News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Kilka pytań - prosze was o pomoc

Started by impreza, March 03, 2009, 12:56:42 PM

Previous topic - Next topic

impreza

Cześć proszę odpowiedzcie mi na pytania o forum SMF

1. Jak zabezpieczyć katalog i jego pliki w .hatcces (te komendy jak napisać) narazie tylko to pytanie. Proszę o odpowiedź i dziękuje temu kto mi odpowie.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

roco

Po ostatnich poprawkach zostały dodane pliki .htaccess np. do katalogu pacages i tam jest wpis że jest zabronione dla wszystkich, dozwolone dla localhost. czyli plików lokalnych tam się znajdujących.. jeśli to skopiujesz do gł. folderu to może coś nie działać, trzeba przetestować. Ponad to jest możliwych kilka wpisów i sporo o tym info w necie, sorry z głowy linków nie podam..

Pozdrawiam

impreza

To chyba będzie dobre nie?

<Files *>
   Order Deny,Allow
   Deny from all
   Allow from localhost
</Files>
Options -Indexes
<Files .htaccess>
order allow,deny
deny from all
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

impreza

A jak to się dzieje że po jednym dniu forum wraca do dawnej wersji jakby baza danych była stara przywrócona nie ma forum 1.1.8 takiej opcji prawda sam nie wiem co się dzieje.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

impreza

A to nowa seria pytań i jak na nie znajdę odpowiedzi to już ostatnie. Prosze nie uważać tego za lenistwo lecz nie ma jak przepisać tego wszystkiego chodzi o ostanie moje pytania bez odpowiedzi.


1. http://www.smf.pl/forum/index.php/topic,4475.0.html
2. http://www.smf.pl/forum/index.php/topic,4473.0.html
3. http://www.smf.pl/forum/index.php/topic,3238.0/all.html
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

roco

Z .htaccess musisz próbować, poniewaz wiele zależy od ustawień servera na twoim hostingu. Tipsów mozna znaleźć trochę. Mozna dopisywać szkodliwe IP i w ten sposób blokować, co jest lepsze niż banowanie, ponieważ nie nie generuje ruchu w bazie.

Problemem, braku postów, moze być sam hosting... np. coś się im wywaliło i przywrócili z bazy, ale cieżko się im do tego przyznać.. Tak jest w większości wypadków i trzeba się z tym liczyć, a kiedy przyrasta topików i postów to trzeba robić często backup bazy, i to via PMA, nie tylko PA samego forum.

Co do zabezpieczeń.. - co można, szczególnie, kiedy dzieją się "dziwne rzeczy"

- można ustawić Capchę na najwyższy poziom.
- można podnieść poziom samego hasła.
- można zabronić pokazywania gościom danych z profilu /kontaktowych.
- należy wyłączyć funkjcę przypominania hasła, za pomocą wysyłania emaila.
- rejestracja musi być potwierdzona przez administrację.

Oczywiście, kiedy za dużo utrudnisz, to może być utrudniony np. kontakt z adminem, warto by mieć dodatkowy zintegrowany formularz kontaktowy.., żeby ktos z zewn. mógł wyslać emaila do administracji...

Co do sitemap, to nie można mylić moda, który robi normalną użytkową mapę w 2 wersjach: "Działów i Topików" i "Topiki i Posty" ..czy jakoś tak.. + xml-sitemap dla googla i w tamtym topie chodziło o lepsze dopasowanie pod googla obsługiwanej wersji XML, która dodaje się do Narzędzi dla Webmastera.
To właśnie po kliknięciu na na dole mapy na link "XML" może zobaczysz krzaki, (chyba, że będziesz ciekawy i zobaczysz to operą, co pozwoli Ci to ujrzeć w wersji przerobionej), ale te krzaki są nie ważne, ważny jest link który zobaczysz w pasku adresu przeglądarki - i to jego gogaje się do googla..

Pozdrawiam   



impreza

#6
Kurcze dzięki za pomoc. To mam jeszcze tylko to:

i to via PMA - co to znaczy? że nie tylko bazy danych ściąganych z forum ale także i plików na ftp? czy coś innego

- należy wyłączyć funkcję przypominania hasła, za pomocą wysyłania emaila. - nie wiem gdzie to można zrobić przeszukałem opcje ale nie widzę tej możliwości w smf 1.1.8 - proszę cię o pomoc w jej znalezieniu.

oraz 3 to  lepiej wsadzać ten link z tego moda SMF do sitemapy w google czy robić to tym -> inaczej http://www.auditmypc.com/xml-sitemap.asp co sądzicie o tym do robienia map forum?
Jeśli można i tym to jak ustawić aby nie indeksował on takich rzeczy jak : zaloguj, zarejestruj, drukuj, cytuj,, wykonaj, pomoc itp  - bo to fajny skrypt ale nie wiem jak pominąć te rzeczy w nim. Prosze o pomoc to już chyba będzie ostatni mój problem.

Co to za opcje na zdjęciu w opcje forum nie ma napisu nie wiem do czego służą. Mam mody gg mod i ten sitemap 1.2.2 tylko.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

roco

"via PMA" => tzn.: za pomocą phpMyAdmina, na twoim hostingu, a nie w PA forum, czyli Panelu Administracyjnym Forum.

Zdarzało mi się, że bazy pobierane stamtąd czyli via PA, a nie PMA na własnym hostingu, były popieprzone. I teraz niby masz bazę, przenosisz się, lub musisz powrócić, a tu się okazuje, że baza jest do dupy.. I to własnie dlatego, asekuracyjnie, powinno się pobierać również bazy direct na hostingu za pomocą PhpMyAdmina => full Export! i najlepiej spakowane go *.gz, bo wtedy najmniejsza szansa na to, że się export nie powiedzie.. co też jest mozliwe.


Funkcję przypominania hasła masz w PA forum >> Rejestracja i tu masz:

"Wyślij hasło użytkownikowi:
Adres email wymagany nawet, gdy nie zaznaczono tej opcji" => odfajkuj tę funkcję.

Co do sitemap, to na stówke lepszy mod, który dynamicznie uzupełnia o nowe linki, niż jakiś zewnętrzny, który da określoną liczbę stałą linków itp..

A to czego nie widzisz, to właśnie od sitemap, pokażę Ci:



Jak widzisz oba okienka są zafajkowane.

To pierwsze pokazuje link XML. Wtedy odpalasz sitemap i klikasz w tego linka, będzie miał m/w tę postać:

http:// adres_twojego_forum/index.php?action=sitemap;xml

I to ten link trza podać do narzędzi webmastera w google.

W przyszłości, jeśli czegoś nie widac, to znaczy, iż brak spolszczenia, można zdublować pliki i obok wersji angielskich dać polskie, przykład:
Ten mod - sitemap ma plik językowy sitemap.english.php, to trzeba skopiowac gdzieś na bok, zmienić nazwę na sitemap.polish.php i wrzucić obok wersji angielskiej. To tak najszybciej, oczywiście nalezy poszukać spolszczenia i informacji na ten temat np. na smf.pl.

Można na chwilę zmienic w swoim profilu styl na default i tam gdzie opcje servera, zmienic język forum na angielski, wtedy to co się nie wyświetla powinno być widzialne. Można wtedy powłączać co potrzeba i zapomnieć, a można być profi i zdobyć odpowiednią wersję językową.

Pozdrawiam

impreza

#8
W panelu adamina nie mam zaznaczonych tych ptaszków od sitemapy i widzę link XML.  A i pochwalę się że udało mi się zrobić te napisy - dodałem jak radziłeś plik z polskim oznaczeniem a w środku pliku zmieniłem napisy na polskie i jest już ok.

W PA nie da się odznaczyć opcji Wyślij hasło użytkownikowi: bo zapianie oznacza konieczną rejestracje osoby a nawet jak się zarejestruje bez tego ptaszka to i tak dalej jest włączone jak odznaczyć to po odświeżeniu także jest włączone - może jakiś sposób jak to wyłączyć?.


Dzięki ci za pomoc. Pewnie niebawem coś znowu będę się pytał ale na razie pięknie dziękuje.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Advertisement: