Pitanje u vezi tiny portala i teme..

Started by [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶, March 31, 2009, 12:53:55 PM

Previous topic - Next topic

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Znaci imam 2 pitanja..

1. Kod tiny portala..kako se moze namjestit da na pocetnoj stranici samo portal, ali ne i forum..nego da se za forum mora kliknut na tipku Forum..? Znaci da na pocetnoj budu neke vijesti ili bilo sto drugo..

2. Dali postoji nacin da se bilo koja tema prosiri po sirini? Ovo pitam jer imam par lijepih tema..ali su nekako uske..pa sve izgleda nekako nabacano (Jer imam i tiny portal instaliran)..

Hvala svima!

ameo

Odgovor na 2.

Probaj vidjet u style.css - većina tema ima #wrapper - i tu se određuje širina u pixelima.
antechinus:
QuoteIf you are dying for a solution it may be wise to seek medical attention.
Get some Awesome Smileys for your forum

|±(ಠ_ಠ
)±|

esc@pe

odg. na 1.

u index.template napravis novo dugme, i u admin panelu omogucis portal.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

#3
@ameo: hvala ti na odgovoru..to sam skuzio i rijesio..

@esc@pe: jel mi mozes to malo bolje objasnit? mozes tu ili na msn ak ti je lakse..jer ovako iskreno nis ne kuzim..

EDIT: jos samo da pitam..jel se moze kako smanjit razmak izmedju teme i ovog praznog prostora na vrha? evo slika u attachmentu..

DonGiovanni

1. Ako sam te dobro skužio želiš dodat još gumb home?

odeš u index.template.php function template_menu()

tamo skopiraš jedan od linkova recimo
// Show the [home] button.
   echo ($current_action=='home' || $context['browser']['is_ie4']) ? '<td class="maintab_active_' . $first . '">&nbsp;</td>' : '' , '
            <td valign="top" class="maintab_' , $current_action == 'home' ? 'active_back' : 'back' , '">
               <a href="', $scripturl, '">' , $txt[103] , '</a>
            </td>' , $current_action == 'home' ? '<td class="maintab_active_' . $last . '">&nbsp;</td>' : '';

i promjeniš sebi podatke koje hoćeš :)



2. Style.css . Mislim da ti je to il padding-top il margin-top

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

1. Sad neznam jesam ja tebe dobro skuzio..ali ja ne zelim dodavat gumb..nego da mi je na Home (koje vec imam) samo znaci neke obavijesti i tako..a da kad ja ili neko zeli na forum..onda klikne na Forum (koji isto vec postoji)..

2. ovo bas i nemogu naci..probo sam trazit samo padding ili margin..i mjenjo i sve..ali nije nijedno od toga..mozda neka druga ideja?

DonGiovanni

"nego da mi je na Home (koje vec imam) samo znaci neke obavijesti i tako" ne kužim ovo baš

Btw. daj link na stranicu.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

evo link... http://riznica.comuf.com/index.php

sad kad odes na link..vidjet ces ovo General Discussion..a to je od Foruma..ali ja bi da se to ne vidi..nego da stavljam neke obavijesti.. ili cak i vijesti iz Hrvatske ili svijeta..neke zanimljivosti ili tako nes..

DonGiovanni

#8
Aha to moraš u adminu to nariktat. Mislim da imaš posebni blok s lijeve strane TinyPortal i tamo sve žive opcije


css
body {
    padding: 10px 0 0 0;
    margin: 0;
}
ovih 10 px staviš na 0 i smanji ti dovoljno al opet ostane razmaka. Mislim da ti je to dovoljno

Edit vidim da si nešto mijenjao : evo pogledaj si ovo margin-top: -20px;  umjesto margin :0;

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Evo sam to namjestio u css-u..iako i na 0 izgleda veliko..al dobro..bolje i to nego onako staro..a ovo drugo jos trazim..nego jel ima mozda ta opcija i za donji dio? isto da ga smanjim.. znaci onaj dio izmedju kraja teme i kraja stranice? ako me kuzite?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Jel ima pomoci oko ovog pitanja gore? i evo jedno novo..kako da avatar stavim gore pri vrhu..



Da je recimo ispod Hey, Jureks.. di bi to mogo promijenit? Radi se o tiny portalu naravno..

esc@pe


DonGiovanni

Tinyportal.template.php ako to postoji :). U nekom templatu koji je vezan za taj mod

Advertisement: