News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Gelişmiş Forum Istatislikleri [ajax]- smf ye yapılabilirmi

Started by √▪PiriReis !▪™, May 10, 2009, 04:24:46 AM

Previous topic - Next topic

√▪PiriReis !▪™

arkadaşlar bir kaç yerde gördüm diğer forum sistemlerinde acaba bunuda biri smf ye uyarlıyabilirmi yada varmı bilgim yok güzel bir modifikasyon olur bence yapılırsa

grafitus

Yapılır tabiki..Ama orda kullanılan tab menü.Ajac var mı yokmu anlamadım..? Adresi verirsen..bakarız

VσℓєηŦiηus

grafitus

Arkadaş linki verirse sanırım yapabilirim.Tablar kolay'da AJAX zor.

cografik

ajax top stats diye arattım hep vbulletin çıktı..
vbulletin için yapılmış bir eklenti ama 50 tane forum dolaştım bunun için bi tane bunu kulanan görmedim hele adı duyulmuş vbulletin altyapılı forumların hiçbirinde yok bu ama bi tanede buldum mahsuru yoksa vereyim bi bakın.. ajax top stats isimle aratınca indirme linkide bulunuyor..

asıl ismi bu heralde "VietVBB - Advanced Forum Statistics"

Örnek Site

Özgür

Bu yapılmıştı. Hatta "dgan" paylaşmıştı sanırım. Bu şekilde değildi oval birşeydi hatırladığım kadarıyla. Bulabilirsem linkini vereyim.
So Long

Yağız...

Eğer vBulletin için yapılmış olan eklentiyi bulabilirseniz SMF'e çevirebilirim sanırım.

cografik

bi yerde buldum ama inşaallah işinize yarar..  1.50 sürümü bu 2.0 sürümüde çıkmış ama bulamadım

vbulletinde anlatımı şöyle belki fikir verir

QuoteÖzellikleri :

Konu Özellikleri

* Flash Slayt Gösterisi İle Konu İçinden Resimler.
    * Son Yorumlar/Yazılar
    * En Çok İzlenen Forumlar
    * Sıcak Konular

En iyi Üyeler

* En Yeni Üyeler
    * En Çok Konu Açan Üye
    * En Çok Teşekkür Edilen Üye
    * En Çok Referans Eden Üye

Diğer Özellikler

* En Popüler Forumlar
    * Son Bloglar

Ve Daha Fazlası...

Kurulum

1. İndirdiğiniz "[AJAX] - Advanced Forum Statistics 1.5.0" Klasörünü Zipli Dosyadan Cıkartınız.
   2. Klasörün içinde "Upload" İsimli Klasörün İçindekileri FTP'den Forum Ana Dizine Atınız.
   3. XML Dosyasını Ürün Yöneticisinden İçeri Alınız "AdminCp >> Plugin & Ürünler >> Ürün Yöneticisi >> [Ürün Ekle/Yükle]"

Kurulumu Tamamladık.

Şimdi İse Editleme Yapmamız Gerekiyor..

Admincp >> Plugin & Ürünler >> Plug-in Yönetimi >> VietVBB - TopX Main >> Düzenle >>
Arıyoruz
$vbulletin->templatecache['headinclude'] .= $vbulletin->templatecache['vietvbb_topstats_headinclude'];

Değiştiriyoruz.
$vbulletin->templatecache['footer'] .= $vbulletin->templatecache['vietvbb_topstats_headinclude'];

İşlemimiz Tamamlanmıştır..

Anlatım BY DARKWARRIOR  Alıntı:mjturkiye
Grafikler ;

cografik

oradaki demo adresinde smf kullanımı durdurulmuş eğer demo adresi gösterebilirseniz.. farkın olup olmadığı görme fırsatımız olacaktır.. mümkünse tabi..  :)

Özgür

E kurup deneyin 5 dakikanızı almaz. Ben kurabilecek durumda olsam size kendi sitemden örnek gösterirdim ama sitemin bulunduğu VPSyi taşıyorum.
Bahsettiğiniz şey yani tab uygulaması bu. Diğer şekilde ki onu istediğinizi sanmıyorum yani
"konuya cevap yazılınca otomatik yenilen birşey smf'nin yapısıyla imkansıza yakın." (by Slameddimme)
So Long

cografik

Quote from: Özgür´ on May 10, 2009, 03:33:34 PM
E kurup deneyin 5 dakikanızı almaz. Ben kurabilecek durumda olsam size kendi sitemden örnek gösterirdim ama sitemin bulunduğu VPSyi taşıyorum.
Bahsettiğiniz şey yani tab uygulaması bu. Diğer şekilde ki onu istediğinizi sanmıyorum yani
"konuya cevap yazılınca otomatik yenilen birşey smf'nin yapısıyla imkansıza yakın." (by Slameddimme)

açıklama için teşekkürler :). kurmaya gerek yok şimdilik kendi kurduğumuz  top10 yeterli  ;)

√▪PiriReis !▪™

kusura bakmayın geç cevap yazıyorum işteydim yeni geldim eklenti vbulletin için doğru bende eklenti dosyaları var eyer uygunsa ekliyim yağız üstad smf ye çevirebilirim demiş dosyalar ekte güzel bir eklenti forumdaki rastgele resimleride göstermesi ayrı bir hava katıyor

grafitus

Yağız sen yapacaksan ben elimi vurmayam ? yoksa ilk DB ile çelışan modumu yapam kardeşim :Ç

Yağız...

Quote from: grafitus on May 11, 2009, 06:48:26 AM
Yağız sen yapacaksan ben elimi vurmayam ? yoksa ilk DB ile çelışan modumu yapam kardeşim :Ç
Yapabilirsen yap ama yapamassın boşuna uğraşma bence.

grafitus

Quote from: Yağız... on May 11, 2009, 06:49:32 AM

Bak PC'en benimkin iyi diye havalanma=) Ben tablarını falan yaparım AJAX'ı sen takarsın içine

Yağız...

Quote from: grafitus on May 11, 2009, 06:54:06 AM
Quote from: Yağız... on May 11, 2009, 06:49:32 AM

Bak PC'en benimkin iyi diye havalanma=) Ben tablarını falan yaparım AJAX'ı sen takarsın içine
O kadarını bende yaparım :) Ama AJAX çok zor olur... Özgür nedenini söyledi.

grafitus

Yav jslerini kurcaladım da..vBulletin'de ajax.php diye bir dosya varmış.Yani modun amacı o :D Eğer isteyen varsa aynı görünümün de ajaxsız yapabilirim.

Advertisement: