Upgrade

Started by vuksa, February 22, 2009, 04:49:04 AM

Previous topic - Next topic

vuksa

Preturao sam po sajtu, i nigde nisam mogao naći kako da 1.1.8 prebacim na 2.0 RC1. Ako neko zna kako ili ima link sa objašnjenjem molio bih za odgovor, hvala.

vinston84

skinesh verziju 2.0RC.
Obrishesh ceo forum sa servera, prethodno napravish bekap baze, ali pazi meni nije htelo da funkcionishe kada sam posle instalirao 2.0. ali kada sam se vratio na staru prihvatio ju je bez problema. Instalirash novu verziju foruma i to je to :)

Ravac

Quote from: vuksa on February 22, 2009, 04:49:04 AM
Preturao sam po sajtu, i nigde nisam mogao naći kako da 1.1.8 prebacim na 2.0 RC1. Ako neko zna kako ili ima link sa objašnjenjem molio bih za odgovor, hvala.

Moj odg nece pomoci, ali zasto bi prelazio na 2.0 rc? lepo govore da ga ne koristite kao public sajt...

X3mE

A je l' imaš ti neki konkretan razlog zašto ga ne koristiti?

Nego, ovo je procedura:

0) Backup svega.

1) Skineš large upgrade SMF-a 2 (Ne bi bilo loše da deinstaliraš prvo sve modove)

2) Pokreneš update.php i pustiš ga da odradi svoj posao.

3) Pribaviš nove verzije teme i modova, naravno za SMF 2, i instaliraš ponovo.

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



vuksa

Quote from: X3mE on February 22, 2009, 06:37:34 AM
A je l' imaš ti neki konkretan razlog zašto ga ne koristiti?

Nego, ovo je procedura:

0) Backup svega.

1) Skineš large upgrade SMF-a 2 (Ne bi bilo loše da deinstaliraš prvo sve modove)

2) Pokreneš update.php i pustiš ga da odradi svoj posao.

3) Pribaviš nove verzije teme i modova, naravno za SMF 2, i instaliraš ponovo.

Naprimer meni forum stoji u rootu  forum, da li to znaci da ja taj celokupan paket "Large upgrade" podignem u taj direktorij i onda pokrenem upgrade.php. ?

Dzonny

Dokumentacija:
http://docs.simplemachines.org/index.php?board=3.0;sort=subject

Mozes ga uploadovati gde god hocesh da ti forum bude, znachi mozes u rootu ili u nekom direktorijumu...

Advertisement: