News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SMF 2.0 RC 1 'den SMF 1.1.8' geri dönüş

Started by sproraty, March 13, 2009, 04:38:02 AM

Previous topic - Next topic

Emre A.

Quote from: sezginbg86 on January 06, 2011, 04:30:57 AM
bende 2,0 kullanıyorum ama 1 sürümüne geri dönmek istiyorum sadece üyeler ve konular geri getirebilsem yeterli benim için bunun bir yolu varmı acaba

2.X den 1.X e geri dönemezsiniz.

Antes

Quote from: sezginbg86 on January 06, 2011, 04:30:57 AM
bende 2,0 kullanıyorum ama 1 sürümüne geri dönmek istiyorum sadece üyeler ve konular geri getirebilsem yeterli benim için bunun bir yolu varmı acaba

Veritabanı büyüklüğünüz ne kadar ? - eğer ( 50 - 60 mb ise ) ben bi deneme yapabilirim.

(açıkçası bi kaç deneme yapıyorum ama hiç gerçek bi site ile denemedim)

Emre A.

2.X 'den 1.X 'e geçiş yapılabiliyor mu Antes?

Antes

Quote from: Emre Y on January 08, 2011, 07:00:40 PM

direkt geçiş söz konusu değil. %100 garantili bi yöntemde söz konusu değil. NIBOGO %100 garantili bi yöntem sunuyo aslında (ama ücretli) ben bi kaç şey deniyorum son zamanlarda ama %90 başarısız oluyorum. O yüzden bana gerçek bi sitenin veritabanı lazım (şöyle garip nickliler, özel zımbırtılar fln fln)

Yağız...

Quote from: Antes on January 09, 2011, 04:34:12 AM

direkt geçiş söz konusu değil. %100 garantili bi yöntemde söz konusu değil. NIBOGO %100 garantili bi yöntem sunuyo aslında (ama ücretli) ben bi kaç şey deniyorum son zamanlarda ama %90 başarısız oluyorum. O yüzden bana gerçek bi sitenin veritabanı lazım (şöyle garip nickliler, özel zımbırtılar fln fln)
Yapılacak pek birşey yok, sadece tablolardaki sütun isimlerini 1.1'deki gibi yapılması gerekiyor, ve birkaç değer değişikliği var sanırım. Onun dışında özel birşey yok.

Antes

Quote from: Yağız... on January 09, 2011, 06:24:12 AM
Quote from: Antes on January 09, 2011, 04:34:12 AM

Yapılacak pek birşey yok, sadece tablolardaki sütun isimlerini 1.1'deki gibi yapılması gerekiyor, ve birkaç değer değişikliği var sanırım. Onun dışında özel birşey yok.

ben şey üzerinde çalışıyorum SMF > myBB > SMF 2 converter 'ın birleşiminde oluşacak bi şeyler :D

ek : hatta geçici mybb tabloları oluşturup oraya verileri çevirip ordan 2. aşamada geri çevirim yapmayı sonrada mybb tablolarını silmeyi ama kafam karıştı çok :D

Yağız...

Değişik fikirler veriyosun bana :D Nasıl olsa zaman bol denerim herşeyi :)

Antes

Quote from: Yağız... on January 09, 2011, 09:15:33 AM
Değişik fikirler veriyosun bana :D Nasıl olsa zaman bol denerim herşeyi :)

İşim bu evladım :D

SMSEO ^yu es geçme xP vBSEO 'yu incelemek istersen sana giriş bilgilerimi vereyim :)

Yağız...

Downgrade icin birseyler yapmaya basladim bakalim nasil olacak :)

vBSEO icin detayli bir konusma yapmamiz gerekiyor ;)

Emre A.

pardon pardon :) vBSEO 'yu SimpleMachines 'e mi uyarlamya çalışıyorsunuz? (Yanlış anlamadıysam öyle?) :)

Yağız...

Aynisi degil ama benzeri birsey icin projemiz var.

Emre A.

Helal olsun size yağız. Peki bu 2.X için mi geçer li olacak ? yoksa 1.X için mi?

Antes

Quote from: Emre Y on January 10, 2011, 08:14:00 AM
Helal olsun size yağız. Peki bu 2.X için mi geçer li olacak ? yoksa 1.X için mi?

Helal olsun yağız'a o yapacak her şeyi :D

Şöyle söyleyeyim SMF herkesin sevdiği esnek - düzenlenebilir bi' forum yazılımı ama onunda bi' açığı var SEO, işte o deliği tıkayacak bi' eklenti yapmaya çalışıcağız (ben teknik manada destek veremesem de taktik manada ve yönetimsel manada desteğim olacak)

eh SMF2 Gold yakında geliyo 1 için bi çalışma yapmayız her halde (ucunu açık bırakıyorum yağız'a bağlı çünkün)

Yağız...

Emre A.

Quote from: Antes on January 10, 2011, 08:44:19 AM
Quote from: Emre Y on January 10, 2011, 08:14:00 AM

Helal olsun yağız'a o yapacak her şeyi :D

Şöyle söyleyeyim SMF herkesin sevdiği esnek - düzenlenebilir bi' forum yazılımı ama onunda bi' açığı var SEO, işte o deliği tıkayacak bi' eklenti yapmaya çalışıcağız (ben teknik manada destek veremesem de taktik manada ve yönetimsel manada desteğim olacak)

eh SMF2 Gold yakında geliyo 1 için bi çalışma yapmayız her halde (ucunu açık bırakıyorum yağız'a bağlı çünkün)

helal olsun 'SİZE' dedim antes :) geliştiren herkez için söylemiştim. :)

Quote from: Yağız... on January 10, 2011, 09:27:58 AM
Malesef SMF 1.x ile uyumlu olmayacak.

Ya SMF 2.X versiyonun kodları çık fazla farklı. Bende pek fazla anlamıyorum (Bir çoğuda yapamıyor) rica etsek 1.X içinde yapabilir misiniz? :)

Yağız...

Daha yapacagimiz bile belli degil sadece dusunuyoruz. Eger yaparsak o zaman dusunuruz bunu :)

Advertisement: