[RJ] Slika u postu??

Started by [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶, May 09, 2009, 09:13:46 PM

Previous topic - Next topic

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Zanima me dali se na SMF moze stavit slika da bude na dnu svakog posta? Kao sto je primjer ova slika u attachu..

Ravac

Odg. na trenutno pitanje: moze :P
Odg. za naredno pitanje: Display.template.php (verovatno)
A moje pitanje: koja je svrha ovoga....
Ulepsavanje foruma? ako jeste onda da ne smaram, ok 

LOVELORD

Quote from: Ravac on May 09, 2009, 09:21:17 PM
Odg. na trenutno pitanje: moze :P
Odg. za naredno pitanje: Display.template.php (verovatno)
A moje pitanje: koja je svrha ovoga....
Ulepsavanje foruma? ako jeste onda da ne smaram, ok 


Jeste display.template.php, samo sto ne znam tacno mesto... Ja sam hteo nesto slicno da uradim ali to cukada budem imao vremena...

dan555

Mislim da se pozadinska slika ipak dodaje u style.css, klasa je "post".
Tu treba dodati nešto kao:

   background-image: url(images/naziv_slike.jpg);
   background-repeat: no-repeat;
   background-position; x y;

x i y mogu biti tačne vrednosti u px, ili bottom za x, a right za y, ako hoćeš da ti slika bude dole desno.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Uh brzi ste :) hvala svima na odg..istrazit cu to sve..a ravac..pa da..malo uljepsat forum..onako svoj logo stavit.. :) a idem sada vidjet za ovo pa javim..

Dzonny

dan555 nije upitanju pozadinska slika, tako da ipak display,template.php

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶


dan555

Ne baš, background-attachment ne sme da ti bude fiksiran, jer neće pratiti poruku u kojoj treba da bude.
Za providnost nisam siguran koliko je podržan u svim pretraživačima, a i ne treba ti, osim ako ti i pozadina poruka nije providna.
Jednostavno napravi tu sliku bledu, da ne smeta tekstu poruka i izostavi filter:alpha.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

A jel bi ti bio problem da mi napises sto bi trebao promjenit..tj kako bi trebalo izgledat..jer sam ja ovu sliku izvukao sa drugog foruma..a bas se i ne razumijem u ovo..

dan555

Postavi ovde klasu .post iz svog CSS fajla i naziv slike koju želiš da koristiš.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Da pitam..jel bi to mozda ovako nesto islo?

.postbit, .postbitActive
{
background: #142c4d url(nekaslika.png) right bottom no-repeat;
color: #ffffff;
}
.explanation {
         background-color:#1E385C; padding:3px;
}


To sam sada vidio u Source od tog drugog forum? I ako je to to sta meni treba..to onda dodam u css?

dan555

Otprilike, samo tebi će slika verovatno biti u folderu tvoja_tema/images/ pa će link biti images/naziv_slike.jpg.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Aha okic..samo da te jos pitam..to u style.css dodajem? I na kojem mjestu?

dan555

#13
Paaa, već sam napisao u koju klasu to ide. :D

"Mislim da se pozadinska slika ipak dodaje u style.css, klasa je "post"."

Ajde da se ne mučiš.
Evo kako ta klasa izgleda na osnovnom skinu.
/* Posts and personal messages displayed throughout the forum. */
.post, .personalmessage
{
width: 100%;
overflow: auto;
line-height: 1.3em;
}

A evo kako kada dodaš to što želiš.

/* Posts and personal messages displayed throughout the forum. */
.post, .personalmessage
{
width: 100%;
overflow: auto;
line-height: 1.3em;
        background-image: url(images/naziv_slike.jpg);
        background-repeat: no-repeat;
        background-position; right bottom;
}


[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

#14
Evo dodao sam ovaj tvoj kod..samo nikako da slika bude u donjem desnom kutu..i da se vidi cijela bez obzira na velicinu posta..jer ako je veliki post..veci od slike..onda se slika cijela vidi..ako je post samo jedan red..onda se vidi jedan red slike???

EDIT: evo sam uspio sredit poziciju...bio sam kopirao kod od tebe..a ti na "background-position; right bottom;" stavio tocka zarez..a trebala dvotocka pa nije htjelo..nego me jos uvijek zeza velicina slike..znaci ako je post mali..od jednog reda..vidi se samo mali dio slike..a ako je velik post..onda se vidi cijela slika??

LOVELORD

Quote from: [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶ on May 12, 2009, 09:10:24 PM
Evo dodao sam ovaj tvoj kod..samo nikako da slika bude u donjem desnom kutu..i da se vidi cijela bez obzira na velicinu posta..jer ako je veliki post..veci od slike..onda se slika cijela vidi..ako je post samo jedan red..onda se vidi jedan red slike???

EDIT: evo sam uspio sredit poziciju...bio sam kopirao kod od tebe..a ti na "background-position; right bottom;" stavio tocka zarez..a trebala dvotocka pa nije htjelo..nego me jos uvijek zeza velicina slike..znaci ako je post mali..od jednog reda..vidi se samo mali dio slike..a ako je velik post..onda se vidi cijela slika??
pa odredi kolika ce velcina posta da bude... ja sam to radio za neke stvari.. odredis minimlanu velicninu..

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Pa da..to ima ovaj 1.3em..ali to je velicina retka jednog..ako to stavim na 10... onda ce razmak izmedju svakog reda biti 10..a onda post ode u ..... da nebudem prost..

dan555

Sa pozadinskom slikom ti je tako, ne utiče na veličinu elementa u kome je.

Izgleda da je treba staviti u drugi elemet. Potražiću gde.

LOVELORD

Ja kada sam radi sa pozadinskom slikom za hide tag, onda je prikaziovao HIDeAG i teks preko slike.. Jer sliku odredjues u css-u a ona nema veze sa teksom iz posa...

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Quote from: dan555 on May 12, 2009, 11:00:55 PM
Sa pozadinskom slikom ti je tako, ne utiče na veličinu elementa u kome je.

Izgleda da je treba staviti u drugi elemet. Potražiću gde.

Eh dan dan...ne znam sta da ti kazem..stvarno ti hvala sto se tolko trudis pomoc..ako ti ikad zatreba pomoc neka..tu sam..samo reci :)

@Lover: pa sliku i jesam stavio u style.css..ali ipak ima veze sa postom..znaci koliko je text u postu..tolika je velicina slika..i meni je to malo glupo..jer ni ja ne vidim kakve to veze ima..ali eto..tako je :(

Advertisement: