demek istediğim o 3 tane .php dosyası linkleri bana standart veriyor .html vermiyor ancak benim istediğim bana linkleri .html versin. Buna ek olarak Url'leri göstermeden kullan açılır ise index.php?imode olarak kontrol eder iseniz linkler .html durumu alıyor aynı şekil sitemap moduda böyle Url'leri göstermeden seçili değil ise klasik linkler yansıyor .xml e fakat açarsanız linkler .xml de .html olarak görülüyor... Sunucum Linux ve üstteki 3 dosya .xml standartlarına uygun google bunu .php olarak webmaster toolsta tanıtır isem kabul edecektir...

ayesoft

Quote from: sazan on December 28, 2008, 03:35:45 PM
Yanlış anlaşılma var burda :D Benim demek istediğim o 3 tane .php dosyası linkleri bana standart veriyor .html vermiyor ancak benim istediğim bana linkleri .html versin. Buna ek olarak Url'leri göstermeden kullan açılır ise index.php?imode olarak kontrol eder iseniz linkler .html durumu alıyor aynı şekil sitemap moduda böyle Url'leri göstermeden seçili değil ise klasik linkler yansıyor .xml e fakat açarsanız linkler .xml de .html olarak görülüyor... Sunucum Linux ve üstteki 3 dosya .xml standartlarına uygun google bunu .php olarak webmaster toolsta tanıtır isem kabul edecektir...
iyide farketmezki php olarakta google aynı sayfaya ulaşabilir amaç index sayısını arttırmak değilmi zaten o sayfayı ziyaret ettiği zaman diğer linkleri html olarak görecek onun dışındakileri html olarak indexleyecektir. bu sadece hiç indexlemediği bir bölüme googleyi sokabilmek için düşünülmüş ufak bir ayrıntı ancak isterseniz kodlarda ufak birkaç oynama ile istediğiniz gibi yapabilirsiniz

sazan

ayesoft

wap dosyası için anlatıyorum diğerlerini kendin halledersin
Code (Bul) Select

<loc>', $scripturl, '?board=', $board_id, '.0;wap</loc>

Code (Değiştir) Select

<loc>', $scripturl, '/board,', $board_id, '.0.html;wap</loc>

Code (Bul) Select

<loc>', $scripturl, '?topic=', $topic_id, '.0;wap</loc>

Code (Değiştir) Select

<loc>', $scripturl, '/topic,', $topic_id, '.0.html;wap</loc>

Bunu wap2 ve imode içinde uygularsan sorunsuz çalışacaktır ;)

sazan

Vakit ayırıp yardım ettiğin için çok teşekkür ederim.

minnik

Yahu bu seo4smf daha iyi değilmi pretty url ye göre ? daha fazla özellik var sabki pretty biraz gıcık gibi.
Ayrıca bu verdiğiniz arşiv linki utf-8 ile ilgili benim site normal.

harita.xml de problem var

XML Ayrıştırma Hatası: eleman bulunamadıLocation

Giriş Ücretsiz, Kayıt Ücretsiz Buyrun...10 saniyede üyemizsiniz...
www.genismekan.com

minnik

http://www.genismekan.com/index.php?action=sitemap;xml

Buyrun, sitemapta sorun çıktı;

Google amca tanımadı HATA dedi...

Bende denedim bu hatayı verdi...

www.genismekan.com

«['BrKDmRcN']»

Quote from: minnik on January 07, 2009, 06:43:58 AM

Sebep metaları sitemap da silmen gerekiyor.Sitemap.xml dosyasını koyarsan hallederim.

minnik

Quote from: brkdmrcn on January 08, 2009, 01:56:36 AM
Quote from: minnik on January 07, 2009, 06:43:58 AM

Sebep metaları sitemap da silmen gerekiyor.Sitemap.xml dosyasını koyarsan hallederim.

Ortada bir sitemap.xml dosyası yokki, harita.xml deyince .htacces dosyası  ?action=sitemap;xml adresine yönlendiriyor.
İlk konudan indirdim herşeyide ben bi türlü anlayamadım. Bu sorun çözülmüş değil birde şu sorun çıktı bunlar belkide birbiri ile alakalı ;

Sorun 2
Notice: Undefined index: never_expire in /home/genismek/public_html/Sources/Load.php(1731) : eval()'d code on line 284
class="check" onclick="this.form.cookielength.disabled = this.checked;" />

www.genismekan.com

benimjoomla

Quote from: ayesoft on December 28, 2008, 07:59:54 AMSitemap Oluşturun
Eğer bir linux server kullanıyorsanız .....
Böylelikle siteadresi.com/harita.xml - haritawap.xml - haritawap2.xml - haritaimode.xml isimlerinde 4 adet sitemapımız oldu

selam dostum.öncelikle elina sağlık o kadar uğraşmana bu teşekkür çok.tekrardal teşekkürler paylaşım için.senin dediğin dökümanda herşeyi yaptım modu kurdum sorun olmadı. herşeyi yaptım fakat şunları sitemapım olmuyor.

siteadresi.com/harita.xml
siteadresi.com/haritaimode.xml
siteadresi.com/haritawap2.xml
siteadresi.com/haritawap.xml
ben bu 3 adet ekte olan dosyalarımı şu dizinime attım!
/httpdocs/forum/sitemap_wap.php-sitemap_wap2.php-sitemap_imode.php 

en üst dizinede attım olmuyor nasıl yapabilirim acaba ? linüxs kullanıyorum.

[/color]

ayesoft

Quote from: benimjoomla on January 24, 2009, 08:11:09 PM
Quote from: ayesoft on December 28, 2008, 07:59:54 AMSitemap Oluşturun
Eğer bir linux server kullanıyorsanız .....
Böylelikle siteadresi.com/harita.xml - haritawap.xml - haritawap2.xml - haritaimode.xml isimlerinde 4 adet sitemapımız oldu

selam dostum.öncelikle elina sağlık o kadar uğraşmana bu teşekkür çok.tekrardal teşekkürler paylaşım için.senin dediğin dökümanda herşeyi yaptım modu kurdum sorun olmadı. herşeyi yaptım fakat şunları sitemapım olmuyor.

siteadresi.com/harita.xml
siteadresi.com/haritaimode.xml
siteadresi.com/haritawap2.xml
siteadresi.com/haritawap.xml
ben bu 3 adet ekte olan dosyalarımı şu dizinime attım!
/httpdocs/forum/sitemap_wap.php-sitemap_wap2.php-sitemap_imode.php 

en üst dizinede attım olmuyor nasıl yapabilirim acaba ? linüxs kullanıyorum.

[/color]
linux kullandığından eminmisin? httpdocs klasörü bildiğim kadarıyla pleskte olan bir klasör ve plesk paneli genel olarak windows serverlarda kullanılıyor pleskin linux sürümüde var ancak apacheden bir özelliğin yüklenmesi/aktifleştirilmesi gerekiyor sunucu sağlayıcınızla irtibata geçip sorunu onlara iletirmisiniz htaccess de söylediğim değişiklikler yapıldığı takdirde sorunsuz olarak yapay yönlendirme yapılabilir ;)

benimjoomla

Quote from: ayesoft on January 26, 2009, 06:00:12 PM
linux kullandığından eminmisin? httpdocs klasörü bildiğim kadarıyla pleskte olan bir klasör ve plesk paneli genel olarak windows serverlarda kullanılıyor pleskin linux sürümüde var ancak apacheden bir özelliğin yüklenmesi/aktifleştirilmesi gerekiyor sunucu sağlayıcınızla irtibata geçip sorunu onlara iletirmisiniz htaccess de söylediğim değişiklikler yapıldığı takdirde sorunsuz olarak yapay yönlendirme yapılabilir ;)
ilgin için teşekkür ederim. evet linüx kullanıyorum. daha önceleri windows kullanıyordum.sonra linüxse geçtim.httpdocs orası değişmedi..ben şimdi ne olarak söyleyim hostuma

general_457

Arkadaşlar Arşivler işlemini yaptım ancak

http://img519.imageshack.us/img519/6153/123123ba8.jpg bu şekilde gözüküyor

Yağız...

Eklediğiniz kodların içerisinde bulunan ',$scripturl,' kodunu silin.

general_457

Arkadaşlar 1. sayfada Şimdi www.google.com/webmasters adresine giderek sitemaplarınızı google amcamıza tanıtabilirsiniz böyule bir yazı vardı ve bende girdim sitemap google ekledim Site doğrulama gibi birşey çıktı orada

Bir HTML dosyasını karşıya yükle ve meta etiketi ekle yazıyor hangisini seçip ne yapacam

Advertisement: