News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

YouTube BBCode - pitanje

Started by bane1992, April 09, 2009, 02:24:31 PM

Previous topic - Next topic

bane1992

e ovako, instalirao sam YouTube BBCode mod i on je automatski dodao dugme, evo slike:


e sad, jel bi mogo ja to dugme da promenim, da stavim ono normalno sto stoji na svakom forumu.....da ne bude ovako dugacko.......


Samo jedna molba.... Jurek, preskoci moje teme.... pozz

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Pa skini sliku sa drugog foruma..i odi u FTP..u BBC folder (cini mi se da je tamo) i zamijeni tu ikonu sa ikonom koju zelis.. samo vidi putanju te slike..i zamijeni sa drugom..

Ravac

desni klik na to uokvireno i view image, i ubaci pravu sliku u tu putanju

----

kada sam vec napisao poruku, pa da je i posaljem  ::)

VT

Evo ti, a imaš i u modu kada skineš, samo otpakuješ

bane1992

sredjeno......
hvala braco...... :)


Samo jedna molba.... Jurek, preskoci moje teme.... pozz

MeTr0

pozdrav narode pratim vas non stop i strava je ovo ima dosta pomoci

sada je doslo vreme gde sam ja zakocio stim dugmetom imam forum 1.1.8

instalirao sam sve kako ste vi pisali al dugmeta nema dali bi morao da dodam nesto jos ili mora da se

ubaci manuelno ?


LOVELORD

Gde ti fal dugme? Ako je problem kao na slici onda samo dodaj sliku za dugme u images/bbc u temi koju koristis.

A ako nije onda mozda moras manuelno da ubacujes kod. u Post.template.php i display.template.php u default i temi koju koristis.

MeTr0

da bas tu kao na slici mi fali dugme dali ima neki code za to ja sam po prilicno nov u ovome

LOVELORD

Quote from: MeTr0 on May 13, 2009, 05:46:18 AM
da bas tu kao na slici mi fali dugme dali ima neki code za to ja sam po prilicno nov u ovome

Gde nemas sliku u quick reply-u ili u prozoru za odgovor?

Dalje koju temu koristis??? I jel ti je slucaj kao na slici ili nema nista???

MeTr0

koristim blue ace prvu verziju

vidi sada kada sam vratio na smf default time sve mi radi

dali ima neka tema slicna njoj da moze dami radi sve

LOVELORD

Quote from: MeTr0 on May 13, 2009, 06:03:31 AM
koristim blue ace prvu verziju

vidi sada kada sam vratio na smf default time sve mi radi

dali ima neka tema slicna njoj da moze dami radi sve

Radice ti i ta, samo treba da rucno uneses klase koje si unosio u fajlove u default temi u temu koju koristis i to je to...

Pogledaj moj i one sta sve treba da dodas i izmenis i tako uradi u tvojoj temi i zavrsio si posao.

MeTr0

pokusacu ako ne uspe ostavicu kako je ebo izgled foruma vazno je sta ima u njemu

hvala u svakom slucaju

LOVELORD


Madzgo

krenuo sam da skinem ovaj mod, ali pazite sta pise na stranicu sa linkom za download:

This is an outdated mod that is no longer supported by its author. Use at your own risk

Smijem li ja ovo instalirat? :)

Zoric

Pa instaliraj xD slobodno ne ujeda :D Imam ja taj mod na mom forumu ...
Pozz :D

Madzgo

hmm...

instalirao sam ali nema uopste dugmeta kod smajlija... nego samo ako ukucam rucno [ youtube ] [ / youtube ]

Zoric

Pa zato postoji rucno ubacivanje kodova :D pretrazi forum :D

Skipper.

#17
Quote from: madzgo on June 19, 2010, 08:48:09 PM
hmm...

instalirao sam ali nema uopste dugmeta kod smajlija... nego samo ako ukucam rucno [ youtube ] [ / youtube ]
U Post.template.php tvoje teme pronađi ovaj kod ili neki drugi u zavisnosti gde želiš da ti se nalazi dugme
'flash' => array('code' => 'flash',
i pre/posle njega dodaj ovo
'youtube' => array('code' => 'youtube', 'before' => '[youtube]', 'after' => '[/youtube]', 'description' => $txt['youtube']),

Ukoliko nemaš Post.template.php u custom temi onda dodaj u tom fajlu od defaultne pošto ga onda odatle vuče custom tema.

Druga stvar: Jesi li izvršio promene na fajlu Modifications.serbian_latin.utf-8.php?
Ukoliko nisi moraš i to odraditi.
Nađi
?>
nalazi se na kraju fajla i dodaj pre toga
$txt['youtube'] = 'YouTube';
$txt['youtube_invalid'] = '#Invalid YouTube Link#';

Ovo možeš ostaviti ovako a možeš ga i prevesti po tvojoj potrebi, mislim na ovo 'YouTube' i '#Invalid YouTube Link#'
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Madzgo

sad ima ali nema u enhanced quick reply :(

i moram i ja slicicu mijenjat :/

Skipper.

Quote from: madzgo on June 20, 2010, 06:07:38 AM
sad ima ali nema u enhanced quick reply :(

Odeš u Display.template.php tvoje teme i tražiš ovaj kod 'list' => array('code' => 'list', 'before' => '[list]\n[li]', 'after' => '[/li]\n[li][/li]\n[/list]', 'description' => $txt[261]),
Posle njega dodaj ovo
'youtube' => array('code' => 'youtube', 'before' => '[youtube]', 'after' => '[youtube]', 'description' => 'YouTube'),

Quote from: madzgo on June 20, 2010, 06:07:38 AM
i moram i ja slicicu mijenjat :/
Imaš sličicu u instalaciji moda. Samo je ubaci gde treba.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Advertisement: