News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Angel Fall First [Önce Melekler Düşer]

Started by ~WannaBeDie, April 04, 2009, 09:34:41 AM

Previous topic - Next topic

~WannaBeDie

Temayı Buradan İndirin

Tema Önizleme İçin Tıklayın

Modern tema.
JS menu için Crip 'e teşekkürler.
Logo, Button PSD bulunmaktadır.Kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
Şimdiden indiren ve kullanan arkadaşlara teşekkür ederim :)
Temmuz ayında yeni temalar tasarlamak istiyorum :) Var mı aklında hoş tasarımlar olan?Fikir verebilecek olan ? :)

Özgür

Tema adı kadar güzel olmuş. Ellerine sağlık WannabiDie. Menüsü de ayrıca bir güzel.

Unutmadan temanın images klasöründe mgallery klasörü var sanırım gerekli olmayan bir klasör tema için (: Ve birde menü 2.0ın menü sistemiyle çalışmıyor istersen bu konuda yardımcı olabilirim.
So Long

~WannaBeDie

teşekkürler yorumlarınız için.
admin panelindeki menüden mi bahsediyorsun özgür?
mgallery ben kullanıyordum da ordan kalmış dursun ya zarar yok :)
Temmuz ayında yeni temalar tasarlamak istiyorum :) Var mı aklında hoş tasarımlar olan?Fikir verebilecek olan ? :)

grafitus

Quote from: WannaBeDie on April 05, 2009, 06:05:02 AM

Hayır normal menüden.Bende yardımcı olabilirim..

Özgür

Quote from: WannaBeDie on April 05, 2009, 06:05:02 AM
Ana menüden bahsediyorum.
Normalde anamenü için kullandığın kodlar şunlar
// Show the menu up top. Something like [home] [help] [profile] [logout]...
function template_menu()
{
global $context, $settings, $options, $scripturl, $txt;

// Work out where we currently are.
$current_action = 'home';
if (in_array($context['current_action'], array('admin', 'ban', 'boardrecount', 'cleanperms', 'detailedversion', 'dumpdb', 'featuresettings', 'featuresettings2', 'findmember', 'maintain', 'manageattachments', 'manageboards', 'managecalendar', 'managesearch', 'membergroups', 'modlog', 'news', 'optimizetables', 'packageget', 'packages', 'permissions', 'pgdownload', 'postsettings', 'regcenter', 'repairboards', 'reports', 'serversettings', 'serversettings2', 'smileys', 'viewErrorLog', 'viewmembers')))
$current_action = 'admin';
if (in_array($context['current_action'], array('mgallery', 'search', 'admin', 'calendar', 'profile', 'mlist', 'register', 'login', 'help', 'pm')))
$current_action = $context['current_action'];
if ($context['current_action'] == 'search2')
$current_action = 'search';
if ($context['current_action'] == 'theme')
$current_action = isset($_REQUEST['sa']) && $_REQUEST['sa'] == 'pick' ? 'profile' : 'admin';

// Are we using right-to-left orientation?
if ($context['right_to_left'])
{
$first = 'last';
$last = 'first';
}
else
{
$first = 'first';
$last = 'last';
}

// Show the start of the tab section.

echo '
<div id="menu-top">

<ul class="lavaLampWithImage">';

// Show the [home] button.
echo '<li', $current_action == 'home' ? ' class="current"' : '', '><a href="', $scripturl, '">' , $txt[home] , '</a></li>';

// Show the [help] button.
echo '<li', $current_action == 'help' ? ' class="current"' : '', '> <a href="', $scripturl, '?action=help">' , $txt[help] , '</a></li>';

// How about the [search] button?
if ($context['allow_search'])
echo '<li', $current_action == 'search' ? ' class="current"' : '', '><a href="', $scripturl, '?action=search">' , $txt[search] , '</a></li>';

// Is the user allowed to administrate at all? ([admin])
if ($context['allow_admin'])
echo '<li', $current_action == 'admin' ? ' class="current"' : '', '><a href="', $scripturl, '?action=admin">' , $txt[admin] , '</a></li>';

// Edit Profile... [profile]
if ($context['allow_edit_profile'])
echo '<li', $current_action == 'profile' ? ' class="current"' : '', '><a href="', $scripturl, '?action=profile">' , $txt[profile] , '</a></li>';

// Go to PM center... [pm]
if ($context['user']['is_logged'] && $context['allow_pm'])
echo '<li', $current_action == 'pm' ? ' class="current"' : '', '><a href="', $scripturl, '?action=pm">' , $txt['pm_short'] , ' ', $context['user']['unread_messages'] > 0 ? '[<strong>'. $context['user']['unread_messages'] . '</strong>]' : '' , '</a></li>';

// The [calendar]!
if ($context['allow_calendar'])
echo '<li', $current_action == 'calendar' ? ' class="current"' : '', '><a href="', $scripturl, '?action=calendar">' , $txt['calendar'] , '</a></li>';

// the [member] list button
if ($context['allow_memberlist'])
echo '<li', $current_action == 'mlist' ? ' class="current"' : '', '><a href="', $scripturl, '?action=mlist">' , $txt[members_list] , '</a></li>';

// If the user is a guest, show [login] button.
if ($context['user']['is_guest'])
echo '<li', $current_action == 'login' ? ' class="current"' : '', '><a href="', $scripturl, '?action=login">' , $txt[login] , '</a></li>';

// If the user is a guest, also show [register] button.
if ($context['user']['is_guest'])
echo '<li', $current_action == 'register' ? ' class="current"' : '', '><a href="', $scripturl, '?action=register">' , $txt[register] , '</a></li>';

// Otherwise, they might want to [logout]...
if ($context['user']['is_logged'])
echo '<li', $current_action == 'logout' ? ' class="current"' : '', '><a href="', $scripturl, '?action=logout;sesc=', $context['session_id'], '">' , $txt[logout] , '</a></li>';
  echo '</ul></div>';

}

Ama şu şekilde çok daha koaly kullanabilirsin. böylece siteye kurulmuş modlar için ayrı ayrı buton eklemeye gerek kalmıyor.

// Show the menu up top. Something like [home] [help] [profile] [logout]...
function template_menu()
{
global $context, $settings, $options, $scripturl, $txt;

echo '
<div id="menu-top">

<ul class="lavaLampWithImage">';

foreach ($context['menu_buttons'] as $act => $button)
{
$classes = array();
if (!empty($button['active_button']))
$classes[] = 'current';
if (!empty($button['is_last']))
$classes[] = 'last';
$classes = implode(' ', $classes);

echo '
<li id="button_', $act, '"', !empty($classes) ? ' class="' . $classes . '"' : '', '>
<a title="', $act, '" href="', $button['href'], '">', $button['title'],'</a>
</li>';
}

echo '
</ul></div>';
}

Kodu denedim bir sorunu yok gibi görünüyor. (:
So Long

~WannaBeDie

tamam yapayım teşekkür ederim :) moderasyon falanda geliyor dimi ?

Özgür

Quote from: WannaBeDie on April 09, 2009, 11:45:45 AM
tamam yapayım teşekkür ederim :) moderasyon falanda geliyor dimi ?

Evet geliyor.
So Long

~WannaBeDie

Balaban

userare'da linkler biraz sönük kalmış sanki...
Yine güzel bir tema .
<offtopic>Kusura bakmayın,uzun süredir nete giremediğimden size bir cevap veremedim.En kısa zamanda yazarım</offtopiC>
.

~WannaBeDie

Teşekkür ederim :) evet biraz öyle oldu ama başka renk uyumsuz olur gibi geldi bana.

~WannaBeDie

Orjinal konuda yardım edebilir misiniz :( ingilizcem olmadığından yardım edemiyorum bir çok hata gösteriyorlar. :(

~WannaBeDie

Teşekkür ederim yağız :) tema yapıyoruz ama insanlara yardım edemedikten sonra bir anlamı kalmıyor :(

Advertisement: