Romanian translation for SMF / Traducerea in limba romana pentru SMF

Started by J. S., March 04, 2005, 11:41:08 PM

Previous topic - Next topic

J. S.

Momentan nu exista nici o versiune publica. Va rugam reveniti.

pplus



   Salut !!


Felicitari si Multumiri pentru traducerea in Lb.Romana. E multa munca ,e drept,dar a iesit fain.
   Bafta in continuare !!

popescu

Ma bucur foarte tare ca sunt si romani care se ocupa de treaba asta :). Sincer sa fiu, m-am gandit si eu la a traduce in romana dar, trebuie alese foarte cu grija cuvintele. Termenii de specialitate in engleza suna bine, in romana mai putin :). Succes.
Daca need some help, ma alatur :D.

J. S.

Multumesc frumos de incurajari si de ajutorul oferit. Momentan timpul nu imi permite sa lucrez exclusiv la acest proiect (mai am de terminat un site destul de "stufos"), de aceea va mai dura putin pana am sa pot traduce si partea de administrare. Acest pachet se poate folosii deja, va reamintesc ca partea care o vad utilizatorii este tradusa in intregime.
Succes, si daca sunt probleme nu ezitati sa ma contactati, promit sa le remediez in cel mai scurt timp.

popescu

Multumesc J. S. pentru email-ul trimis. Acum am descarcat varianta romana :D. Incep a o instala. Multa bafata la site-ul la care lucri.

Popescu Razvan

J. S.

Salut din nou.
Am sa te rog sa pui aici intrebarile pe care le ai, pentru a putea fi de folos si celorlalti care ar putea intampina aceleasi probleme.

M-ai intrebat pe mail cum se seteaza limba romana pe tema grafica standard.

Dupa ce te autentifici ca administrator, intrii la "Editati setarile serverului" sau pe engleza "Edit Server Settings", si acolo cauti "Default Forum Language", daca in fisierul "languages" ai index.romana.php atunci acolo va aparea si limba romana. Daca pachetul de limba este complet va functiona bine, daca este doar fisierul index, nu.
SMF are optiuniuni foarte felxibile legate de limba. In orice pagina daca pui ;language=romana se va seta limba romana. Evident ca poti face link catre limba romana si engleza pentru a fi mai usor pentru vizitatori. Linkurile ar trebuii sa arate asa: index.php?language=romana pentru varianta romana si index.php?language=english. Remarca faptul ca daca setarea de limba se pune dupa index.php se foloseste ? in loc de ;.
Bafta


P.S. Am detectat o problema minora in pachetul de limba romana. Rog pe toti cei care folosesc acest pachet sa downloadeze din nou pachetul si sa il puna peste cel vechi.

popescu

Multumesc mult, intrasem acolo, dar din cauza ca fisierul era read only, toate textboxurile erau inchise si am crezut ca nu e treaba mea acolo :). Acum merge. Inca o data multumesc :D

alexz

Imi instalasem deja forumul in engleza si am avut placuta surpriza sa constat ca exista si in romana! din pacate nici un link nu merge catre site....ati putea sa-mi dati si alte linkuri de unde sa descarc?

J. S.

Momentan nu avem pusa traducerea pe nici un site, deoarce se lucreaza la o versiune inbunatatita. Varianta care a fost disponibila pana acum era o versiune beta. Daca vrei versiunea beta ti-o pot trimite pe e-mail. Anunta-ma pe mesageria privata.

Hristos a inviat!

Alexandre P.

J.S.: Is your language pack for SMF 1.0.3?  As you can see on this topic, Romanian translation's version is unknown.  I suggest you to mail your language pack to Daniel D. and/or Bostasp, so it could be added to the official downloads page. :)
Aucun support par M.P., courriel ou messagerie instantanée / No support by P.M., email or I.M.

xandreix

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  >:(  suspended page ..acum de unde mai iau si eu traducerea :(

studiodesign

So there is no Romanian translation for SMF... i gues i have to make my own translation. Hmmm time to work.

winnet

already working on this, but any help will be apreciated

www.smf.ro

deja lucram la asta, insa o mana de ajutor nu strica niciodata

Daniel D.


bogdan.tody

as vrea si eu traducerea aia....ma poate ajuta cineva cu vreun link? :D
[nofollow]

winnet

in maxim o saptama va fi disponibila traducerea pentru download pe smf.ro
va fi disponibila pentru  1.1 RC1 - varianta fara diacritice pentru tema default
mai am 4 fisiere

in max one week it will be available to download on the smf.ro
it will be available for the 1.1RC1  - no diacritics version, for default theme
only 4 files to do

Daniel D.


ateism

Quote
Eroare grafica!
Au aparut cateva disfunctionalitati temporare legate de partea grafica a forumului. Daca dupa o noua incercare acest mesaj mai apare atunci contacteaza imediat Administratorul.

Mai incearca si apasand aici.

Mai apare si la altii eroarea asta? Folosesc un template: Planetfall si SMF integrat in Joomla! CMS.
Daca aveti sugestii nu ma supar.

Respekt, Cristian.

winnet

A fost o eroare in fisierul login. sorry
Am corectat-o, si am update arhivele pe site. Acum ar trebui sa fie corect.
Insa: traducerea este pentru tema Default. S-ar putea sa nu se potrivesca corect la tine, de functionat va functiona, insa vor exista chestii netraduse care vor apare printr chestii traduse.
Cat de despre intrgrare, eu zic ca ar trebui sa cauti acolo trauducerea, sau sa ti-o faci singur, nu poate fi mare lucru.

ateism

Nu neaparat.. oricum folosesc butoane in engleza, ideea era sa am SMF tradus.
Oricum felicitari..arata superb, ar putea fi totusi adaugata aici pe simplemachines.org la Language, dar nu vad nimic official momentan.
Eu unul va multumesc ptr traducere.

Cu respect, Cristian.

Advertisement: