News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Greška u bazi podataka

Started by zbegovac87, May 25, 2009, 09:09:46 AM

Previous topic - Next topic

zbegovac87


Unknown column 'a.file_hash' in 'field list'
Datoteka: /home/nemanja/public_html/gurka/Sources/Display.php
Linija: 712

Napomena: Izgleda da je vašoj bazi podataka možda potrebna novija verzija. Datoteke vašeg foruma trenutno su verzija SMF 1.1.9, a verzija vaše baze podataka je 1.1.6. Greška koja se javlja iznad, možda će biti ispravljena ako instalirate najnoviju verziju upgrade.php.


Sta sam sada zasrao ako smem pitati????

dan555

Prilikom prelaska na 1.1.9 nisi pokrenuo fajl updateDatabase.php.  (pretpostavljam da je to u pitanju)

LOVELORD

Moguce da ima problema sa tabelama. To cesto radi. Pravi probleme sa smajlijima. Uradi prvo updejt baze i popravi je. pa on da uradi ostalo.

zbegovac87

Posto sam nov u ovome i polako ucim
da li mi mozete reci na koji nacin se updejtuje baza
nisu mi bas rocne ove silne knjige
:(

Dzonny

Evo ovde mozes skinuti patch:
http://custom.simplemachines.org/mods/downloads/smf_patch_1.0.17_1.1.9_2.0-RC1-1.zip
Samo uzmi updateDatabase.php, uploaduj ga u root foruma, i pokreni iz browsera...

zbegovac87

Hvala momci
Svako ima cast od mene
Uspesno sredjeno

Dzonny


dados

Meni izbacuje ovo pomagajte molim vas sta da radim...

Unknown column 'a.file_hash' in 'field list'
Датотека: /******/*******/*******/*******.com/public_html/forum/Sources/Display.php
Линија: 711

Напомена: Изгледа да ваша база података захтева ажурирање. Датотеке вашег форума су тренутно на верзији SMF 1.1.9 док је ваша база података верзије SMF 1.1.1. Препоручујемо да извршите последњу верзију датотеке upgrade.php.

dan555

I šta ti nije jasno?
Imaš istu grešku kao i zbegovac87 pa je i rešenje isto.
Koliko je teško to shvatiti?

dados

dan555 molim te bez suvisnih komentara, imam preca posla neko da citam uvredljive postove. A pitao sam iz razloga sto gore pomenuti problem je SMF 1.1.9 na bazu SMF 1.1.6, a kod mene SMF 1.1.9 na bazu 1.1.1 pa sam mislio da to igra ulogu, ali uspeo sam sinoc resiti sve preko update.php fajla, imao sam malih problema prilikom toga ali je reseno. Pozdrav

Dzonny

Pozdrav dados, drago mi je da je problem resen, a sledeci put otvori novu temu kad imash problem... :D

dan555

U ovom slučaju nije bilo potrebe za novom temom zato što je prijavljena greška potpuno ista.
Unknown column 'a.file_hash' in 'field list'

Advertisement: