News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

AjaxChat Integration { türkçe çeviri } !

Started by βluΣ ЯosΣ, May 08, 2009, 03:49:23 PM

Previous topic - Next topic

bilasdem

şu an localde çalışaçağım

Gökhan | Brestgerfich

βluΣ ЯosΣ

Quote from: Mucize | Brestgerfich on August 19, 2009, 09:25:32 PM
http://www.takilanlar.com/chat/index.php

sayfasına girdiğimde, 500 ınternal server error çıkıyor anında

tam olarak yazarsan  ne yaptıgını...

normalde böle bişe olmaması lazım belki bi yerde yablış bi uygulama yapmışındır..

bide default temalarda sorun çıkarıyo sonradan eklemeler yapman lazım tema dosyalarına .

Gökhan | Brestgerfich

Sadece modifikasyonu yükledim. "Sohbet" isminde bir buton olustu ve yukarıda verdigim linke yönlendirme oldu. Bir süre sonra da Internal Server Error uyarısı cıktı karsıma. Pakedi uygulamaktan baska bir işlem yapmadım.

βluΣ ЯosΣ

Quote from: Mucize | Brestgerfich on August 24, 2009, 01:19:28 AM
Sadece modifikasyonu yükledim. "Sohbet" isminde bir buton olustu ve yukarıda verdigim linke yönlendirme oldu. Bir süre sonra da Internal Server Error uyarısı cıktı karsıma. Pakedi uygulamaktan baska bir işlem yapmadım.

uygulamayı incelemek lazım normalde böle bişe olmaması lazım

ftp baktınızmı dosyalar mevcutmu chat klasörü ve dosyalar bir yerde eksiklik var

çünkü böle bişe başıma gelmedi hiç !

βluΣ ЯosΣ

Quote from: uzumbaba on August 28, 2009, 05:28:57 PM
Quote from: uzumbaba on August 25, 2009, 04:01:50 PM
'Shout.turkish' adlı dil dosyası yüklenemiyor'

diye her seferinde  sürekli çeşitli adresleri göstererek hatalar bölümünde gösteriyor.
Ancak chat sorunsuz çalışıyor bildiğim kadarıyla.
Hatalar bölümünü devamlı bu hatayı göstererek dolduruyor. 1.1.10 kullanıyorum.

En başta denildiği gibi yaptım. Chat sorunsuz çalışıyor, ama dediğim gibi hatalar bölümünü anlattığım şekilde dolduruyor.  Buna bir çare bulunamaz mı?

hata mesajlarını tam anlamıyla eklermisin resim olarak yardımcı olmaya calışayım .

..:: DJ X ::..

Arkadaşlar modu kurdum gayet güzel çalışıyor. Çeviri için teşekkür ederim ayrıca yanlız birkaç sorum olacak.

1-) Mesaj yazıp yollandığında çıkan sesleri nasıl kapatabilirim. Rahatsız Ediyor Sürekli.

2-) Yazı boyutları küçük birkaç font büyütmek istiyorum nasıl yapabilirim?

3-) Co-Admin adındaki açtığım üye grubu için shoutbox yetkilendirmesini nasıl ve nerden yapabilirim?

avanos1988

Modu kurdum sorunsuz çalışıyor önce bir hata verdi dosyaları dosya izinlerini 775 yapınca düzeldi ancak forum seceneklerinde sadece tema üzerinde boşluk oluştu bu sorun olurmu ve hata mesajlarında devamlı Shout.turkish-utf8 hatası veriyor ayrıca portaldan foruma girerkene  böyle bişey çıkıyor bunlar dışında sorunsuz çalışıyor  :o kaldırayımmı forum için bir sorun teşkil edermi :S

fusit

Bende Bu modun kurulumunda hiçbir problem çıkmadı ama chat te birşey yazıp enter dediğimde mesaj ekranında yazdıklarım çıkmıyor.Bu hangi dosyadan kaynaklanıyor olabilir.. ???

fusit

Sorunu çözdüm phpmyadmindeki tablolardan kaynaklanıyormuş.Sorunsuz çalışıyor ;D

S0waLy3

HaciDimitri

Quote from: fusit on October 15, 2009, 05:51:28 PM

aynı sorunu bende yaşıyorum nasıl çözdün ayrıntılı paylaşabilirmisin.

mehmetgazi

Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Modu Paket olarak yükledim herşey sorunsuz çalışıyor yanlız bu AjaxShoutbox u nasıl forumun altına alabiliriz? Kodlara baktığımda boardindex.template ve index.template de yerini belirleyeceğimiz kodu göremedim yardımcı olursanız sevinirim.

Forum Versiyonu SMF 2.0 RC 1.2

LaZKoPaT

Quote from: fusit on October 15, 2009, 05:51:28 PM

Nasıl Çözdüğünü Burayada Yazabilir Misin bende Aynı Sorunu Yaşıyorum...

arkadaşlar az araştırdım ve çözümü buldum. EĞER prettyurl kaldırıldıktan sonra ajax chat çalışmıyorsa forum ana dizinindeki .htaccess dosyasını açın ve pretty url ile ilgili olan kodları silin. Pretty kurulu iken ajax halen çalışmıyorsa modun sahibinin orjinal konusunda buna çözüm bulunmuş.

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=257973.msg2445239#msg2445239

promet

kurdum sorunsuz calısıor yanlız firefox de IO bit sound load error hatası verior oda Firefox un bir türlü yamayamadıgı hata.

Sound yukleme hatasınada bütün ses dosyalarını silerek giderdim.

Tek sorum var yardımcı olabilirseniz.Oda shoutbox üzerindeki copyright ları nerden kaldırabilirim.

Bu arada güzel forum yararlanıyorum.Emegi gecenlere Teşekkürler.

Çilingir

Kurdum ancak   ChatBot: Hata: Bağlantı durumu: 500  Hatası aldım, Chat-shoutbox dosyaları yüklü, dogru kurduğuma da eminim, SMF 2.0 RC3 kullanıyorum. Chat butonuna tıkladığımda da 500 hata veriyor

Yardımınızı bekliyorum

Advertisement: