News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SMF Connection Problem..

Started by [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶, February 13, 2009, 09:25:32 AM

Previous topic - Next topic

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

evo samo kratko pitanje..

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.


Dali taj code znaci da mi je nesto do hostinga (posto je FREE) ili je bas do SMF-a? Ako je do SMF-a kako se moze rijesit?

Ravac

Najverovatnije da je do settings.php

Dzonny

Verovatnije da je do hosta.
QuoteThis may be caused by the server being busy.
Sve je receno.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Eh to i ja mislim..al eto..za mjesec-dva..cu prec na neki placeni host..dok malo sredim forum i tak..pa eto..nadam se da je samo do hosta :) pa javim rezultat za sve one kojima se to dogadja..

DonGiovanni

Nije problem hosta. Da je do hosta ne bi vidio opće nikakvu poruku :). Krivo si postavio koricničke podatke za bazu kao što je RavacDS rekao.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

A moze neki HINT..u cem bi bio problem? Pa da i to pogledam..

DonGiovanni

1.Može bit da su promjenjeni korisnički podatci za konekciju baze. To si pogledaj u cpanelu i onda kad sve to središ odeš u FTP . U root folderu češ nać Settings.php i tamo samo upišeš sve podatke koje trebaš. Eto ovo :

$db_server = 'localhost'; //najčešće je localhost ali može bit i neš drugo. Sve ti to piše u cpanelu.
$db_name = 'naziv baze';
$db_user = 'korisnicko ime';
$db_passwd = 'password za to korisničko ime';

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

#7
E bome DonGiovanni svaka ti cast.. :D sve rijeseno.. po tom gore postupku.. I hvala Ravcu sto se prvi ovog sjetio..a i ostalima sto su ostavili komentar.. Hvala..

EDIT: E Done..ajd mozda znas i ovo rijesit..naime..ovo sam bio popravio i sad mi se ovo pojavilo..

Database Error
Please try again.  If you come back to this error screen, report the error to an administrator.


Ajd ako ti nije problem..baci pogled na -->

http://swastara.site50.net/pravi_forum/index.php

I da..prije je bilo Č, Ć i ostala slova sve u redu..a sad na ovom floating baru vidis kakva su slova.. Pa ako imas ti rijesenje ili bilo ko drugi.. Hvala..!


[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Da..nema trenutno..jer sam srusio sve..pa ponovo sve dizem..pa cu vidjet onda sta je bilo..samo moram dignut 400+ mb-a foruma :D pa malo duze traje..al javim kad bude online..

Ravac


[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

#11
Ne znam ni sma vjeruj mi..al dobro ima dosta igrica..modova..a i pokoji nepotreban file :D sad ce valjda biti manje..

EDIT: sad vidim sto mi zauzima preko 300 mb-a.. cemu to sluzi ako moze neko objasnjenje?
Npr u Packages su mi paketi i ima folder backups..i tu opet imaju svi ti paketi..samo su veci i pise backup ili before..primjer:

2009-02-12_backup_OS_Browser_Detection_v1.tar.gz
2009-02-12_backup_SMF_Arcade_2.tar.gz
2009-02-12_before_Dateregisterdinpost.tar.gz
2009-02-12_before_MCLegendII.tar.gz.. itd itd..

Cemu to sluzi?

DonGiovanni

Smanji broj modova ak želiš da ti forum brže radi. A igrice ti stvarno nisu potrebne. Ak su ljudi željni igranja nek dođu n www.ggsite.info :P, a nek iskoriste forum za korisnije stvari

Bernard T.

- provjeri u admin dijelu log grešaka
- provjeri error.log datoteku ako je tvoj hosting ima
- provjeri postavke sa repair_settings.php
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Dzonny

Mozes obrisati te backupove modova koje ne koristish, nisu ti potrebni...
Izbaci nepotrebne attachmente, slike, smileyse, i sl, i bice ti dosta lakshi forum...

Advertisement: