News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Jak zrobic zeby gif dzialal poprawnie?

Started by euroginf_foroegc, February 07, 2009, 10:53:35 AM

Previous topic - Next topic

euroginf_foroegc

Na forach SMF gdy ktokolwiek zostawi nowa wiadomosc ukazuje sie gif. new lub nowy, który pulsuje zawiadamiajac wszystkich, ze ukazala sie nowa wiadomosc. Problem ten mam z Forum European Gay Casting w: http://www.european-gay-casting.info/foroegc/index.php [nofollow]

Prosilbym, aby ktos znajac przerózne mozliwosci i sztuczki SMF zechcial mi pomóc w rozszyfrowaniu tejze zagadki.
Krzysztof Kornas
EGC
www.european-gay-casting.info

roco

Ta graficzka znajduje się w Twoim stylu, ale najczęściej w nowym stylu, w folderze "images" nie ma folderu "polish" w którym powinna znajdowac się ta graficzka.

W stylu którego używasz, na ftp, dodaj do folderu images, (w środku), folder polish i do niego skopiuj tę graficzkę. Chyba, że nie używasz języka polskiego, wtedy do każdego języka, powinieneś mieć taki folder, np english itp i tam powrzucać te graficzki.

Zobacz:

A tu jest dokładnie link do Ciebie do tego pliku w stylu default i folderze english:

http://www.european-gay-casting.info/foroegc/Themes/default/images/english/new.gif

Jak chcesz żeby Ci coś pulsowało.. to musisz albo narysowac sobie animowanego gifa, albo bez problemu znaleźć takiego w necie..


euroginf_foroegc

Wielkie dzieki, sprobuje tak zrobic. Uzywam jezyka hiszpanskiego, w zwiazku z tym te greficzke wstawie do folderu spanish. Ogromnie dziekuje raz jeszcze. Krzysztof

euroginf_foroegc

Zrobilem wszystko zgodnie z Twoimi wskazowkami i jednak nie chce ta graficzka sie ukazywac... I gdybym zmienil kompletnie ten temat na inny? Obawiam sie, ze mogloby to wplynac na utrate jakichkolwiek obecnych danych... Oczekuje rad i z góry dziekuje, Krzysztof

euroginf_foroegc

Roco bardzo dziekuje za wszystko. Graficzka juz dziala poprawnie. Na forum w jezyku hiszpanskim jeden z uzytkowników poradzil mi zalozyc nowa teczke spanish_es i wstawic do niej wlasnie te graficzke gif. Tak zrobilem i od razu zaczela sie ukazywac. Okazuje sie, ze SMF chociazbys go zainstalowal w jezyku innym niz angielski nie ma odpowiedniej teczki i trzeba ja sfabrykowac w Theme i jezyku SMF. Ponownie bardzo dziekuje za pomoc. Krzysztof

roco

Welcome

Tak oczywiście! żeby to sprawdzić, to trzeba wyedytować pliki i sprawdzić dokąd idą odniesienia, ale można prościej, np. IE zamiast graficzki pokaże pusty prostokącik, wtedy trzeba z PPM menu myszki wybrać "własciwości" i zobaczyć dokąd wiedzie link od tej graficzki. Natępnie trzeba sptawdzic czy mamy w ogóle taką lokalizację, czy jest taki folder, (nazywasz to "teczką", co może być dla wielu mylące..), i jeśli nie ma, to "dorabiamy" i kopiujemy tam taką graficzkę.. easy

Pozdrawiam :)

Advertisement: