SMF 2.0 Release Candidate 1 Çıktı!

Started by Yağız..., February 05, 2009, 02:36:08 AM

Previous topic - Next topic

Yağız...

Simple Machines, SMF 2.0 RC1 sürümünü duyurmaktan gurur duyar. Bu ilk Release Candidate sürümü, 2.0 sürümünün beta sürümünü bitirmek amacıyla ve 2.0 final sürümüne gitmeden önceki son adımdır. Beta 4 sürümünden sonra bildirilen sayısız hatalar çözüldü ve gelişmeler güvenlik, denge ve performans üzerine yapıldı.

Eğer 2.0 Beta 4 sürümünü kullanıyorsanız, daha güvenilir ve ve stabil olan 2.0 RC1 sürümüne yükseltmenizi tavsiye ediyoruz. 2.0 RC1 kullanan Charter Memberlar, güvenlik hataları nedeniyle, forumlarını yeni sürüme güncellemeleri gerekmektedir.

SMF 2.0 RC1 sürümüyle beraber, 1.1 sürümleri için yeni bir güvenlik sürümü duyuruldu: SMF 1.1.8. Eğer 1.1.7 sürümünü kullanıyorsanız, forumunuzu, güvenlik güncellemeleri bulunan 1.1.8 sürümüne veya 2.0 RC1 sürümüne yükseltebilirsiniz.

Son sürümden sonra yapılan büyük değişimler:

• Beta Testerlar, Chater memberlar ve topluluk üyeleri tarafından bildirilen sayısız hata çözümlendi.
  • Oturum kontrolleri ve fazladan kontrollerle güvenlik geliştirildi.
  • Topluluk tarafından bildirilen güvenlik hataları çözümlendi.
  • Daha iyi navigasyon için arayüz güncelleştirildi.
  • Yönetim ve moderasyon panelleriyle birlikte profil arayüzü de güncelleştirildi.
  • Semantik ve standart destek için bazı temalar düzenlendi.
  • Daha iyi veritabanı desteği.
http://download.simplemachines.org/

Önemli!
Eğer Admin paneline girerken hata alıyorsanız, Themes/default/languages/Admin.turkish.php dosyanızda bulun:
$txt['language_description'] = Bu bölüm forumunuzda kurulu olan dilleri düzenlemenizi sağlar. Simple Machines sitesinden farklı diller de indirebilirsiniz.
Ayrıca bu bölümden dille ilgili ayarları da yapabilirsiniz;

Değiştirin:
$txt['language_description'] = 'Bu bölüm forumunuzda kurulu olan dilleri düzenlemenizi sağlar. Simple Machines sitesinden farklı diller de indirebilirsiniz.
Ayrıca bu bölümden dille ilgili ayarları da yapabilirsiniz';

Eğer bu değişikliği yaptığınız halde hata alıyorsanız, bu dosyayı forumuzun anadizinine atın ve tarayıcınızda çalıştırın. Dosya, cache(önbellek) fonksiyonunu kapatır ve forum dizininizde bulunan cache klasöründeki dil dosyalarını siler.

NoPasaran

Panelden indirme gözükmüyor.

Bekleyelimmi, manuel mi kuralım.
kralkartal.net SMF 2.0.8

MUSTAfaINE

1.1.8 - 2.0 upgrade olucakmi boyle bir calisma yapicaklarmi acaba

Özgür

So Long

Kermit

My Mods
Please don't PM/mail me for support,unless i invite you
Formerly known as Duncan85
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."

A. Einstein

pitbul1907

ben smf 2.0'a geçtim tamam da smf 1.1 'ler Tema Yapmak Şu anda Daha Kolay ama 2.0'daki Editorun Aynısını istiyorum 1.1'lere Yapılabilirmi?

Yağız...

Quote from: NoPasaran on February 05, 2009, 03:03:51 AM
Panelden indirme gözükmüyor.

Bekleyelimmi, manuel mi kuralım.
Large upgrade ile geçmen gerekiyor. Modifikasyonlarla ilgili bir sorun olacağını zannetmem. 1.x -> 2.x gibi modifikasyonları silmiyor. Tekrar yüklüyor.

Quote from: pitbul1907 on February 05, 2009, 04:30:40 AM
ben smf 2.0'a geçtim tamam da smf 1.1 'ler Tema Yapmak Şu anda Daha Kolay ama 2.0'daki Editorun Aynısını istiyorum 1.1'lere Yapılabilirmi?
Yapılabilir belki ama kimsenin uğraşacağını zannetmiyorum.

Balaban

admin paneline gelsin öyle yapayım ...Yorulmayayım :)
Rahatıma ne kadar düşkünüm :D
.

dijitalevren

PEKİ 2.0 DA GELİŞMİŞ EDİTÖR VAR MI ? ŞİMDİ YÜKLEMEYE BAŞLIYACAĞIMDA.

dijitalevren

O zaman ben başka forum sistemi tanımam. Birde vb teması var ise süper dostlar. inanın birçok forum sistemine baktım en iyisi vb idi eğer smf bu sistemide oturtuysa warya belini kırar vb nin.

Yağız...

vBulletin temasını SMF'te kullanamazsınız, vBulletin lisansına aykırı...

Özgür

Dil dosyalarının ne zaman çıkacağı konusunda bir bilgi varmı ? Yada değişimlerin yazdığı bir yer ? Çok fazla değişim yok bildiğim kadarıyla upgrade ederken 52 tane olduğu zyazıyordu ama neler olduğu yoktu.
So Long

çako

Large upgrade dosyalarını paneldeki 1.1.8 dosyalarının üstüne mi yazdırmamız gerekiyor? Bunu yaparken yedek almak dışında dikkat etmemiz gerekenler var mı?

scorpioon

en büyük sorunsanırım manuel yaptığımız modifikasyonlar bunlar sorun teşkil ederimi 2.0 RC1 e geçerken. Birde tema uyumsuzluğu yaşarmıyız acaba ?

Gökhan | Brestgerfich

2.0 Beta 4 kullanıyorum. RC1 için Small Update pakedini mi yüklemeliyim ?

Balaban

Quote from: scorpioon on February 05, 2009, 08:35:15 AM
en büyük sorunsanırım manuel yaptığımız modifikasyonlar bunlar sorun teşkil ederimi 2.0 RC1 e geçerken. Birde tema uyumsuzluğu yaşarmıyız acaba ?

dosyalarda değişiklik apıldığından manueller,sorun teşkil edebilir..belki , tablo oluşturanları algılayıp,pakaetlerdeki gibi yağızın dediği şekilde olabilir.

Quote from: Mucize on February 05, 2009, 08:54:08 AM

evet hocam.
.

Yağız...

Quote from: çako on February 05, 2009, 07:42:25 AM
Large upgrade dosyalarını paneldeki 1.1.8 dosyalarının üstüne mi yazdırmamız gerekiyor? Bunu yaparken yedek almak dışında dikkat etmemiz gerekenler var mı?
Güncelleme yaparken bütün modifikasyonlarınız silinir ve 1.x sürümlerinde kullanılabilen hiçbir modifikasyon ve tema uyumlu olamaz.

Quote from: scorpioon on February 05, 2009, 08:35:15 AM
Güncelleme yaparken bütün modifikasyonlarınız gider. Tema uyumsuzluğu yaşanır.

Quote from: Mucize on February 05, 2009, 08:54:08 AM
Local'de deneme yapıp cevabını yazarım.

my_wuslat

Peki resmi sitenin kendi niye geçmemiş bu sürüme acaba  :(

Advertisement: