Problem oko linkovanja foruma!

Started by Slobodan Radosavljevic, May 06, 2009, 01:33:02 PM

Previous topic - Next topic

Slobodan Radosavljevic

Imam jedan problem. Uzeo sam iz.rs domen i parkirao ga na hostingu type je bio NS i to je OK. e sada kada idem u smf nece da mi ostane stalno ulogovan :S malo mi bude yudiskusije.xtreemhost.com a malo zabavne-diskusije.iz.rs ne znam sta da radim.. neka ideja?

LOVELORD

Quote from: Slobodan Radosavljevic on May 06, 2009, 01:33:02 PM
Imam jedan problem. Uzeo sam iz.rs domen i parkirao ga na hostingu type je bio NS i to je OK. e sada kada idem u smf nece da mi ostane stalno ulogovan :S malo mi bude yudiskusije.xtreemhost.com a malo zabavne-diskusije.iz.rs ne znam sta da radim.. neka ideja?

Repair Settings...

http://download.simplemachines.org/index.php?thanks;filename=repair_settings.php

Pa ispravi odatle sve puanje do foruma...

Slobodan Radosavljevic

ne kontam kako? prekopiram to u fajl na forumu? btw: ja mislim da to nije to isao u server setting i ono forum URL promenio u http://zabavne-diskusije.iz.rs .. a mozda i jeste..

LOVELORD

Quote from: Slobodan Radosavljevic on May 06, 2009, 04:07:28 PM
ne kontam kako? prekopiram to u fajl na forumu? btw: ja mislim da to nije to isao u server setting i ono forum URL promenio u http://zabavne-diskusije.iz.rs .. a mozda i jeste..

Upoloadujes na neku adresu na forumu... I onda kroz browser otvoris...

http://tvojdomen/repair_settings.php

i tu lepo sve promenis...

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Najlakse ti je odma u root ubacit..pa kao sto je lovelord rekao.. kroz browser otvoris i to ti je to..

LOVELORD

Quote from: [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶ on May 06, 2009, 05:08:58 PM
Najlakse ti je odma u root ubacit..pa kao sto je lovelord rekao.. kroz browser otvoris i to ti je to..

U root foruma. Posto ima ljudi koji koriste na istom hostu vise foruma, pa onda ako ubaci u root hosta ko zna sta ce da napravi...
Znaci tamo odakle si startovao instalaciju foruma odatle startuj i ovo. Nije tesko. gde su ti index.php i Settings.php fajlovi.

Slobodan Radosavljevic

na free hostu je forum pa ne znam odakle sam pokrenuo :S imam samo htdocs/forumi i nista drugo..

LOVELORD

Quote from: Slobodan Radosavljevic on May 06, 2009, 05:42:49 PM
na free hostu je forum pa ne znam odakle sam pokrenuo :S imam samo htdocs/forumi i nista drugo..

Pa tamo gde ti je forum...

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

pa vidi..imas jedan folder gdje su ti svi folderi od tvog foruma..znaci tamo imas Sources, Themes, Packages, Avatars i jos par...i to ti je taj root folder..i samo tu ubacis..

Slobodan Radosavljevic

#9
ok skontao sam to e sada kada sam pokrenuo video sam da je sve OK pise sve yudiskusije.xtreemhost.com ili home/vol1...itd itd.. i isao save settings i kada idem na forum opet redirektuje npr kada idem na login na zabavne-diskusije.iz.rs a boardi su na yudiskusije.xtreemhost.com :S sta da radim?
@edit:
U repair setting pise i ovo;
Queryless URLs:
Value not found!

Slobodan Radosavljevic

@jel zna neko ovaj moj problem? hitno mi je ne mogu nista da radim sa forumom :S niko ne moze da se uloguje... ako niste shvatili pitanje slobodno pitajte :S

LOVELORD

Quote from: Slobodan Radosavljevic on May 10, 2009, 03:13:10 PM
@jel zna neko ovaj moj problem? hitno mi je ne mogu nista da radim sa forumom :S niko ne moze da se uloguje... ako niste shvatili pitanje slobodno pitajte :S

Ako ti je domen redirekcija, onda nece ni moci da se loguje... Cesto se takve stvari desavaju na freehostu.

Slobodan Radosavljevic


LOVELORD

da uzmes domen i host... Koji ce normalno da radi...

Ne moze nesto da se pravi na besplatnom i da bude dobro...

srbija-tip.com

Skupis lepo 2000 din za pocetak neka osnova  (uzmes na godinu dana host+domen i krenes)

Slobodan Radosavljevic

Quote from: markosvaba on May 11, 2009, 06:52:32 AM
Skupis lepo 2000 din za pocetak neka osnova  (uzmes na godinu dana host+domen i krenes)
Puno mi je to moze oko 500 din? :D jedan .info domen +shared hosting od 400 din godisnje? i da valja.. :) i da se ne placa online vec nesto preko kredita na mob ako postoji :)

Dzonny

o.0
Prvo nemoj gledati samo cenu, TOS pa onda razmisljaj, pogledaj da li je ta kompanija registrovana, imaju li dobru podrsku, googlaj...
A to za placanje sa kreditom i ako postoji, previse je neozbiljno, i ne profesionalno...

srbija-tip.com

hehe, ja sam mu preporuci kod mog druga, stvarno je extra, server je linux. 250mb i 25gb protoka. Vise nego dovoljno. A podrska je odlica, ranije sam imao problema dok nije promenio server, evo vec sada 3 mes nema problema a podrska je izvanredna.

LOVELORD

Quote from: Slobodan Radosavljevic on May 11, 2009, 07:20:29 AM
Puno mi je to moze oko 500 din? :D jedan .info domen +shared hosting od 400 din godisnje? i da valja.. :) i da se ne placa online vec nesto preko kredita na mob ako postoji :)

Samo info domen kosta oko 500 din. I sto bi ti neko poklanjao hosting???

Neki malo bolji hosting neces da nadjes ispod 10tak 15 evra godinsnje a da valja. + domen.

Pogotovu sto se ti bavis warezom, tj. imas warez na sajtu.

Tako da moze biti jako komplikovano. Znam po sebi.

Dzonny

Ako imas warez, onda trazi hostove koji to podrzavaju obavezno...

Advertisement: