Aeva Media Gallery

Started by Özgür, February 20, 2009, 04:06:00 PM

Previous topic - Next topic

Özgür

Quote from: Blaguvest on March 20, 2009, 02:25:25 PM
merhaba arkadaşlar benim sorunum paketi düzgün bir şekilde kurdum türkçe dili kurdum ondan sonra admin panelden galeri oluşturdum 5 adet reim upload etim ama benden başkaları galeri kısmını goremiyor ? sadece admin girişi yaınca gozukuyor uyler goremiyor ve kayıtsız kulanıcılar
İzinleri kontrol edin. Galeriyi görebilme izni vermeniz lazım kullnıcılara.
Quote from: dr_NastY on March 19, 2009, 02:33:16 PM
Merhabalar,

Ben SMF 2.0 RC1 sürümünü kullanıyorum, son sürüm Gallery ve burada vermiş olduğunuz dil paketini başarıyla yükleyip uyguladım. Ama Türkçe olmadı, hala İngilizce, bunu nasıl düzeltebilirim...

Teşekkürler

Türkçe paket tamamıyla doğru kurulduğundan emin ol. Olmaza değişimleri manuel yap.
Quote from: emreistanbul on March 07, 2009, 11:11:10 AM
özgür kardeş ben 1.1.8 kullanıyorum yukarıda 2.0 kullananlar için yazmışsın kusura bakma sürekli sizi rahatsız etmek istemiyorum ama inan çok acemiyim bu forum konusunda daha 1.5 aylık sitem var yani düzenlemeye çalışıyom kendi başıma şimdi benim neyi yüklemem lazım bide benim admin panelindeki olaylar yazılabilir deilmiş siteyi yapan arkadaştan rica ettim ama hala bi cvp gelmedi şimdi ben tam olarak ne yapmalıyım açıklarsa çok sevinirim cvp için şimdiden teşekkürler...

Kusura bakmayın nette çok fazla duramadığım için tam olarak bir cevap veremiyoum. Ama Pazartesi eve dönüyorum. daha detaylı anlatırım o zaman.

So Long

dr_NastY

Merhabalar,
Evet sisteme başarıyla yüklendi diyor ama yine ingilizce, bir de manuel deneyeyim o halde.

İyi çalışmalar.

Özgür

Kurunca önbelleği temizlemeyi de deneyin.
So Long

Blaguvest

izinleri kontrol etim hepsi normal ama admin dışında hiç bir faliyet gosteremedim ne üyeler gorebiliyor nede anasayfa girişinde

Immortalk

Bu albüm öğeleri için oluşturulması gereken klasör oluşturulmamış, Lütfen mgal_data ve mgal_data/albums klasörlerinin yazma izinlerinin 777 olduğundan emin olun

---------------------

Bütün mgal_data ve mgal_data/albums daki klasörleri 777 yaptım ama hala olmuyor. Herkez bu sorunu yaşıyor belli. Siz çözümünü buldunuz mu?
--------------

1.8.1 i kullanıyorum ve temamda NewtoN, türkçe sürümün yükledim SMG nin ama hala çalışmıyor. Ayrıca Galeri diye ekledim birde albüm sorunu çözülünce herşey süper olcak!
TIKLAYIN!

Unutamayacağınız Bir Serüvene Hazır Olun

Özgür

Quote from: Blaguvest on March 20, 2009, 05:19:37 PM
izinleri kontrol etim hepsi normal ama admin dışında hiç bir faliyet gosteremedim ne üyeler gorebiliyor nede anasayfa girişinde

Özel mesajla bir admin hesabı yollayın kontrol edeyim.

Quote from: Immortalk on March 21, 2009, 02:55:54 PM
Bu albüm öğeleri için oluşturulması gereken klasör oluşturulmamış, Lütfen mgal_data ve mgal_data/albums klasörlerinin yazma izinlerinin 777 olduğundan emin olun

---------------------

Bütün mgal_data ve mgal_data/albums daki klasörleri 777 yaptım ama hala olmuyor. Herkez bu sorunu yaşıyor belli. Siz çözümünü buldunuz mu?
--------------

1.8.1 i kullanıyorum ve temamda NewtoN, türkçe sürümün yükledim SMG nin ama hala çalışmıyor. Ayrıca Galeri diye ekledim birde albüm sorunu çözülünce herşey süper olcak!

İnanın ben böyle bir sorun hiç yaşamadım. Bu sorun genel olarak safe_mod veya sunucu konfigürasyonunuzdan kaynaklıdır. Yani biz sorun yaşamıyoruz ve pakette sorun yok.

Yapacağınız şeye gelince..

Paketi kaldırın. Paketin eklediği {db_prefix}_mgallery_ ile başlayan tabloları phpmyadminden kaldırın. mgal_data klasörünü ftp den silin. Sonra paketin içindeki mgal_data klasörünü upload edin ve yazma izinlerini kendisi ve alt klasörler için 777 yapın. Paketi tekrar kurun.
So Long

b8_1763293

ellerihxxp:www.oyunman.net/sitemap.xml [nonactive]e sağlıhxxp:www.oyunman.net [nonactive]  ;D

Blacksea17

Quote from: Özgür´ on February 20, 2009, 04:07:03 PM
Son eklenen öğeleri anasayfada nasıl gösterebilirim ?
Ekteki modifikasyonu kurabilirsiniz. Veya manuel olarak şöyle yapabilirsiniz ;

Ekteki media-galeri.php yi bilgisayarınıza kaydedip Sources klasörüne atın.
Ardından BoardIndex.template.php nizi açın
Bulun
// Here's where the "Info Center" starts...
Üstüne ekleyin.
// Mgallery-mod Start
global $sourcedir;
@include($sourcedir . '/media-galeri.php');
// Mgallery-mod End

Bunu yapınca anasayfanın en altına atıyor acaba sizin sitenizdeki gibi üst tarafa koymak için kodu tam olarak nereye yerleştirmemiz gerekiyor ?

Ayrıca ; Bu albüm öğeleri için oluşturulması gereken klasör oluşturulmamış, Lütfen mgal_data ve mgal_data/albums klasörlerinin yazma izinlerinin 777 olduğundan emin olun

hatasını alan arkadaşlar domainin safe mod'unu kapatmaları gerekiyor.

Özgür

1.6 versiyonu çıkacak yakında o çıkınca safe modla alakalı sorunların çoğu çözülecektir.

@BlackSea
Boardİndex.template.php nizi koyar mısınız ?

yada

function template_main()
{
global
kodunun ";" sından sonra enter yapıp

// Mgallery-mod Start
global $sourcedir;
@include($sourcedir . '/media-galeri.php');
// Mgallery-mod End

olarak ekleyin.
So Long

Blacksea17

Tamam teşekkür ederim halletim.

Arveles

Hata Günlüğü bu modun hatalarıyla dolup taşıyor.. Verilen hatalar:

http://www.egitimforumu.com/index.php?action=admin;area=logs;sa=errorlog;desc
Filtreyi Uygula: Sadece aynı iletiye ait hata iletilerini görüntüle
8: Undefined variable: scripturl
Filtreyi Uygula: Sadece bu dosyaya ait hataları göster
Dosya: /home/eleleyizor/domains/egitimforumu.com/public_html/Themes/default/languages/MGallery.turkish.php
Satır: 527

bütün hatalar dil dosyasının değişik satırlarıyla ilgili..
Elveda SMF...

Blacksea17

Merhaba benim bi sorum daha olacak.Ben üyelerinde video ekleyebilmelerini istiyorum.Üye izinlerinden izinlerini ekte verdiğim resimdeki gibi ayarladım.ama galeriyi göremiyor üyeler :( Galeriyi düzenle iznini verince görebiliyorlar ama o zamanda mesajları veya klasör ismini değiştirme yetkisinede sahip oluyorlar.

Galeriyi görüp,video eklemelerini sağlamak ve  yorum yazabilmeleri için ne yapmalıyım?

Özgür

Quote from: <<Anadolu>> on March 26, 2009, 02:25:26 PM
Hata Günlüğü bu modun hatalarıyla dolup taşıyor.. Verilen hatalar:

http://www.egitimforumu.com/index.php?action=admin;area=logs;sa=errorlog;desc
Filtreyi Uygula: Sadece aynı iletiye ait hata iletilerini görüntüle
8: Undefined variable: scripturl
Filtreyi Uygula: Sadece bu dosyaya ait hataları göster
Dosya: /home/eleleyizor/domains/egitimforumu.com/public_html/Themes/default/languages/MGallery.turkish.php
Satır: 527

bütün hatalar dil dosyasının değişik satırlarıyla ilgili..

Türkçe dil dosyalarını tekrar yükleyin. Zira 527.ci satırda scripturl yok benim çevirimde.
Quote from: Blacksea17 on March 26, 2009, 02:33:56 PM
Merhaba benim bi sorum daha olacak.Ben üyelerinde video ekleyebilmelerini istiyorum.Üye izinlerinden izinlerini ekte verdiğim resimdeki gibi ayarladım.ama galeriyi göremiyor üyeler :( Galeriyi düzenle iznini verince görebiliyorlar ama o zamanda mesajları veya klasör ismini değiştirme yetkisinede sahip oluyorlar.

Galeriyi görüp,video eklemelerini sağlamak ve  yorum yazabilmeleri için ne yapmalıyım?
Tüm kullanıcı gruplarına görebilme izni vermeyi deneyin.
So Long

turanordusu.tc

Aeva modunu kurmak mı daha kolay bunu kurmak mı ? Bunda da tüm videolar oynatılabiliyormu biraz açıklama yapabilirmisiniz ?  :) 1.1.7 kullanıyorum.

Özgür

Quote from: Locce Prince on March 27, 2009, 03:28:06 PM
Paket Başarıyla yüklendi. Siz şimdi onun ne gibi işlevsellikler eklediğini kullanmalısınız.

diyor ve kurulum çalışmıyor. SMF 1.1.8 kullanmaktayım. Sanırım bir kaç şey daha yapmalıyım.
Yardım..

Bundan sonrasında türkçe paketini kurun. Admin panelinde Galeri ismiyle yeni bir bölüm oluşacak.

Quote from: turklerinneti.com on March 28, 2009, 06:53:58 AM
Aeva modunu kurmak mı daha kolay bunu kurmak mı ? Bunda da tüm videolar oynatılabiliyormu biraz açıklama yapabilirmisiniz ?  :) 1.1.7 kullanıyorum.

Aeva => Forum mesajınıza video linki koyunca mesajınıza video eklenmesini sağlar.
SMG => Forumunuza bağlı bir video / resim / müzik galerisi oluşturur.
So Long

turanordusu.tc

Yani SGM kurduğumuzda video oynatamazmıyız linkini ekleyince ? :)

Özgür

So Long

zeminkat

Özgür´ selam.

Açılan iki konuda da yorumları ve sorunları komple inceledim lakin benim başımdaki çok farklı :/ Reselde olan tüm sitelerde kullandığım galeri sorunsuz. Yeni bir site kurdum ve 2.0RC1 forum var, galeri son sürüm lakin albüm oluşturmuyor... "bir hatameydana geldi" diyor ama hatanın ne olduğunu yazmıyor...

host kaynaklı sorun değildir sanırım, çünkü; resel'de bir çok sitede galeri kurulu.
izinlerim tam
dosya yolum da tam :/
hatta tablolarımada baktım (pek birşey anlayamadım)

neden bu hatayı verebilir acaba...
"beni iyi tanıyanlar beni iyi tanır" Nihat Doğan

Özgür

Selam. Hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz? Öğe eklerken mi?
So Long

zeminkat

Quote from: Özgür´ on March 29, 2009, 07:14:04 AM
Selam. Hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz? Öğe eklerken mi?

Merhaba..
Hayır, direk albüm oluşturduğum kısımda.
İzinleri kontrol ettim, dosyalarımı kontrol ettim.. aksi 5/6 forumda sorunsuz kullanıyorum -1.1.8- ama sıfır 2.0 rc1 forum hata verdi (:

Galeri > Benim Albümlerim > Üye Albümü Ekle

ve hata..
"beni iyi tanıyanlar beni iyi tanır" Nihat Doğan

Advertisement: