kako da dodam novo polje ili kako se vec zove

Started by bane1992, April 18, 2009, 04:41:40 PM

Previous topic - Next topic

bane1992

napravio sam radio i hocu pored "home", "gallery", "logout", itd......da dodam radio
kako to da izvedem???


Samo jedna molba.... Jurek, preskoci moje teme.... pozz


bane1992

hmmmm....nije mi bas jasno ono......uradio sam sve kako pise al mi se ne pojavljuje nikakvo polje.....

nego, meni je palo nesto drugo na pamet.....
vidite ovo "Gallery"



ja cu lako tu sliku da izmenim i da napisem "radio", pa cu je uploadovati preko FTP-a, ionako mi galerija ne treba.......
ali jel moze neko da mi objasni kako da se klikom na to polje izvrsi neka druga opcija.....

ja sad trenutno, kad kliknem na gallery, izbaci mi opet home page.......
hteo bih da namestim da se klikom na to skida streaming za radio......

jel moze to i kako?


Samo jedna molba.... Jurek, preskoci moje teme.... pozz

srbija-tip.com

Nadji ovo polje u index.templates

// Show the [Gallery] button.


e sada npr imas

// Otherwise, they might want to [logout]...
   if ($context['user']['is_logged'])
      echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=logout;sesc=', $context['session_id'], '">' , $txt[108] , '</a></li>';

Umesto   $txt[108] upises sta oces npr Radio a umesto ?action=logout;sesc=  upises adresu do radija. Pazi stream mora da se nalazi u folderu foruma.

bane1992

Quote from: markosvaba on April 19, 2009, 01:12:46 PM
Nadji ovo polje u index.templates

// Show the [Gallery] button.


e sada npr imas

// Otherwise, they might want to [logout]...
   if ($context['user']['is_logged'])
      echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=logout;sesc=', $context['session_id'], '">' , $txt[108] , '</a></li>';

Umesto   $txt[108] upises sta oces npr Radio a umesto ?action=logout;sesc=  upises adresu do radija. Pazi stream mora da se nalazi u folderu foruma.

hmm....hvala, sad cu da probam.......
a u kom tacno folderu?


Samo jedna molba.... Jurek, preskoci moje teme.... pozz


Dzonny

ah, da ti koristish tu temu u kojoj su dugmici ustvari slike, a ne linkovan text, pa zato ti je postupak drugachiji...

Ravac

imas primere [home] [chat] itd.... i prekopiraj to pored i izmeni prema svojim potrebama...

Index.template.php

bane1992

Quote from: Ravac on April 20, 2009, 08:06:05 AM
imas primere [home] [chat] itd.... i prekopiraj to pored i izmeni prema svojim potrebama...

Index.template.php

ma batalio sam to....necu dzabe da se mucim i nerviram..... :D


Samo jedna molba.... Jurek, preskoci moje teme.... pozz

Ravac

Quotema batalio sam to....necu dzabe da se mucim i nerviram.....

Batali ovo, batali ono, a na kraju zelis da naucis nesto i da znas, pokusaj, potrudi se, isplatice se....
Ako je to stvarno za tebe nerviranje i mucenje onda batali ceo smf...

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Samo da pitam..trenutno koristim temu MegaPolis..i ubacio sam 2 gumbica.. i to "Forum" i "Profile".. i sad oba 2 rade..samo mi cudno izgledaju gore u "Menu" (Vidjeti sliku u attachu).. i sad me zanima..dali se to moze nekako maknut.. da budu ta 2 gumba ko i ostali.. i da.. dali netko ima ovaj gore dio di pise "My Community" (Banner)..a da je prazan? Tako da dodam svoj text.. Pozz..

Dzonny

Koji si kod postavio?
Moras ih uklopiti sa tvojim vec postojecim dugmicima, samo im boja ne pase....

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Ma to sam ja kopirao ovaj code sto je na rscaffe.com.. ima na pocetku teme..to sam kopirao..i samo promijenio iz "NOVO" u "Forum" i iz "NOVO" u "Profile".. znaci problem je samo u boji? To cu malo istrazit veceras..glavno da imam iz necega pocet.. hvala Dzonny..car si :)

Dzonny

Potrazi u style.css, mislim da su tu postavke za dugmice, pa samo dodaj i za nove dugmice identichan kod kao za te koje vec imash...
Np.

LOVELORD

A sto ne iskorisits ovaj mod, pa ga malo modifikujes...


http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=814


Promenis mesto i tekst, i zavrses posao u  par poteza...

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Evo ga..ovo sam rijesio :).. nisam dodao dok koji je Dzonny naveo.. nego sam dodao isto kod od recimo Help-a, Home itd.. samo naravno umjesto Home sam stavio forum i profile..evo ovako ti izgleda:

index.template.php

Ovo je za Home:

// Show the [home] button.
   echo ($current_action=='home' || $context['browser']['is_ie4']) ? '' : '' , '
            <td valign="top" class="navmenu">
               <a href="', $scripturl, '">' , $txt[103] , '</a></td>';

A ovo sam dodao na Forum:

// Show the [forum] button.
   echo ($current_action == 'forum' || $context['browser']['is_ie4']) ? '' : '' , '
            <td valign="top" class="navmenu">
               <a href="', $scripturl, '?action=forum">' , $txt[forum] , '</a></td>';

Razlika je samo u boldanim kodovima.. I naravno u Modifications.english.php

$txt[profile] = 'profile';
$txt[forum] = 'forum';

I to je to..

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Quote from: LOVELORD on April 22, 2009, 01:58:54 PM
A sto ne iskorisits ovaj mod, pa ga malo modifikujes...


http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=814


Promenis mesto i tekst, i zavrses posao u  par poteza...

Ma ne znam..mod mi nije bas nesto..tj moze dodat samo jedan tab..a meni za sada trebaju dva..a kasnije mozda i vise..tako da..ovako mi bilo nekak lakse..nego da ne otvaram novu temu..pa da pitam..jel ima tko ovaj logo bez slova? Tema: MegaPolis



[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Quote from: markosvaba on April 22, 2009, 04:29:21 PM
skloni rucno XD

I bi da mi je Photoshop jaca strana :) znam one osnovne stvari..ali kako to maknut :d neam pojma..

dan555

Nije problem skinuti ta slova, ali rekonstruisati pozadinu, one zgrade, je već preteško.
Zašto jednostavno ne isečeš slova, staviš neku pozadinu slične plave boje i tu ubaciš naziv svog sajta.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Jesam..imalo na linku od tog moda PSD file..pa sam ga skinuo..i maknuo text..sad cak vise niti tu nema texta na toj slici sto sam gore stavio u attach..jer sam vukao link sa svog foruma.. :)

Filip023


[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Pa napravi si sliku..i samo u FTP prebrisi..i to ti je to..

Filip023

ne kapiras... ocu da je promenim znaci obisem stari logo i stavim novi tj. drugi

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Pa da..to sto sam ti rekao..samo napravi svoj logo.. i npr na serveru ti se taj logo zove smflogo.jpg (ovo je samo primjer).. ti si onda napravi svoju sliku/logo.. nazovi tu sliku smflogo.jpg i baci u FTP..i onda ce ti se prikazat tvoj logo umjesto starog..i to ti je to..

srbija-tip.com



[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Quote from: markosvaba on May 05, 2009, 11:10:06 AM
zove se logo.psd (u 80% slucajeva)

Ma to sam ja samo dao primjer..inace je kod mene uvijek tako bilo smflogo.jpg.. a isprobao sam par tema..i na svima isto..pa sam zato uzeo to za primjer :) tek da mu otprilike objasnim..

srbija-tip.com

Ne znam, ja uvek vise volim png. itd gif. pOsto mogu staviti transparent(providna) i da se uklopi u background.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

pa to..ali jedno ako stavljas nesto posebno..ako stavljas samo obican text na postojeci logo..onda ne treba nista vise od jpg..a ovo sto si ti rekao..to se slazem..kad je transparent..puno je ljepse i bolje..

bane1992

Quote from: Filip023 on May 05, 2009, 10:34:24 AM
ne kapiras... ocu da je promenim znaci obisem stari logo i stavim novi tj. drugi

putanja do logo-a je:
Themes/tvoja tema/images/logo.gif (ili logo.png sto rekose ova dvojica)

znaci, nadjes sliku koja ce ti biti logo, tj. napravis i snimis je u formatu u kom je slka "logo" u images tvoje teme.......das joj isti naziv i ubacis je samo preko nje......


Samo jedna molba.... Jurek, preskoci moje teme.... pozz

Dzonny

Mislim da ovo nije tema za logo...
Idemo u off, za dalje probleme otvorite nove teme....

Advertisement: