News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Aeva - Auto Embed Video/Audio

Started by Özgür, February 20, 2009, 11:59:34 AM

Previous topic - Next topic

Özgür

So Long

my_wuslat

Quote from: my_wuslat on February 23, 2009, 05:52:49 AM
http://www.slideboom.com/

şu sitenin videolarını forumda yayınlamak için ne yapmak gerekli...

örneğin  aevac video modunu yükleyince videonun linki foruma yapıştırmak yetiyor, bu sitede o şekilde yapılır mı ?

yada bu siteyi aevacın içine koyabilirmiyiz ?

çözüldü

Restorasyon

Quote from: Özgür´ on March 02, 2009, 02:25:56 PM
Sizi şöyle Smf Media Gallery [SMG] alalım.
benim söylemek istediğim şuydu çok acamiyimde kusura bakma yanlış anlatmış olabilirim diye tekrar yazıyorum başka sitede yüklü olan videoları kendi forumumda izletmek için ne yapmalıyım diye sormak istemiştim yani kendi forumuma bişey yüklemek istemiyorum..
"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır 
Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır."

Restorasyon - Gece Görüş Dürbünü - Mimari Forum

Özgür

Hangi sitedeki videoları oynatmak istiyorsunuz.
So Long

Restorasyon

özgür kardeş benim sitem mimarlıkla ilgili bir site ama kullanıcların eylenmesini amaçlayarak video die bi bölüm açtım yani bilmiyorum tam olarak hangi sitenin videoları herhangi bir site olabilir karışık yani :) teşkler bu arada bu site süper bir site valla siz olmasaydınız ben site falan yönetemezdim :)

Restorasyon

arkadaşlar yokmu bana cvp verecek birisi çok zor bişeymi sordum :S

Özgür

Konuyu baştan sona okuyun. Sonra aslında bu eklentinin istediğiniz şey olduğunu anlayın.
So Long

renkliforum

Merhaba, büyük bir hevesle kurdum bu modu. Yüklemede hiç sorun çıkmadı. Sorunsuzca yükledim. Hemen denememi de yaptım. Önizlemede gayet başarılı bir şekilde açılırken, mesajı gönderdiğimde

503 Service Unavailable

The server is temporarily busy, try again later!

hatası alıyorum. Önce serverdan zannettim. Ama başka konularda sorun yok. Sadece o linki eklediğim sayfayı açmaya çalışırken böyle bir hata alıyorum. Sorun ne olabilir? Teşekkürler.

Özgür

Bir link ve özel mesajla o konuyu düzenlemeye yetkisi olan bir kullanıcı hesabı.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

facebook videoları görünmedıgı için modu kaldırıp tekrar kurdum ama bi değişme olmadı. admindeki aeva veya aeva sites bölümlerine girdiğimde ise bembeyaz bi sayfa cıkıyor ve öylece kalıyor... ?

ne yapmalıyım ?

Özgür

Kaldır, Subs-Aeva-Generated-Sites.php kalacak sources da onu sil. Tekrar kur. Tabiki en son versiyonu.
So Long

CybeR.BoyS ™

özgür usta  bu moduN manıeLı yok pakeT yerınde.
2.0RC1 sürümü içiN manueLı nedır...  :)

Gökhan | Brestgerfich

Quote from: Özgür´ on March 08, 2009, 05:27:57 AM
Kaldır, Subs-Aeva-Generated-Sites.php kalacak sources da onu sil. Tekrar kur. Tabiki en son versiyonu.

tekrar kurulup yaptım ama kurulum sırasında, Load ve ManageSettings dosyalarında değişiklik yapılamadı. Değişiklikleri manuel olarak yaptım. 500 iç sunucu hatası verdi :( Öyle de kaldı...

Özgür

Quote from: CybeR.BoyS on March 08, 2009, 07:07:53 AM
özgür usta  bu moduN manıeLı yok pakeT yerınde.
2.0RC1 sürümü içiN manueLı nedır...  :)

Manuel'i yok. Olmasına da gerek yok. Çünkü kurulum esnasında sorun verme ihtimali yok. Bende 61 tane mod yüklü ama tek bir tanesiyle bile çakışmıyor. İlla manuel istersen modun saydasına gidip sağ taraftan RC1 i seçip parse butonunu tıkla.

Quote from: Mucize on March 08, 2009, 09:16:18 AM
Quote from: Özgür´ on March 08, 2009, 05:27:57 AM

tekrar kurulup yaptım ama kurulum sırasında, Load ve ManageSettings dosyalarında değişiklik yapılamadı. Değişiklikleri manuel olarak yaptım. 500 iç sunucu hatası verdi :( Öyle de kaldı...

Modu kaldır. Manuel olarak değişimleri kontrol et muhtemelen eski kurulumundan kalma kodlar var bu bahsi geçen dosyalarda. Onları sil. Aeva'ya dair hiçbir şey kalmasın sitende. Sonra paket halinde kur.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

Quote from: Özgür´ on March 08, 2009, 11:36:32 AM
Modu kaldır. Manuel olarak değişimleri kontrol et muhtemelen eski kurulumundan kalma kodlar var bu bahsi geçen dosyalarda. Onları sil. Aeva'ya dair hiçbir şey kalmasın sitende. Sonra paket halinde kur.

Siteye giremiyorum ki hiç bi türlü...  :-\

Özgür

Bana özel mesajla bir admin hesabı ve sources a ulaşabileceğim bir ftp hesabı yollarsan gece bakabilirim.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

turanordusu.tc

Quote from: Özgür´ on February 21, 2009, 09:29:02 AM
2.0 Kullanıyorsanız
Admin > Modlar ve Eklentiler > Aeva
1.1.x Kullanıyorsanız
Admin > Özellikler ve seçenekler > Aeva

Bende de 1.1.7 var ve kurdum ama panelde bunlar çıkmadı.?

..:: DJ X ::..

ben bu modu yükledim çalışıyor ama 1 hata var. normal youtube videolarını felan ekleyebiliyorum sorunsuz çalışıyor. *.swf uzantılı dosyaları yüklediğimde de çalışıyor fakat flashın altında flashın bulunduğu adres ve aeva yazısı yazıyor. Onların görünmemesi için ne yapabiliriz. Caps'ı ekde verdim.

Yağız...

Düzenleme:
AEVA ayarlarında copyright ile iligli birşey olması gerekiyor.

Emin değilim ama şunu deneyin:
../Sources/Subs-Aeva.php dosyasında bulun:

if ($show_something_below)
   {
         $object .= '</tr>
<tr><td class="aeva_t">';

// Include the original link? Don't do it if SMG is calling for integration, because it would create a double embed.
      if ($show_raw_link)
         $object .= '<a href="<aeva-link>" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"><aeva-title></a>';

$object .= '</td><td class="aeva_q" id="aqc' . $swfobjects . '">';
      if (!$use_object && count($qualities) > 0)
      {
         $reset_q = 0;
         foreach ($qualities as $q)
            $object .= isset($txt['aeva_q_' . $q]) ? ($reset_q++ > 0 ? ' | ' : '') . '<a href="javascript:aevatq(' . $arr['movie'][$q] . ', ' . $swfobjects . ', ' . (isset($arr['size'][$q]) ? $arr['size'][$q][0] . ', ' . $arr['size'][$q][1] : $default_size[0] . ', ' . $default_size[1]) . ');" ' .
               ($movie_type == $q || ($movie_type == 'normal' && $q == 'lq') ? 'class="aeva_dq" ' : '') . 'title="' . $txt['aeva_q_' . $q][1] . '">' . $txt['aeva_q_' . $q][0] . '</a>' : '';
         if (empty($modSettings['aeva_copyright']))
            $object .= ' | ';
      }
      elseif (empty($modSettings['aeva_copyright']))
         $object .= 'powered ';

$object .= 'by <a href="http://aeva.noisen.com/" onclick="window.open(this.href); return false;">Aeva</a>';

$object .= '</td>';
   }

Değiştirin:
/*    if ($show_something_below)
   {
         $object .= '</tr>
<tr><td class="aeva_t">';

// Include the original link? Don't do it if SMG is calling for integration, because it would create a double embed.
      if ($show_raw_link)
         $object .= '<a href="<aeva-link>" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"><aeva-title></a>';

$object .= '</td><td class="aeva_q" id="aqc' . $swfobjects . '">';
      if (!$use_object && count($qualities) > 0)
      {
         $reset_q = 0;
         foreach ($qualities as $q)
            $object .= isset($txt['aeva_q_' . $q]) ? ($reset_q++ > 0 ? ' | ' : '') . '<a href="javascript:aevatq(' . $arr['movie'][$q] . ', ' . $swfobjects . ', ' . (isset($arr['size'][$q]) ? $arr['size'][$q][0] . ', ' . $arr['size'][$q][1] : $default_size[0] . ', ' . $default_size[1]) . ');" ' .
               ($movie_type == $q || ($movie_type == 'normal' && $q == 'lq') ? 'class="aeva_dq" ' : '') . 'title="' . $txt['aeva_q_' . $q][1] . '">' . $txt['aeva_q_' . $q][0] . '</a>' : '';
            $object .= ' | ';
      }
      elseif (empty($modSettings['aeva_copyright']))
         $object .= 'powered ';

$object .= 'by <a href="http://aeva.noisen.com/" onclick="window.open(this.href); return false;">Aeva</a>';

$object .= '</td>';
   } */

Advertisement: