News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

SMF 2.0 RC 1 'den SMF 1.1.8' geri dönüş

Started by sproraty, March 13, 2009, 04:38:02 AM

Previous topic - Next topic

sproraty

Arkadaşlar bi şekilde sabahlayarak eski DB deki sorunları giderdim 10günlük bir veri kaybı oluştu ama saglık olsun :)

Yeni açılan konularda hata yok ama eski konularda Türkçe karakterler bozuk. Forum bakımı tablo onarımı gibi herşeyi yaptım. Dil dosyaları da tamam. Ama düzelmiyor. Forumda arama yaptım. Verilen çözümleri de denedim. Olmadı olmadı.. :)
Daha önce açılmış bir konu olan http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=200352.0 bu konudan destek verirseniz diğer arkadaşlarda yararlanmış olur ;)

Bir de; Forum Bakımında HATALARI DÜZELT (repairboards) çalışmıyor.  sources/repairboards.php dosyamı yeniledim /forum/index.php de yol da hata yok. ancak beyaz bir sayfa cıkıyor. Diğer forum bakımları çalışıyor.

Bu 2 sorunu halledersem sorun kalmayacak.

Not: MYBB1.4 dönüştürücü bulamadım. VB de bulamadım. 2.0 öncesi versiyonlar için mevcut ama 2.0 için yok. Yinede çok teşekkür ederim.
sorularımda test olarak siteye baglanmak için ::  kullanıcı adı : deneme  şifre : deneme

Özgür

Bölmek istemem ama.. Siz 2.0'dan neden dönmek istiyorsunuz ?
Sorunu geçici olarak küfür filtresiyle çözebilirsiniz. Veritabanı_geri_yukle.php dosyasıyla yüklemeyi deneyin.
Sorununuz zaten geri yüklemeyi hatasız yapmamış olmanız

@Yağız ben kullanmadım hiç. Sadece bir ara diğer sistemleri deniyordum orda bir tek phpbb de sorun çıkmıştı.
So Long

sproraty

mkportal ile çalışmıyor bu yüzden dönüyorum. Veritabanı_geri_yukle.php ile yükledim zaten.  hemde defalarca kez silip yüklüyorum aynı...  FTP ye attıgım DB 222 MB. DBye yüklenen 166 MB. bu aradaki fark galiba forumda sayı olarak görünen ve yüklenmeyen konular...
sorularımda test olarak siteye baglanmak için ::  kullanıcı adı : deneme  şifre : deneme

matrix33

Quote from: Özgür´ on March 16, 2009, 11:49:24 AM
Quote from: matrix33 on March 16, 2009, 11:39:38 AM
Quote from: L¤яdSèßO on March 15, 2009, 03:14:05 AM
Mümkün

smf 2.0  > VBULLETİN > smf 1,1,8

yapınız.

L¤яdSèßO arkadaşımızın dediği gibi yaparsan olur vb farketmez herhangıbır foruma gecıs yapıp gerı 1.1.8 e donebılırsın

Çok farkeder. phpbb de şifre sorunu çıkıyor mesela.. Üye gruplarına kaybedersiniz. Utf-8 sorunu yaşabilirsiniz.. Tabi bunları  vB dede yaşayablirsiniz..

tabı mutlaka sorunlar yasanacak zaten gectiginde kalmasın :D

yagız arkadasımızın dediği gibi ozman mybb gecsin :)

sproraty

Nasıl geçeceğimi biri söyler mi acaba? SMF 2.0 RC 1 'den MYBB 1.4 e geçecek convert varmı?

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=200352.0 dil sorunumu hala çözemedim..

Yağız...

akbora

Valla databaseim 9mb dan 12 ye oradan 20 ye derken şimdi 122 mb ve takır takır veritabani yedekle ve geri yükleden çatır çatır yapıyorum.

Bu programları var ya o kadar seviyorum ki anlatamam. Bu bile tek başıma smf de kalmama yeterli. Çünkü o databaslerle phpmyadmin ile uğraşmanın ne olduğunu iyi bilirim. vb de 15 günde forumun databaseini ne host ne ben yükleyemedim. Sonunda yine hostinge rica minnet onlar yükledi. Ne aldığı yedek yedek ne yüklediği adam gibi...

Sanıyorum ki databaseim 700 mb olsa bununla yapabileceğim. Çok inanıyorum buna.
SMF 2.0.13
Default Theme
Utf8 Turkish
---------------

sproraty

366 MB idi son hali ama 1 haftaki önceki yedeği indirdim 222 MB. veritabanına veri_tabani_yukle.php dosyası ile yüklediğimde 166 MB oldu.

900bin mesaj 9300 üye 25bin civarında konu var.  ancak şuanda istatistikler tamamda kategorilere girince sayı olarak görünen konular yok. üyelerde sorun kalmadı. konu ve mesajlar yok. birde türkçe karakter sorununu çözemedim. aramalarda 7 sayfa konu buldum. tektek denedim hepsini olmuyor...

db de tablo kodlamaları Mkportal tablolarının hepsi ut8 , smf dede bazıları utf 8 bazıları latin1. smf nin tamamını işlemler menüsünden latin1 yaptım. settings.php de ?> kodundan önce $db_character_set = 'latin1'; kodunu ekledim.

forum bakımı tablo onar fln yaptım. düzelmiyor.

Hataları Bul ve Düzelt yani repairboards ı yaptıgımda beyaz sayfa cıkıyor yapmıyor...

Yağız...

Veritabanınıza ulaşabileceğim(indirenileceğim) bir adres verirseniz dememeler yapabilirim.

sproraty

ftpden sildim indirmem 3-4 saati alıyor. ftpye atmam daha uzun. 1günümü alıcak seninde öyle olacak aynen :)

üyelerin profillerinden mesajlarına girdiğimde sayı dogru. konuları yok gorunuyor. forumda da sayılar var ama konu ve mesajlar yok.

Yağız...

Quote from: sproraty on March 17, 2009, 03:46:10 PM
ftpden sildim indirmem 3-4 saati alıyor. ftpye atmam daha uzun. 1günümü alıcak seninde öyle olacak aynen :)

üyelerin profillerinden mesajlarına girdiğimde sayı dogru. konuları yok gorunuyor. forumda da sayılar var ama konu ve mesajlar yok.
bigdump.php dosyasını deneyin.

DN: Benim indirmem / yüklemem en fazla 1 saatimi alır ;)

sproraty

nasıl bir internet o yahu :)

bigdump başladı yüklüyor bakalım. sonucu yazacagım :) çözcez umarımm bu işi :)

sproraty

Quote from: Yağız... on March 17, 2009, 04:25:17 PM
Quote from: sproraty on March 17, 2009, 03:46:10 PM

bigdump.php dosyasını deneyin.

DN: Benim indirmem / yüklemem en fazla 1 saatimi alır ;)

Yağızcım ne karakter sorunu kaldı ne de konu mesaj eksik. HERŞEY DÜZELDİ. 10 günlük bir veri kaybı olmustu söylemiştim ama hiç önemi yok.

kurcalıyorum şuanda sorun varmı diye... ama sanırım kalmadı :)) Forumum 10 gün önceki haline hatasız ve kusursuz halde geldi.

Aynı sorunu yasayanlar bu konuyu dikkatle okusun.. bigdump.php dışında hiçbişey işe yaramamıştı...

Çok çok teşekkür ederim herkese.... ;)

Yağız...

Konu Dışı: Yurtdışında yaşıyorum. Sanırım açıklayacı olmuştur :)

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Konu Çözüldü olarak işaretliyorum. Herhangi bir hata çıkarsa Konu Çözülmedi butonuna basabilirsiniz.

sproraty

:) açıklayıcı oldu dostum darısı TT'nin başına :)

Heryeri kontrol ettim hatasız kusursuzzz... :)

Tekrar teşekkürler.. ;)

Tattoocu_Cartel

smf 2.0 a geçmeden önce sitenin son haliyle full yedek alıp bilgisayarıma arşivlemiştim. şimdi o eski yedeğimi atsam. şuanki 2.0 da kullandığım güncel üye sayısı ve mesaj sayısını eski yedekteki siteme aktarabilir miyim?

Tattoocu_Cartel

smf 2.0 den 1.1.x sürüme hiç sorun yaşamadan geçen biri yok mu yani yüzeysel olarak anlatamaz mı?

Yağız...

Var ancak anlatılıp yapılacak birşey değil ...

sezginbg86

bende 2,0 kullanıyorum ama 1 sürümüne geri dönmek istiyorum sadece üyeler ve konular geri getirebilsem yeterli benim için bunun bir yolu varmı acaba

Advertisement: