DT Üyelik ve Blog Sistemleri - Powered by Sinan ANDIRMAN :)

Started by Sinan ANDIRMAN, February 07, 2009, 06:58:14 AM

Previous topic - Next topic

Sinan ANDIRMAN

Sevgili dostlarım ,
Bildiğiniz gibi arama motoru yapmıştım.Daha sonra 2 haftalık bir uğraş sonucu üyelik sistemi ve üyelik sistemine bağlı bir blog sistemi yazdım.

Fazla derine girmeden sistem hakkında kısaca bahsedecek olursam ;

Sql deki değerlere genelde VARCHAR değeri verip 20-30 karakter uzunluğunda yazdım.

Kayıt ve Giriş sayfalarının yanı sıra karakter boşluğunda ve aynı kullanıcı adıyla kayıt v.s gibi hata sayfaları hazırladım.Fazla ayrıntıya girmeden if else ile yazdım.

Üye listesindeki listeyi de while döngüsüyle yaptım.While döngüsü sayesinde sql tablomdaki belirlediğim değerleri çağırdım.

Giriş ve Çıkışta coockie kodunu kullanmamın yanı sıra location da ana sayfaya yönlenmesini sağladım.

Son olarak üye girişi yapmadan önce çıkan "Merhaba Ziyaretçi" ve "Merhaba kullanıcıadı" nı da fonksiyonla yaptım ve global değeride vererek çağırdım.

Blog sistemime de gelecek olursam basit bir mantığı var.Yazılan değerleri belirlediğim bir txt dosyasına aktarıyor.Db bilgilerimi de include çekerek üyelik sistemine entegre etmiş oldum.

Evet arkadaşlar olumlu/olumsuz yorumlarınızı, siteme üyeliklerinizi ve bolg a yazışmalarınızı bekliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,
Sinan ANDIRMAN

Yağız...

Lütfen bu tür konulari Webmaster sitelerinde tartisin / danisin.

Advertisement: