Türkçe Dil Dosyaları

Started by husmen73 (Gulhin), May 12, 2009, 04:46:28 PM

Previous topic - Next topic

mcfurkan

bende de 1.1.11 e yükselttikten sonra türkçe karakter sorunları oluştu. ne yapmam gerek?
elektronik imza alacağım, bu dertten kurtulacağım.

turanordusu.tc

utf8 ise, http://download.simplemachines.org/?languages;lang=turkish burdan dil dosyasının utf8 olanını yükleyip, utf8'e dönüştür yapın. Olmazsa eğer ekteki dosyayı ana dizine atıp çalıştırın.

Antes

Bir ufak hatırlatma yapayım , dil paketlerini haftalık indirip sunucunuza yüklerseniz daha iyi olur şu anda 15 20 satır güncelledim :)

iyi forumlar

turanordusu.tc

Dil dosyalarında yeni güncelleme mi yapılmış ?

Yağız...

SMF ekibi tarafından değil, çevirmenler tarafından yapılıyor. Ve evet, düzenlemeler yapıldı.

turanordusu.tc

Yağız tam olarak hangilerinde yapıldığı belli mi ? sadece onları değiştirsek.  :)
Birde değiştirdikten sonra tekrar utf8'e dönüştür yapmamız gerekiyormu forum içinden ?

Antes

Quote from: turklerinneti.com on January 20, 2010, 05:09:34 PM
Yağız tam olarak hangilerinde yapıldığı belli mi ? sadece onları değiştirsek.  :)
Birde değiştirdikten sonra tekrar utf8'e dönüştür yapmamız gerekiyormu forum içinden ?

biz sadece çeviri yapıyoruz paketleri ( normal ve utf-8 ) bunu sunucu otomatik derleyip paket haline getiriyo , şöyle bi talebimiz vardı zaten panelde ufak bi alanda
dil dosyalarının revizyonu
Şu an ki revizyon #152975
Son revizyon #153000
gibi dil dosyalarında değişiklik oldukça bildirilmesi için , SMF 2 Gold 'un ardından yapılıcakmış :)

ufak bi ek not :
> x satır çevirdim ( smf ekibi yeni şeyler ekledi )
> x satır güncelledim ( kendimizce eksik ya da yanlış gördüklerimizi düzenledik )

Sevda

Merhaba bendede türkce dil dosyasi hata hostu degistikten sonra hata vermeye basladi sql de dil ile ilgili sorunum var ve forumdaki konulari birlestirmeye kalktimda oturum acma hatasi veriyor yardim edermisiniz

grafitus

Ufak bir çeviri hatası:

Profile.turkish.php'de $txt['profile_updated_else'] = '%1$s adlı üyenin profili başrıyla güncellenmiştir.'; satırında bir a harfi eksik.

Yağız...

grafitus

Birkaç hata daha:
index.turkish.php'de
$txt['quick_reply_desc'] = '<i>Hızlı yanıt</i>\'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.';
yerine:
$txt['quick_reply_desc'] = '<em>Hızlı yanıt</em>\'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.';
olmalı.

Profile.turkish.php'de
$txt['user_banned_by_following'] = 'Bu kullanıcı şu anda şu yasaklamalara sahip';
Yerine:
$txt['user_banned_by_following'] = 'Bu kullanıcı şu anda aşağıdaki yasaklamalara sahip';
olabilir. İki tane "şu" bi acayip gözüküyor. :)

Bir hata daha var. Aşağıdaki resimde kırmızı çerçeveli alanda üye ismi çıkıyor. Orda yapamıyacağı işlemlerin yazılması gerek. yada çeviri yanlış.

Kolay gelsin. :)

Yağız...

Hepsi anlaşılır, bir sorun yok. Son dediğinde "Corempalerire" yasaklama ismidir, yasaklama ismi üye ismi değildir.

grafitus

???

index.turkish.php'de <em> yerine <i> kullanmışsınız. İngilizce dosyasında da <em> kullanıldığını için söyledim...

Yağız...

Farketmez, ikiside italik yapmıyor mu? :)

grafitus

Quote from: Yağız... on February 06, 2010, 12:32:03 PM
Farketmez, ikiside italik yapmıyor mu? :)
Yapıyor, ancak aralarında farkı varki yapmışlar. iki tane tag. Yukarıdaki resme baktın mı?

Antes

denemek beleş :D

aç bi dosya .html diye kaydet içine

<center><em>Selam sana Ey üye</em>
<br/><br/>
<i>Selam sana Ey üye</i></center>

yaz browserda bak :)

grafitus

Bi tanesi vutguluymuş. Araştırma yaptım da. :) :P

Neyse, Antes. Sen şu yukarıdaki diğerlerine bakarak bişiy söyle bari. :)

Antes

Quote from: <grafitus /> on February 06, 2010, 07:39:02 PM
Bi tanesi vutguluymuş. Araştırma yaptım da. :) :P

Neyse, Antes. Sen şu yukarıdaki diğerlerine bakarak bişiy söyle bari. :)

var ya gören de seni SMF Çevirmenlerine savaş açtın sancak ha :D , <i> , <em> bi şey ifade etmez 2side istenilen işi görüyo :D , başka bi şey varsa yaz düzeltelim

grafitus

Quote from: Antes on February 07, 2010, 09:35:57 AM
var ya gören de seni SMF Çevirmenlerine savaş açtın sancak ha :D , <i> , <em> bi şey ifade etmez 2side istenilen işi görüyo :D , başka bi şey varsa yaz düzeltelim
Ayy yok. Sakın öyle sanılmasın. :) Her şey SMF için! :) Şu olaya bi bakar mısın?

Antes

Quote from: <grafitus /> on February 06, 2010, 11:58:04 AM

Corempalerire > üyenin ismi , çeviri hatası var , index & profile 'leri elden geçirmeye başlıcam

Advertisement: