modifications.croatian.php ne prikazuje slova s kvačicama

Started by tom333, November 17, 2008, 06:32:00 AM

Previous topic - Next topic

tom333

Prije svega pozdrav svima jer sam novi ovdje.
Moj problem je sljedeći- koristim smf 1.17 sa hrvatskim prijevodom i sve radi ok, no kad instaliram nove module na forum i onda radim prijevod u modifications.croatian.php na forumu mi ne prikazuje slova s kvačicama i umjesto njih upisuje ?.
Npr. ja u modifications.croatian.php prevedem - Imate šest novih poruka, na forumu mi taj modul pokazuje - Imate ?est novih poruka.
Jeli zna itko u čemu može biti problem?
Hvala unaprijed na odgovorima.

Boxer2

SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

tom333

kako nije dobar ako je je prijevod SMF-a u redu , i svugdje se pokazuju kvačice.
Jedino se kvačice ne pokazuju kada ja ručno idem prevodit neki mod na hrvatski i ubacim slova s kvačicama, onda ta slova s kvačicama ne prikazuje već umjesto njih prikazuje ?.
Šta da sad radim? Živo me zanima šta da napravim da to proradi,
hvala

tom333

I našao sam rješenje problem je u oznaci slova s kvačicama.
Npr č = č š = š   
Bacite pogled na index.croatian.php i tu pogledajte koje su oznake za slova s kvačicama. Eto ako nekoga muči sličan problem.

Bernard T.

Boxer2 je dobro odgovorio. Glavni problem je što kodna stranica zaista nije jednaka onoj u kojoj su slova. Naime, ako u Notepadu ili nekom slabijem editoru unosite slova sa našim dijakritičkim znakovima onda su upisana zapravo u kodnoj stranici "windows-1250", dakle Microsoftovom standardu (suzdržat ću se komentirati M$ ;D), a ne međunarodnom "ISO-8859-2" koji koristi ovaj forum...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

DonGiovanni

Da tako je, a u suprotnom ako imate ISO-8859-2 onda naša slova su :

Č =>Č
č => č
ž => ž
Ž => Ž
ć => ć
Ć => ć
š => š
Š => Š
đ => đ
Đ => Đ

Bernard T.

Upravo tako DonGiovanni, to su tzv. HTML entities, što jamči da su znakovi ispravno prikazani neovisno o kodnoj stranici. Zaboravio sam to postati ovdje. Prije se nakon svakog prveđenja moralo napraviti search/replace svih naših slova u entitije, no u verziji za 2.0 koju upravo sređujem to će biti sređeno jer je sve UTF-8 i mukama po pitanju kodne stranice je kraj...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Advertisement: