Kako prepraviti tekst? Kako dodati Ukupno vreme provedeno na forumu?

Started by Rex2804, February 06, 2009, 09:19:35 PM

Previous topic - Next topic

Rex2804

1. Zanima me kako da promenim ovo sto pise Silent Wave u recimo RapidShareDownloader? Hvala! ???

2. Kako dodati Ukupno vreme provedeno na forumu: 2 sata i 5 min, kako to da stavim? Hvala! ???


MarkoWeb

1. Promeni sliku...
2. Tako sto ces u index fajl teme koju koristis dodati taj deo kod-a (mozes ga uzeti iz default teme posto bi ona trebalo da ima to)

Rex2804

Hvala, samo ne znam koji je taj kod, ako mozes da mi napises ovde, koji je kod i na kom mestu da ga dodam u index fajlu?

MarkoWeb

Pogledas u prevodu koja je promenljiva za to "ukupno vremen an forumu..." onda u index fajlu nadjes tu promenljivu i uz nju imas verovatno jos jednu koja oznacava vreme.

srbija-tip.com

A logo tj slika se nalazi Themes/Silent Wave/logo.png 

ili Themes/Silent Wave/img/logo.png 

Pogledaj pod logo uglavnom mozda je cak i jpg posto nije transparent zato sam izbegao temu

Rex2804

Hvala ovo za logo sam uspeo!




Ali ovo za ovaj kod i dalje ne razumem... :(

LOVELORD

najlakse je odes u default temu i nadjes kod koji iybacuje ukupno vreme na forumu, i samo ga prekopiraj ispo ovih kodova i yavrsio si posao...


LOVELORD

Quote from: Rex2804 on February 07, 2009, 12:25:46 PM
A odakle ja znam koji je taj kod?

Pa trazi malo... Znas valjda gde se sta nalazi... Inace radi se index.template.php fajlu, pa tu trazi...




[u]nkn0wn

A zašto bi to radio kad blago rečeno nemaš pojma o tome? Bezveze se mučiš ovde postavljajući pitanja bolje idi uči osnovne stvari.

Možda ti ovo pomogne
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=71068.0

MarkoWeb


Rex2804


MarkoWeb

$context['user']['total_time_logged_in']['days'] - koliko je dana na forumu
$context['user']['total_time_logged_in']['hours'] - koliko je sati na forumu
$context['user']['total_time_logged_in']['minutes'] - koliko je minua na forumu

to se sve nalazi 5 do 10 redova od koda koji sam ti dao u predhodnom postu. Ovde ti treba samo osnovno poznavanje/prepoznavanje engleskog jezika da bi shvatio o cemu se radi i koja promenljiva zasta sluzi, ti neces da se potrudis ni toliko i jos ti je smesno sto si kako kazes sjebao nesto. Jeposam napisao u pravilniku ko se trudi da nesto uradi/nauci dobice lepu pomoc u suprotnom od mene je sigurno nece dobiti a neverujem niod drugih. ;)

Tako da... pokusaj ubaci ako ne ide kazes ubacio sam to i to, tu i tu i prijavi tu i tu gresku a ne sjebalo se nesto, neveujem da ovde ima ljudi koji se bave gledam u koje kakve predmete kako bi videli sta se to kod tebe sjebalo.

Rex2804

Evo sta se sjebalo: :D

Template Parse Error!
There was a problem loading the /Themes/silentwave/index.template.php template or language file. Please check the syntax and try again - remember, single quotes (') often have to be escaped with a slash (\). To see more specific error information from PHP, try accessing the file directly.

You may want to try to refresh this page or use the default theme.

Parse error: syntax error, unexpected '}' in .../Themes/silentwave/index.template.php on line 393
384: // But, let's always show minutes - Time wasted here: 0 minutes ;).
385: echo $context['user']['total_time_logged_in']['minutes'], $txt['totalTimeLogged4'], '<br />';
386: } 387: echo'
388: <hr>
389: <b>', $txt[645], ':</b><br />
390: &raquo; ', $context['common_stats']['total_posts'], ' ', $txt[95], ' ', $txt['smf88'], ' ', $context['common_stats']['total_topics'], ' ', $txt[64], ' ', $txt[525], ' ', $context['common_stats']['total_members'], ' ', $txt[19], '.<br />
391: &raquo; ', ($settings['show_latest_member'] ? '' . $txt[201] . ' <b>' . $context['common_stats']['latest_member']['link'] . '</b>' . $txt[581] : '');
392: echo '</span></td>';
393: }
394: ?>
395:
396:

MarkoWeb

nadjes
', $txt[645], '

i zamenis sa
', $context['user']['total_time_logged_in']['minutes'] ,' <hr /> ', $txt[645], '

Pa vidi gde ce da ti ispise minute posle toga "setaj" kod dok ga ne dovedes na mesto koje tebi odgovara ;)

Advertisement: