Aeva - Auto Embed Video/Audio

Started by Özgür, February 20, 2009, 11:59:34 AM

Previous topic - Next topic

Blacksea17

Merhaba yine ben yine bi sorun (: öncelikle teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım videoyu ekledi.ben aevayı smf media galeride kullanıyorum..Facebook videosunu ekleyince  smf media galerinin anasayfadan görünen kısa yollarındaki thumb'u oluşturmuyor.Nedeni nedir acaba..?

Özgür

SMG sadece 4 sitenin thumbunu oluşturur. googlevideo youtube metacafe ve dailiymotion.
So Long

♣♥™Persekli™♥♣

özgür hocam halletmissin problemi teşekkürler ediyorum :D

turanordusu.tc

Bende yüklettim bir arkadaşa ve sadece 1 dk. sürdü yüklemesi  :D
Ama video nun altında şöyle bir yazı çıkıyo ; Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı powered by Aeva
Bu yazıyı kaldırabilirmiyiz ?

Özgür

Quote from: turklerinneti.com on March 31, 2009, 03:30:00 PM
Bende yüklettim bir arkadaşa ve sadece 1 dk. sürdü yüklemesi  :D
Ama video nun altında şöyle bir yazı çıkıyo ; Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı powered by Aeva
Bu yazıyı kaldırabilirmiyiz ?

Admin panelinde video başlıkları ile ilgili bir seçenek vardı. (Show title bla bla) Onu "No" yada hayır yapın. Youtube'a sizin sitenizin bulunduğu sunucu ulaşamadığı ve türk telekom uyarısıyla karşılaştığı için video başlığı olarak onu gösterir.
So Long

turanordusu.tc

Orjinal linki ekle
(player içerisinde olmayacak, Kullanıcı kaydı olmayan siteler için)

Bu bölümdeki işareti kaldırsam düzelirmi ? :)
Birde

Aeva Yönetimi - Ayarlar

Burdakilerden hangilerini işaretlememiz gerekiyor ?

Özgür

E kaldırıp denesene :) Ama ordan olacağını sanmıyorum. Dediğim gibi Video başlıkları veya Video Title bla bla gibi birşey var. Onunla alakalı şeyleri kapatmalısın.
So Long

turanordusu.tc

Aeva'yı Aç (Ana Ayar)   

--------------------------------------------------------------------------------

Lookups'u Aç
Bu özellik sunucun üzerinde çalışacak   

Alıntılarda yerleştirmeyi aç   
Html yerleştirilme linklerini düzelterek kullan   
Orjinal linki ekle
Adult siteleri de çalıştır

Aeva Debug Modu (Sadece Admin)
Aeva'nın Videoyu yerleştirmek için yaptığı işlemlerin süresi   

--------------------------------------------------------------------------------

İletilerde en fazla yerleştirme
Sınırsız olması için 0 girin (tavsiye edilmez)   
Her sayfada en fazla yerleştirme

Mp3 dosyaları (flash playerla açılacak)   
Flash videoları (.flv)   
Avi dosyaları (.avi) (dvix playerla açılacak)   
Divx dosyaları (.divx)   
Quicktime dosyaları (.mov)   
Windows Media dosyaları (.wmv/.wma)   
RealPlayer dosyaları (.rm/.ram)   
Flash animasyonları (.swf)

Burda olanların hepsi bu valla.. :D Birde sol a dayalı olarak çıkıyo videolar. Onu ortalamak için  <center ....center> kodu vardı ya ortalamak için. Onu hangi dosyada yapmamız gerekiyodu neresinde ?  :)

Özgür

Dil dosyanız eski. İlk mesajdaki dil dosyası ile değiştirin veya aeva.turkish.php yi silin ardından bakın dediğim bölüm çıkacak.

Aynı şekilde ortalamak için de ayar var panelde.
So Long

turanordusu.tc

Reis Aeva.turkish.php ve Aeva.turkish-utf8.php bu dosyaların ikisini de burdakilerle değiştiridim ama yine çıkıyo.  :)

Alıntılarda yerleştirmeyi aç, Html yerleştirilme linklerini düzelterek kullan. bunları da işaretledim ama olmadı yine.. :)

Birde forum un en altında; Video embedding by Aeva bu yazı çıkmaya başladı ya.

Özgür

O Nao'nun Eğer simplemachines.org'dan ayrılmak zorunda kalırsa, aveayı geliştirmeye devam etmesi için konuldu. Zaten scrtiple getiriliyor sayfaya backlink almıyor yani. Sadece insan ziyaretçilere görünüyor.
Aeva Admin panelinden bir görüntü alabilir miyim ?
So Long

turanordusu.tc

Özgür

6.2.75 için güncellendi bazı bölümler kasıtlı olarak çevirilmedi.
So Long

turanordusu.tc

1. Aeva ~ Auto-Embed Video & Audio 6.0.71  [ Dosyaları Listele ] [ Sil ] 
2. Aeva ~ Auto-Embed Video & Audio 6.2.75   [ Kaldır ] [ Dosyaları Listele ] [ Sil 

Bunların birini kaldırmamız mı gerekiyordu  ??? :)

Özgür

1. Aeva ~ Auto-Embed Video & Audio 6.0.71  [ Dosyaları Listele ] [ Sil ]   sili tıklayın.
So Long

turanordusu.tc

Sildim ama yazı hala gitmedi.  :D

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı powered by Aeva

Gurbet_42

Aeva ayarlarında 'video başlıklarını tut & göster' yazar,onun karşısındaki seçeneklerde 'hayır,hiçbirşey saklama ve gösterme'seçenegini seç ve kaydet.

turanordusu.tc

Quote from: turklerinneti.com on March 31, 2009, 04:40:33 PM
Aeva'yı Aç (Ana Ayar)   

Lookups'u Aç
Bu özellik sunucun üzerinde çalışacak   

Alıntılarda yerleştirmeyi aç   
Html yerleştirilme linklerini düzelterek kullan   
Orjinal linki ekle
Adult siteleri de çalıştır

Aeva Debug Modu (Sadece Admin)
Aeva'nın Videoyu yerleştirmek için yaptığı işlemlerin süresi   

İletilerde en fazla yerleştirme
Her sayfada en fazla yerleştirme

Mp3 dosyaları (flash playerla açılacak)   
Flash videoları (.flv)   
Avi dosyaları (.avi) (dvix playerla açılacak)   
Divx dosyaları (.divx)   
Quicktime dosyaları (.mov)   
Windows Media dosyaları (.wmv/.wma)   
RealPlayer dosyaları (.rm/.ram)   
Flash animasyonları (.swf)

Burda olanların hepsi bu valla.. :D Birde sol a dayalı olarak çıkıyo videolar. Onu ortalamak için  <center ....center> kodu vardı ya ortalamak için. Onu hangi dosyada yapmamız gerekiyodu neresinde ?  :)
Müdür sadece bu seçenekler çıkıyor bende. Bazıları ve o yok. Belki var ama yazıları çıkmıyo bazılarının ama karşılarında kutucuklar var. Tam listesi olan birinden ekran görüntüsü olsa, ona bakarak aynı hizadakini işaretlerim ama. :)

Gurbet_42

Aeva'nın son sürümünü indir ve paketlerden kur,öncekini kaldır,ayrıca ilk mesajdaki ekteki  ''Aeva.turkish.php'' yi languege klasörüne ekle sorun düzelecektir.

turanordusu.tc

Şimdi kendim yaptım bu iş.  :) Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için önerim. Şöyle yapın ; Default ve kullandığınız tema da ''Aeva.turkish.php'' yi silin. Ardından panel ekteki resimdeki gibi olacaktır. Burada ki değişiklik şu şekilde olacak.

Store & show video titles
(if site is supported by Aeva) bunun karşısındaki şıkta yes ile başlayan bölümü bu şekilde değiştirin. ; No, don't store and don't show 

Show title inside video thumbnails
(for supported sites, such as YouTube and Vimeo)
Bunun karşılığını da ; No olarak değiştirin ve linkleri göstermesini önlemiş olun.. ;)

Center videos horizontally
Or add "-center" to any video's anchor settings (e.g. #ws-center)
Bu bölümün karşısını da işaretlediğinizde videolar otomatikman ortalanıyor. Az da olsa ingilizce bilmek baya işe yarıyormuş.. :D

Advertisement: