Pitanje u vezi Pretty URLs i Shoutboxa..

Started by [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶, May 07, 2009, 09:09:18 AM

Previous topic - Next topic

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Evo posto imam 2 pitanja za 2 razlicite stvari..pa da ne otvaram 2 teme..znaci imam 2 problema..

1. Kad instaliram Pretty URLs, instalacija prodje bez greske..ali onda kad ga podesim, i ukljucim..svi mi se url-ovi zeznu..tj na koji god link kliknem samo mi se pojavi 404 error..jel ima tome lijeka, neko rijesenje?

2. U vezi shoutboxa.. Hack's Parkov shoutbox..isto instalacija protekne bez problema..samo kad ga stavim na neku custom temu.. onda ga nema.. a kad idem instalirat rucno.. onda me muci ovaj sljedeci kod, pise ovako:

              ./Themes/default/index.template.php
Find:

}

function template_main_below()
{


Add before:


   # Hack's Park ||
   template_HP_shoutBoxMain();


Ali kad to dodam, onda dobijem Template parse error..jel mozda treba negdje drugdje dodat taj dio koda?

Dzonny

1- Jesi li dozvolio url rewriting u .htaccess ??
Verovatno je to problem...

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Daj jel bi mi mogao to malo objasnit ako ti nije problem? Ne shvacam bas..

Dzonny

Pogledaj ovo:
http://code.google.com/p/prettyurls/wiki/TroubleShooting

Nisam siguran ali u .htaccess treba da ti bude url rewrite - On.
Sad nisam kuci, tako da ne mogu pogledati taj fajl kod mene, tako da te samo usmeravam, a ako ne nadjesh resenje, pogledacu kako je kod mene...


        RewriteRule ^([-_a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.0 [L,QSA]
#       To change the base url, just add the child folder name to the front of the pattern. Example:
#       RewriteRule ^/forum/([-_a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.0 [L,QSA]


[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Eh sad da te jos pitam..ja imam taj .htaccess u attachments i u Packages..i kad to otvorim u text editoru..samo mi pise:

<Files *>
Order Deny,Allow
Deny from all
Allow from localhost
</Files>


Pa gdje bi sada to trebao dodat? Ili mozda moj host to ne podrzava?

Advertisement: