News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Aeva Media Gallery

Started by Özgür, February 20, 2009, 04:06:00 PM

Previous topic - Next topic

Özgür

Admin panelinde veri yolunu doğru şekilde girdiniz mi?

Admin panelinde ayarlara girdikten sonra bir screen shot koyabilir misiniz buraya.
So Long

Blacksea17

/home/lambacini/domains/ktunibjk.com/public_html/forum/mgal_data

veri yolu bu şekilde..

Özgür

phpmyadminde smf_mgallery_ ile başlayan tabloları kaldırın. sonra paket içerisindeki db_mgallery'i SSI.php ile aynı dizine atıp tarayıcıda çağırın. mgal_data ve alt dizinlerine 777 verin ve sonra tekrar deneyin.
So Long

Blacksea17

yok olmadı.bu dediğinizi dünde yapmıştım alttaki mesajlarınızdada sölediğiniz gibi.mgal_data yı download etmiştim sonra serverdaki dosyanın ismini değiştirip mgal_datayı tekrar servera atmıştım.ve izinlerin hepsini 777 yaptım.veri tabanındaki tablolarını da sildim db_mgallery.php ile tekrar oluşturdum.Yinede olmadı.başka bi çözüm yolu yokmudur bunun 3 gündür kafayı yedim :(

Özgür

Sunucunuzda sorun vardır öyleyse.. Yapılabilecek birşey olduğunu sanmıyorum.

Php versiyonunuz nedir ? Gd2 versiyonunuz nedir ?
So Long

Blacksea17

PHP Version 5.2.6

GD Support    enabled
GD Version    bundled (2.0.34 compatible)
FreeType Support    enabled
FreeType Linkage    with freetype
FreeType Version    2.3.5
GIF Read Support    enabled
GIF Create Support    enabled
JPG Support    enabled
PNG Support    enabled
WBMP Support    enabled
XBM Support    enabled

gd_info() fonksiyonundan gelen bilgi bu şekilde..

Özgür

Geriye kalanı beni aşar.. gd2 de problem yok, php de problem yok, database de problem yok. İzinler tam mod tam. Geriye hiçbirşey kalmıyor.. cpanel/ftp ve bir adet admin hesabı gönderirseniz bu gece bakabilirim sorun için.
So Long

Blacksea17

Sorunuma ilginç bir çözüm buldum :D localde albüm oluşturup dosyaları server'a attım sql kodunu da serverdaki veritabanında çalıştırdım.Klasör oluşmuş oldu :D gerisi çalışıyor.Manuel olarak albüm oluşturayım o zaman ben teşekkür ederim ilgin için.Daha sonra çözüm bulunursa düzeltiriz artık (:

Özgür

"Çözüm bulunursa" diye birşey yok zira sorun yok. Sorun sunucunda. Kendi sitem dahil tam 7 sitede kullanıyorum bu modu, herhangi bir sorun yok. Phpnin fonksiyonlarından bazılarını sunucun kapatmıştır. Veya başka birşey.. Modun şuan sadece ufak 2-3 sorunu var ve aralarında böyle bir sorun yok..
So Long

Mithotyn

Merhaba Özgür, Dio'nun yüzü gözü hürmetine Galeri'deki öğeler bende neden dikey çıkıyor. Bütün ayarlara baktım bi türlü yatay sıralayacağım seçeneği göremedim.

Özgür

Nasıl dikey çıkıyor :D Dio'nun hatrına çiğ tavuk bile yenir. Ama ben sorunu anlamadım.
So Long

Mithotyn

Şöyle diyeyim : ) Son Öğeler ve Rastgele Öğeler sendeki (RocKayseri.Net) gibi yan yana sıralı değil. Bende durum aksine dikey sıralanıyor... Olmadı sitede bir yönetici üyeliği açıp inceleyebilirsin.

Özgür

So Long

Mithotyn

Alpay

Özgür bu modifikasyon ile yakından ilgileniyorsun bir sorum olucak , sürekli 1 haftada bir yenileniyor 1,5,3 vardi 1,5,4 oldu şimdi 1,5,5 önemli hatalarmı gideriliyor yoksa geliştirilmemi yapılıyor , biz sürekli modifikasyonu güncellicez mi =) Sıkıldımda :P

Özgür

1.5.x sürümlerinde hatalar gideriliyor. Kullandığın şeylerde herhangi bir eksiklik veya hata yoksa güncellemene gerek yok. Şimdiye kadar birtek 1.5.5de albüm için klasör oluşturulamadığında hata vermesi için bir eklenti yapıldı.
Bu ayın ortalarına doğru 1.6 sürümü çıkacak. O sürümde yenilikler olacak. pretty url desteği, ftp upload, ajax değerlendirme vesair gibi birkaç özellik eklenecek. Nao Aevaya kafayı takmamış olsa şimdiye çıkmıştı ama sürekli Aeva için çalışıyor :)
So Long

cee山

Restorasyon

özgür kardeş ben 1.1.8 kullanıyorum yukarıda 2.0 kullananlar için yazmışsın kusura bakma sürekli sizi rahatsız etmek istemiyorum ama inan çok acemiyim bu forum konusunda daha 1.5 aylık sitem var yani düzenlemeye çalışıyom kendi başıma şimdi benim neyi yüklemem lazım bide benim admin panelindeki olaylar yazılabilir deilmiş siteyi yapan arkadaştan rica ettim ama hala bi cvp gelmedi şimdi ben tam olarak ne yapmalıyım açıklarsa çok sevinirim cvp için şimdiden teşekkürler...
"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır 
Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır."

Restorasyon - Gece Görüş Dürbünü - Mimari Forum

dr_NastY

Merhabalar,

Ben SMF 2.0 RC1 sürümünü kullanıyorum, son sürüm Gallery ve burada vermiş olduğunuz dil paketini başarıyla yükleyip uyguladım. Ama Türkçe olmadı, hala İngilizce, bunu nasıl düzeltebilirim...

Teşekkürler

Blaguvest

merhaba arkadaşlar benim sorunum paketi düzgün bir şekilde kurdum türkçe dili kurdum ondan sonra admin panelden galeri oluşturdum 5 adet reim upload etim ama benden başkaları galeri kısmını goremiyor ? sadece admin girişi yaınca gozukuyor uyler goremiyor ve kayıtsız kulanıcılar

Advertisement: